Vyzkoušeli jsme špičkový předzesilovač domácího kina Anthem AVM 60!

Anthem AVM 60 předzesilovač

S kanadskou značkou Anthem jsme se již dříve setkali a měli jsme z ní velmi pozitivní dojmy. Model AVM 60 má 11,2kanálový procesor 4K Dolby Atmos referenční třídy s praktickým a elegantním vzhledem. Hliníkový přední panel má světle modrý indikátor stavu LED s velkým knoflíkem hlasitosti a standardním knoflíkem nastavení. Pod displejem je 6 ovládacích tlačítek.

Přední panel předzesilovače Anthem-AVM-60

Model AVM 60 podporuje 30 virtuálních vstupů, které lze vybrat z nabídky na obrazovce. Pomocí tlačítka Vstup na dálkovém ovládání vyvolejte nabídku. V pravém dolním rohu jsou tlačítka napájení hlavní a sekundární zóny. Přední vstup HDMI, port USB pro upgrade a konektor pro sluchátka se skryjí v levém dolním rohu za krytem. Zadní panel má 13 XLR výstupů, které podporují 11 reproduktorů a 2 paralelní subwoofery. První výstup HDMI podporuje ARC, takže můžeme poslouchat zvuk přes televizor, není potřeba žádný speciální zvukový kabel. Neexistují žádné zbytečné vstupy a výstupy. Pouzdro má nízkou rezonanci a velmi kvalitní komponenty použité při výrobě. Tlačítka na dálkovém ovladači jsou umístěna logicky a transparentně. Jeho hmotnost 9 kg je prostě ideální.

Anthem-AVM-60 backplane předzesilovač

Lze říci, že AVM 60 je vylepšená verze modelu MRX 1120. Stejně jako ostatní špičkové zesilovače Anthem je i tento model vybaven systémem Anthem Room Correction (ARC), který k měření a výpočtu příslušných frekvenčních vláken a hodnot zpoždění zvuku od 5 do 10 bodů v místnosti využívá měřicí mikrofon. Tímto způsobem můžeme napravit nepříznivou akustiku místnosti. (Věnujte také pozornost akustickému ošetření stěn, stropu a skleněných povrchů místnosti! Použití zvuk pohlcujících panelů a difuzorů završuje zážitek z poslechu hudby a sledování filmů!)

Další informace o schopnostech procesoru:

-HDMI 2.0a zásuvky s HDR, podpora HDCP 2.2 -32bitový převodník D / A diferenciálního výstupu -digitální LED / OLED displej -3 optické vstupy, 1 optický výstup -2 koaxiální digitální vstupy -automatické rozpoznávání prostorového signálu -RCR, XLR konektory -Vícekanálový analogový audio výstup RCA

Hymnusový mikrofon

Instalace a nastavení nebylo obtížné. Systém vytvoří profil na základě hodnot, které jsme nastavili, které lze individuálně přizpůsobit a uložit do paměti. Lze vytvořit 4 profily přizpůsobené hlasitosti, umístění, citlivosti… reproduktorů atd. Pro různé vstupy je možné vlastní nastavení. Bylo trochu obtížné se připojit k bezdrátové síti, což bylo docela nepříjemné. Ale nakonec se sešel …

Poslech a test filmu

V nádherně zařízené místnosti domácího kina, kde jsme testovali Anthem AVM 60, jsme na základě našich měření zjistili, že akustika je zcela bezchybná. Ani na podlahu nezapomněl pečlivý majitel, který parkety zakryl měkkým, vysoce kvalitním akustickým kobercem.

Kdo by nevěděl o filmech Star Wars? Protože mnozí z nás jsou fanoušky některých z nejznámějších a možná i nejoblíbenějších filmů žánru sci fi, Star Wars III. Dali jsme Pomstu Sithů do DVD přehrávače. Získali jsme silné basy, realistické, přesné a prostorné zvuky, byl to skutečný prostorový zážitek. Stalloneův film Creed II z roku 2018. Pokračovali jsme v natáčení s. Zvuky a hudba sportovního filmu, který má také dramatické poselství, a dialogy také hovořily s dokonalou čistotou a harmonií. Nejenže byly hluboké rozsahy intenzivní, střední a vysoké frekvence byly také pěkně vyvážené.

Pak jsme sledovali sci fi dobrodružství Ant-Man a Wasp. Ani tentokrát nebyla na procesorový produkt žádná stížnost, se systémem ARC můžete nastavení dále doladit podle svého vkusu / ucha. Nejen, že vývojáři měli sledovat tento super produkt, milovníci hudby také naleznou své výpočty s procesorem AVM 60. U hudebního filmu jsme chtěli zařízení otestovat také v této oblasti. Film Enchanted z roku 2007, posetý chytlavými písněmi a okouzlujícím příběhem, ukradl každému do srdce. Hudba i zpěv byly bohaté na detaily a vytvářely prostorový, skutečný efekt.

souhrn

Nepřekvapilo nás, že další špičkový předzesilovač Anthem s několika drobnými nedostatky je téměř dokonalý. Mezi výhody procesoru jednoznačně patří intenzivní basy, věrný a detailní zvuk, jednoduché menu a systém ARC. Neměli jsme mnoho špatných zkušeností, i když nám chybí vícekanálový analogový vstup, AM tuner a omezená podpora spouštění. Analogové video komponenty byly také vypuštěny pro AVM 60. A funkci DTS Play-Fi lze používat pouze prostřednictvím iOs, Android a Windows, které lze změnit. To však nelze považovat za významné problémy, protože bez ohledu na to všechno bychom odměnili špičkový produkt kanadské společnosti 5 body z 5 bodů.