akustické panely:

Akustické panely, nepostradatelné spojení?

S akustickými panely můžeme zlepšit akustiku pokoje. Panely jsou vyrobeny ze specifických materiálů a se specifickým designem
umožní jim snížit nebo odstranit nežádoucí zvuky v pokoje.

Jaké zvukové vlny jsou tlumeny akustický prvek?

Panely se používají hlavně proti odrazům a ozvěnám, protože zkreslují zvuk kanceláře, studia, domácího kina a Hi-Fi audio systému.

 

Příčina rušivých hlas je špatná
akustika

Bohužel, bez ohledu na to, kolik času, energie a peněz utrácíme za nákup dokonalého vybavení, můžeme i přesto čelit těmto problémům. Závisí hlavně na akustice dané pokoje, jaké zvuky zařízení hraje.

Pokud si nemůžeme plně užívat sledování filmů, poslech hudby, pokud je práce ve studiu narušena špatnou akustikou místnosti, nepotřebujeme dražší vybavení, ale akustické opravy stěn a stropnu.
Bohužel mnoho lidí si to uvědomuje po výměně vybavení na deset let a utrácení několika milionů HUF.

stropní  panely (2)

akustických panelů

Co je to akusticky ošetření?

Akustika se zabývá výrobou a přenosem mechanických vibrací a vln v pevných látkách, kapalinách a plynech. Z jeho pohledu má akustika pokoje význam.

Při akusticky opravě se zaměřujeme na zvuk produkovaný v pokoje, zmírňujeme zkreslení a ozvěnu způsobenou vlastnostmi prostory nebo haly. Při provádění mohou také pomoci akustický prvek

Prvním krokem je měření

Do dané místnosti umístíme konkrétní vybavení. Místnost byla postavena ze dřeva a cihel, měla nábytek, okna, ale mohla být
úplně prázdné, jen židle a lidé na nich sedí.

Všechny tyto faktory upravují akustiku dané prostory, takže je možné, že každé zařízení zní trochu jinak v závislosti na tom, kde je posloucháme a jaké jsou akusticky vlastnosti pokoje.

K zajištění optimální akustiky je vyžadován akustický design provedeni profesionálem.

V průběhu akustického ošetření nejprve stanovíme přesné údaje o akustice dané prostory:

Bereme v úvahu pevné hranice prostory

  • jaký je materiál stěny, jak velký je skleněný povrch
  • různé materiály založené na energii, která se neodráží, ale je jimi pohlcena, jak je symetrie pokoje, jak je intenzita a fáze přicházejícího odraženého hlas v poslechové poloze, zda existuje nějaký

echo, protože by to mohlo snížit kvalitu zvuku

Plánování po měření

Známe-li akusticky parametry prostory, vytváříme řešení v rámci akustického plánování, které nám umožňuje léčit vysoké a basové frekvence a ozvěnu a dosáhnout příjemné, vysoce kvalitní
zvuk, bez rušivých zvuků.

Jak mohou akustické panely pomoci?

Panely mají vliv na basy, střední a vysoké frekvence, můžeme je aplikovat s vynikajícími výsledky při léčbě ozvěny a odrazových hlas.

V závislosti na velikosti a podmínkách pokoje – která již byla vypočtena v průběhu akustického měření – můžeme určit, kolik panel potřebujeme a kam bychom je měli umístit, abychom dosáhli požadovaného výsledku. Po umístění akustických panelů bude výsledek zvukový a hmatový.

Pokud si chcete vytvořit vlastní klidné a klidné prostředí, potřebujete nástěnné a stropní prvky!

Bude můj pokoj kvůli akustickým panelům přeplněný?

Ne. Můžeme přizpůsobit akustické panely na základě vašich jedinečných požadavků. Kromě použití nejsilnějších a nejkvalitnějších materiálů
Můžete si vybrat nástěnné a stropní panely, které vyhovují vašemu stylu domova nebo pokoje.

Kromě svého jedinečného vzhledu je estetika podporována také umístěním akustický panel. Za účelem dosažení co největšího dopadu by měly být panely umístěny za poslechovou pozicí v úrovni uší a na bočních stěnách.Vzhled akustického panelu připomíná spíše obrázek, fotografii umístěnou na zadní a boční stěně pohovky.

Akustické panely domácí?

Není to estetické a neslouží k dosažení požadovaného výsledku, pokud se pokusíme vyřešit akustické ošetření místností nábytkem, knihami, závěsy, akustickou pěnou.Domácí metoda nepřinese požadované výsledky, protože použité materiály nemají správnou kvalitu a používají se bez akustického měření.

Nábytek, koberce nemají potřebné atributy absorpce hlas. Zvukové vlny jimi mohou procházet a vytvářet tak další odrazy. Akustická pěna absorbuje pouze vysoké frekvence, kterými se basy stanou ještě dominantnějšími.

Proč je akustický panel Perfect Acoustic tou pravou volbou?Naše akusticky panely mají vynikající absorpci hlas
jsou proto vhodné pro absorpci echos.
Kvalitní materiály, které používáme, zajišťují, že díky jejich účinné vlastnosti pohlcování hlas můžeme dosáhnout dobrých výsledků, i když použijeme méně akustický panel.

Cílem našich akustický panel není zvuková izolace, tj. Zabránění úniku hlas z místnosti. Panely se mohou redukovat, ale nemohou
zcela odstranit rezonance pokoje.
Hlučnost akusticky ošetřené pokoje se může snížit o 15 dB, což v jiné prostory slyšíme výrazně tišší.

Mají dopad zejména na nízké, střední a vysoké frekvence tím, že efektivně zpracovávají zvuk odrážený od časných odrazových bodů.

Použití akustický panel zlepšuje prostornost, zvuk je čistý a bez zkreslení. Abychom toho dosáhli v ateliérech, možná budeme muset také ošetřit podlahu, rohy a rohy stropu vedle bočních stěn.

Při přípravě našich akustický panel věnujeme zvláštní pozornost individuálním potřebám, naše výrobky splňují podmínky pro výzdobu místnosti.

Instalace akustické panely je snadná.

Ve výše uvedeném videu lze po spuštění vidět panely.

Panely vyrobené společností Perfect Acoustic jsou navrženy na základě přesných matematických výpočtů, přičemž k dosažení požadovaného účinku používají pouze suroviny prvotřídní kvality. Naše výrobky mají nejúčinnější schopnost pohlcování hlas na trhu.
Naše akustické prvky vyrábíme ručně a neustále je testujeme. Díky naší široké škále barev a vzorů, stejně jako naší řadě velikostí, mohou být ozdobnými doplňky pro téměř jakýkoli styl pokoje.

Pokud používáte akustické výrobky, můžete vylepšit akustiku svého domova.

Zvuk vesmíru je narušen zvuky odrážejícími se v prostoru. Správné prvky pohlcující zvuk ve všech místnostech, studiích výrazně zlepší zvuk prostor. Můžete je použít, pokud máte obchodní provozovnu Na základě našich vlastních a zákaznických referencí jsou všechny naše panely ideální pro zlepšení akustiky prostoru.

Zvuková absorpční kapacita materiálů

Předměty a materiály, které jsou schopné absorbovat zvuky, se nazývají absorbéry zvuku. Většina energie zvukových vln přicházejících na jejich povrch se třením mění na teplo.
Pevné, tvrdé, ploché materiály, jako je beton, cihla, sklo a dlaždice, nemají vůbec žádné vlastnosti pohlcující zvuk. Odrážejí zvuky a způsobují nepříjemné chrastící ozvěny. Pokud se při navrhování budovy nezohlední akustická hlediska, lze zvážit pouze retrospektivní akusticky ošetření. Aby hudba, film a řeč, které posloucháte v místnostech, byly jasné a srozumitelné, měly by být odražené zvuky odstraněny pomocí akustické stěny a stropnu.
Nábytek, textil a další bytové doplňky snadno absorbují vysoké tóny, ale hluboké tóny zvyšují jejich problémy.
Tyto akustické problémy lze vyřešit vhodně strukturovanými materiály používanými v prostorové akustice.
V závislosti na jejich flexibilitě a hustotě funguje dřevo jako účinný odlučovač hlas a zvukový izolátor. Díky vysoké hustotě těla je akustická bavlna také vynikající pro zvukovou izolaci a absorpci hlas.

Na našich webových stránkách také najdete úvod do akustiky.
Naše kontakty najdete na našich webových stránkách.

Kategorie: Tutorial