Akustické panely, nepostradatelné spojení?

S akustickými panely můžeme zlepšit akustiku místnosti. Panely jsou vyrobeny ze specifických materiálů a se specifickým designem
umožní jim snížit nebo odstranit nežádoucí zvuky v místnosti.

Jaké zvukové vlny jsou tlumeny akustický prvek?

Akustické panely se používají především při odrazech zvuků nebo ozvěny, které narušují zvuk kanceláře, studia, systému domácího kina nebo Hi-Fi audio systému.

Příčina rušivých zvuků je špatná
akustika

Bohužel, bez ohledu na to, kolik času, energie a peněz utrácíme za nákup dokonalého vybavení, můžeme i přesto čelit těmto problémům. Závisí hlavně na akustice dané místnosti, jaké zvuky zařízení hraje.

Pokud si nemůžeme plně užít sledování filmů nebo poslechu hudby nebo pokud je studiová práce narušena špatnou akustikou místnosti, nepotřebujeme dražší vybavení, ale akustickou opravu.
Bohužel mnoho lidí si to uvědomuje po výměně vybavení na deset let a utrácení několika milionů HUF.

stropní akustické panely (2)

Co je to akustické ošetření?

Akustika se zabývá výrobou a přenosem mechanických vibrací a vln v pevných látkách, kapalinách a plynech. Z jeho pohledu má akustika místnosti význam.

Při akustické opravě se zaměřujeme na zvuk produkovaný v místnosti, zmírňujeme zkreslení a ozvěnu způsobenou vlastnostmi místnosti nebo haly. Při provádění mohou také pomoci akustický prvek.

Prvním krokem je měření

Umístíme specifické vybavení do dané místnosti. Místnost byla postavena ze dřeva a cihel, nábytku, oken je v ní nebo
je to úplně prázdné, sedí na nich pouze židle a lidé.

Všechny tyto faktory upravují akustiku dané místnosti, takže je možné, že každé zařízení zní trochu jinak v závislosti na tom, kde je posloucháme a jaké jsou akustické vlastnosti místnosti.

V průběhu akustického ošetření nejprve stanovíme přesné údaje o akustice dané místnosti:


Bereme v úvahu pevné hranice místnosti

  • jaký je materiál stěny, jak velký je skleněný povrch
  • různé materiály založené na energii, která se neodráží, ale je jimi pohlcena, jak je symetrie místnosti, jak je intenzita a fáze přicházejícího odraženého zvuku v poslechové poloze, zda existuje nějaký

ozvěna nebo ozvěna, která může zhoršit kvalitu zvuku.

Plánování po měření

 

Známe-li akustické parametry místnosti, vytváříme řešení v rámci akustického plánování, které nám umožňuje léčit vysoké a basové frekvence a ozvěnu a dosáhnout příjemné, vysoce kvalitní
zvuk, bez rušivých zvuků.

Jak může akustický panel pomoci?

Panely mají vliv na basy, střední a vysoké frekvence, můžeme je aplikovat s vynikajícími výsledky při léčbě ozvěny a odrazových zvuků.

V závislosti na velikosti a podmínkách místnosti – která již byla vypočtena v průběhu akustického měření – můžeme určit, kolik panelů potřebujeme a kam bychom je měli umístit, abychom dosáhli požadovaného výsledku. Po umístění panelů bude výsledek slyšitelný a hmatatelný.

 

Bude můj pokoj kvůli akustickým panelům přeplněný?

Ne. Můžeme přizpůsobit akustické panely na základě vašich jedinečných požadavků. Kromě použití nejvýkonnějších materiálů vysoké kvality
máte možnost zvolit si akustické panely, které odpovídají stylu vašeho domova nebo dané místnosti.

Kromě svého jedinečného vzhledu je estetika podporována také umístěním akustických panelů. Za účelem dosažení co největšího dopadu by měly být panely umístěny za poslechovou pozicí v úrovni uší a na bočních stěnách. Vzhled akustického panelu spíše dává pocit obrazu, obrazu nebo fotografie umístěné na stěnách za a po stranách pohovky.

Akustické panely domácí?

Není to estetické a neslouží k dosažení požadovaného výsledku, pokud se pokusíme vyřešit akustické ošetření místnosti nábytkem, knihami, závěsy nebo akustickou pěnou.
Domácí metoda nepřinese požadované výsledky, protože použité materiály nemají správnou kvalitu a používají se bez akustického měření.

Nábytek, koberce nemají potřebné atributy absorpce zvuku. Zvukové vlny jimi mohou procházet a vytvářet tak další odrazy. Akustická pěna absorbuje pouze vysoké frekvence, kterými se basy stanou ještě dominantnějšími.

 

Proč je akustický panel Perfect Acoustic tou pravou volbou?


Naše akustické panely mají vynikající absorpci zvuku
jsou proto vhodné pro absorpci echos.
Kvalitní materiály, které používáme, zajišťují, že díky jejich účinné vlastnosti pohlcování zvuku můžeme dosáhnout dobrých výsledků, i když použijeme méně akustických panelů.

 

Cílem našich akustických panelů není zvuková izolace, tj. Zabránění úniku zvuku z místnosti. Panely se mohou redukovat, ale nemohou
zcela odstranit rezonance místnosti.
Hlučnost akusticky ošetřené místnosti se může snížit o 15 dB, což v jiné místnosti slyšíme výrazně tišší.

Mají dopad zejména na nízké, střední a vysoké frekvence tím, že efektivně zpracovávají zvuk odrážený od časných odrazových bodů.

 

Použití akustických panelů zlepšuje prostornost, zvuk je čistý a bez zkreslení. Abychom toho dosáhli v ateliérech, možná budeme muset také ošetřit podlahu, rohy a rohy stropu vedle bočních stěn.


Při přípravě našich akustických panelů věnujeme zvláštní pozornost individuálním potřebám, naše výrobky splňují podmínky pro výzdobu místnosti.


Ve výše uvedeném videu lze po spuštění vidět akustické panely.

Akustické panely vyrobené společností Perfect Acoustic jsou navrženy na základě přesných matematických výpočtů, přičemž k dosažení požadovaného účinku používají pouze suroviny prvotřídní kvality. Naše výrobky mají nejúčinnější schopnost pohlcování zvuku na trhu.
Naše akustické prvky vyrábíme ručně a neustále je testujeme. Díky naší široké škále barev a vzorů, stejně jako naší řadě velikostí, mohou být ozdobnými doplňky pro téměř jakýkoli styl místnosti.

Zvuková absorpční kapacita materiálů

Předměty a materiály, které jsou schopné absorbovat zvuky, se nazývají absorbéry zvuku. Většina energie zvukových vln přicházejících na jejich povrch se třením mění na teplo.
Pevné, tvrdé, ploché materiály, jako je beton, cihla, sklo a dlaždice, nemají vůbec žádné vlastnosti pohlcující zvuk. Odrážejí zvuky a způsobují nepříjemné chrastící ozvěny. Pokud se při navrhování budovy nezohlední akustická hlediska, lze zvážit pouze retrospektivní akustické ošetření. Aby hudba, film nebo dokonce řeč, kterou posloucháte v místnosti, byla jasná a srozumitelná, musí být odražené zvuky odstraněny pomocí akustických panelů.
Nábytek, textil a další bytové doplňky snadno absorbují vysoké tóny, ale hluboké tóny zvyšují jejich problémy.
Tyto akustické problémy můžeme vyřešit pomocí správně strukturovaných materiálů používaných v kosmické akustice.
V závislosti na jejich flexibilitě a hustotě funguje dřevo jako účinný odlučovač zvuku a zvukový izolátor. Díky vysoké hustotě těla je akustická bavlna také vynikající pro zvukovou izolaci a absorpci zvuku.

Kategorie: Tutorial