Akustika – Význam akustiky

Podle mého názoru je hodnota, kterou řešíme v akustice, téměř nulová. Akustika je však nevyhnutelnou a nedílnou součástí našeho života!
V tomto prohlášení nemyslím jen poslech hudby a sledování filmů, ale obvykle každý den. Není pochyb o tom, že lidský hlas je součástí akustiky, i když o tom málokdo přemýšlí, ale také to, že téměř všude jsme obklopeni zvukové a hluku, protože nežijeme v tichém „hluchém“ světě! Nemůžeme vyloučit zdroje zvuku, šíření zvukových vlnéni je nerušené, takže potřebujeme odhlucni prvky. Která typ panelu použít, závisí na vlastnosti stavbeni.
Techto produkty mají velmi dobrý účinek.

Význam akustiky

Je možné, že snad každý hluchý?

Ne proto, že by každý chtěl být hluchý nebo křičet, ale proto, že akustika místnosti je velmi špatná a šíření zvukových vlnéni nebylo zvládnuto.
V poslední době se toto téma bere při výstavbě stavebni ještě vážněji, například v Nizozemsku existují oblasti, kde je vyžadován akustický návrh nové stavebni.
V takovém akustickych dobře navrženém prostředí to bylo mnohem méně. Pokud vstoupíte do takové místnosti pouze jednou, můžete si vyzkoušet, jak klidnější a pohodlnější je atmosféra na místě, kde je samozřejmě slyšet lidský hlas, kde externí zdroj zvuku nepoškodí ucho, ať už je to film , hluk pozadí nebo dokonce více lidí. Návrh by měl zohledňovat akustika místnosti a šíření zvukových vlnéni.
Proto je akustika při stavebni velmi důležitou součástí našich návrhářů životního prostředí.

Pojďme se k tomu trochu více vědecky:

Co je to akustika?

Samotná akustika je složitá disciplína. Zabývá se vibracemi, šířením zvuku a přenosem materiály a vzduchu.

Jednou z hlavních větví akustiky je prostoru akustika. Zabývá se zvuky stavebni, haly a všech prostoru a může proniknout do zvukove a všech druhů zkreslení. Tento zkreslení může zahrnovat útlum zvukove nebo snížení zde generované ozvěny. U basových zvuků pod 150 Hz se doba dozvuku prodlužuje.
Pro zajištění zvuku hi-fi zařízení a zdroj zvukove nabízí náš profesionální tým akustická panely. Zdroj hluku nelze eliminovat, proto je v stavebni vyžadováno akustická ošetření.

Řízení akustiky místnosti:

Existují základní techniky pro akustická ošetření místnosti. Tyto techniky do značné míry závisejí na použití, velikosti a funkci místnosti nebo místnosti. Každý pokoj potřebuje jiné akustické ošetření. Například v divadle se zavěšené stropy a stěny rozšiřují způsobem, který vypadá jako trychtýř, směrem k divákům, takže zvuk směřuje ven. Příkladem je akustická mrak, který funguje za úplně jiných okolností. Účelem akustická mraku je absorbovat a rozptylovat zvuk, které je vysoce závislý na použití materiály.

Druhy použití materiály:

Zvukové vlnéni se šíří stejnou rychlostí ve všech směrech, intenzita vibrací klesá, jak se vzdálíte od zdroje zvuku.
Pokud v cestě zvuku není reflexní nebo absorbující povrch, šíření zvukových vlnéni je nekontrolované a jeho úroveň rovnoměrně klesá, když se vzdaluje od zdroje. Zvuk může být absorbován pouze jím
překážka, pokud je zvuk větší než délka vlnéni. Proto jsou hluboké zvuky tvrdé izolace – například zvuk s číslem vibrací 100 Hz má vlnovou délku 3,4 m, což znamená, že by bylo zapotřebí 3,4 m izolace!

Tyto materiály lze použít na většině míst:
 • Studio
 • Kancelář
 • Pokoj
 • Kino
 • Hifi akustika

Tvrdší materiály v akustice:

Například můžete použít další materiály na většině míst:

 1. Dřevěné akustické panely
 2. Akustické rozptylovače
 3. Stropní mračna na deflektor zvuku.
 4. Volitelně kovové a plastové perforované lisované akustické difuzory.
 5. Tyto typy materiály jsou nejen odpovědné za redukci ozvěny, ale také
 6. výrazně odklonit, rozptýlit a ovládat zvuk.

Proč je nutné rozptylovat zvuk?

akustické vyústky odrazného bodu (2)Protože není vždy dobré, aby byl zvuk absorbován akustickými panely nebo panely pohlcujícími zvuk.

Jako příklad bych uvedl divadlo, jen málo lidí by představení rozumělo, kdyby už zvuk na scéně absorbovali. Proto by měl být namísto vstřebávání směřován směrem k divákům. Jakmile je zvuk rozšířen, je dále obklopen akustickými difuzéry zabudovanými do stropu a bočních stěn.

Ve studiu je však téma absorpce zvuku a šíření zvukových vlnéni ještě důležitější. Jedním z nejdůležitějších úkolů ve studiu je dosáhnout hladšího zvuku. Toho lze dosáhnout pouze u materiál s vlastnost pohlcujícími zvuk. Díky své výhodné vlastnost tento materiál správně zpracovává šíření zvukových vlnéni a čas echa.
Pro optimální zvuk zdroje zvuku musí být v budově provedena akustická oprava.Pres rovněž je třeba zajistit disperzi a absorpci.

Jaké jsou tyto materiály?

 • Basové pasti (pro pohlcování basových zvuků)
 • Širokopásmové akustické panely pro vysokou absorpci středních a nízkých basů.
 • Akustické membrány tlumí pouze basové frekvence. Již je závislý na frekvenci.
 • Jakmile jsme se přiblížili k hladkému přenosu zvuku, přicházejí akustické difuzory.

akustické měření odrazných ploch cisVe studijní akustice hrají difuzory klíčovou roli, pokrývají reflexní body a v tomto případě rozptyl zvuku.

Co by se stalo, kdybychom tyto body nekryli?

Zvuk by byl nerovnoměrně fázově zpožděný. Výsledkem bude, že náš zvuk nebude jasný!

Zvuk, který se opakovaně v průběhu jedné sekundy odrazí tam a zpět, může způsobit nepříjemnou ozvěnu. I když náš pokoj dosáhl referenčního dozvuku.

Vezměte poslední příklad:

Hifi pokoj akustická!

Jednou z důležitých rolí hi-fi místnosti je vysoce kvalitní zvuková zpětná vazba, aby se dosáhlo zvuku, o kterém autor snil a hrál na disku, o který se každý hi-fi fanoušek snaží snít a přistupovat. To je samozřejmě velmi obtížné vytvořit. Akustika zde už nestačí. Těžce se podílí na vytváření špičkového zvuku:

 1. zesilovač
 2. Řečníci
 3. hráč
 4. dac
 5. kabely
 6. stojí
 7. kužely
 8. anexe
 9. atd.

Ačkoli high-end posedlý manickými záměnami, nikdy nedosáhnou nirvány. Nikdy se nemohou sedět, protože vědí, že už byli téměř hotoví.

Proč?

Protože mají téměř ve všech případech špatnou akustiku. Proto se vyměňují a čekají na vykoupení. Ale po prvním nadšení se podívají na další oběť.

Takže ti, kdo by nejprve začali s akustikou, by takový problém neměli.

Akustika místností hi-fi se tak liší od jiné akustiky místností. Jedním z nejdůležitějších je mapování a 3D zvuk. Bez akustických difuzorů to není možné. Umístění akustických panelů je pro HiFi akustiku velmi důležité. Nesprávné umístění panelu pohlcujícího zvuk, například mezi reproduktory, zabije obraz scény. Za reproduktorem nebude žádný prostor. Je špatný nápad přeskočit odrazové body za reproduktory, protože pak bude hudba hrát také v jedné rovině podél reproduktorů.

Proto je důležité umístit hladký akustického panel a difuzor. Když se snažíme absorbovat basy, vždy začínáme v rohu. To platí pro všechny pokoje, ale zejména pro hi-fi pokoj!Tradiční stavební materiál používaný při konstrukci budov není při léčbě akustika tak účinný jako akustická materiál.

Je pro hi-fi pokoj ideální akustika?

Mohl bych říci, že nic takového neexistuje.

Proč?

Protože každý pokoj je jiný a každý pokoj má jinou velikost, vyrobený z různých materiálů.

ošetření po akustickém měření ve studiu (2)-akustika

Proč na strop?

Jak jsem psal výše, pokusme se minimalizovat dobu dozvuku v rozích. Zmenšete hloubku a dejte postranním stěnám větší prostor.

Zvláště v obývacím pokoji. V místnosti je sotva dostatek akustických panelů.

Dostatek místa, začněme za reproduktorem. Doporučuje se použít velký, těžký difuzor za reproduktory.

Např .: difuzor QRD

qrd difuzér (9Potom může být mezi reproduktorem a slyšitelnou částí sekce. Zkusme se na to podívat zrcadlem.

Pokud vidíte reproduktor v zrcadle, budete tam muset umístit další difuzor.

Možná budete chtít požádat o pomoc s touto operací. Pro skříň nebo komodu byste měli použít menší difuzor ve výšce uší.

Např .: pyramidový akustického difuzor

 

Akustický difuzor pyramidy (3)

Then there may be a part behind the listener.
If you are sitting near the wall due to its location, use a diffuser front acoustic panel:

Akustický panel s difuzorem - barva (2)

 

Pokud máme více místa, měli bychom tam umístit difuzor. Čím větší je povrch, tím lépe. Dalším primárním bodem reflexe by měl být strop. Strop přináší většině lidí více výhod než kterýkoli panel níže. Je pravda, že nikdo nemá rád strop, ale stojí to za to.

Pro strop použijte širokopásmový akustického panel nebo přední panel difuzéru:

barevné možnosti akustického absorbéru

Protože na stropě není žádný nábytek, je zde hodně basů a ozvěn. To se nejsnadněji provádí pomocí panelů pohlcujících zvuk.

Reference obrázky si můžete prohlédnout na www.perfectacoustic.cz.

Výpočet umístění stropního panelu:

Umístěte bod mezi reproduktory, zdroje zvuku a posluchače. Prakticky nakreslete čáru mezi reproduktorem a uchem. Pokud ho máme, rozkrojíme ho na polovinu. Takto jsme dostali střed akustická panelu-bass traps. Tento bod by musi být samozřejmě vyznačen na stropě.

Jednou z nejdůležitějších částí akustiky je bod odrazu

Můžete také použít partyzánskou metodu - akustická místnost

Jaké jsou primární a sekundární body reflexe?
Primární odraz je vyvolán, když zvuk vycházející z reproduktoru dosáhne kliknutí na uši.

Druhou možností je sekundární odraz, když zvuk z reproduktoru dosáhne ucha po 2 dotycích nebo když je zvuk ze vzdáleného reproduktoru odrazen napříč.

Doporučuje se umístit panel pohlcující zvuk na sekundární odrazový bod. V takovém případě se možná budete chtít spolehnout na ucho, pokud nemáte měřicí mikrofon. Protože zde je velmi důležitá vyváženost zvuku, je důležité zvolit materiál. Pokud je kombinován s akustickým panelem předního panelu difuzoru a panelem pohlcujícím zvuk, nemůžete pokoj ochladit. Samozřejmě, jak jsem psal na začátku, není to dobré pro každou místnost, ale zejména základní body a Stěnové panely stojí za to a měly by být použity. Tím Perfect Acoustic právě vyrábí produkty, ktera mají vynikající vlastnosti pohlcující zvuk a účinně řídí šíření zvukových vlnéni.
Přečtěte si také náš další článek.

– Veselá neděle!
Napsal Róbert Polgár

Podívejte se na náš referenče obrázek na stránce. Rádi vám pomůžeme rozhodnout, které produkt zvolit a jak jej používat. Přizpůsobujeme se vašim potřeby při konstrucki panelů. Dodáváme také do Praha.

Kategorie: Blog