Vyzkoušeli jsme AV přijímač Anthem MRX 710!

Anthem MRX710 tuner AV zesilovače

Při testování produktu kanadské společnosti, AV přijímače MRX 710, jsme dorazili do dobře vybavené filmové místnosti. Zesilovače Anthem jsme již dříve testovali (Anthem MRX 1120 a Anthem AVM60), takže jsme značku neznali.

Vzhled

AV přijímač MRX 710 je čisté a jednoduše vypadající zařízení s černým hliníkovým předním panelem. Vzhledem k tomu, že má také dálkové ovládání, nebylo třeba na přední panel umisťovat příliš mnoho tlačítek, protože stejně vše ovládáme dálkovým ovládáním. Váží 14 kg. Na levé straně jsou některé ovládací prvky pro navigaci, stejně jako otevíratelný kryt, který skrývá konektor pro sluchátka a další vstup HDMI.

Fasáda MRX-710

Uprostřed předního panelu je velký modrý LED displej, který je vidět z dálky. Pod displejem můžete najít několik tlačítek pro nastavení jasu displeje, výběr režimu, nastavení úrovně, nastavení zóny 2 a výběr vstupů. Zesilovač podporuje 20 virtuálních vstupů, mezi nimi můžeme přepínat pomocí dálkového ovladače. Vpravo je ovládací knoflík vysoké hlasitosti a dva vypínače. Vybaven 8 vstupy HDMI 1.4a, MRX 710 má také dva výstupy HDMI 1.4a na zadním panelu. Připojení HDMI podporuje funkce 3D a ARC, mohou také přijímat signály 4K.

Panel trasero de Anthem MRX

Na zadní straně je barevně odlišená digitální zásuvka. Díky ethernetovému připojení je možné ovládání IP, lze tímto způsobem spustit také systém ARC -Anthem Room Correction, aktualizace lze provádět také přes USB připojení. Zadní panel zesilovače má 7.1kanálový výstup předzesilovače a zadní prostorové výstupy, které lze použít jako stereofonní výstup v zóně 2 a pro ovládání předních reproduktorů pro duální zesílení. K dispozici jsou také stereofonní analogové vstupy, infračervený (IR) vstup a výstup, 12voltový výstup, připojení RS232 a konektor pro anténu FM / AM.

Dálkový ovladač MRX-710

Dálkový ovladač je dobře viditelný, ideální je také rozložení tlačítek, podsvícení je užitečné při použití v zatemněné místnosti.

Uvidíme tento přijímač!

Systém menu je velmi přehledný, rychlý a snadno nastavitelný. Na tomto modelu nehledejte podporu DTS Neo: X, protože chybí také výstupy horního, širokého a vysokého předního reproduktoru. Má rádiový přijímač FM / AM, ale nemá funkci internetového rádia. K zesilovači také nemůžeme připojit externí zařízení USB, ale nejde o takové zásadní nedostatky. U rádií je nejdůležitějším požadavkem mít jasný systém nastavení a skvělý zvuk. Jeho obvody a systém zpracování signálu jsou vynikající.

Má jednotku digitálního zpracování signálu -DSP-, která umožňuje systému ARC, korekci místnosti použít více filtrů, a tím je nastavení programu rychlejší a jednodušší.

Pamatujte však, že systémy pro korekci místnosti se mohou zlepšit pouze za perfektních akustických podmínek. Je to proto, že programy ekvalizéru měří akustický tlak a na jeho základě provádějí opravy. Pokud se však v dané místnosti vyskytnou akustické poruchy a problémy s ozvěnou, nelze je korigovat systémem korekce místnosti, naopak! Protože také řeší problémy s dozvukem nebo odrazy jako problém se zvukovým tlakem, místo toho, aby opravoval skutečné chyby, snižuje zvukový tlak, čímž se zvuk ještě zhoršuje.

Ačkoli pokročilejší programy DCR již kalibrují fázový a pulzní přenos, což zlepšuje jasnost a dynamiku zvuků, samy o sobě nestačí. Proto se doporučuje ošetřit stěny, stropy, okna a podlahové plochy akustickými panely a látkami, protože v místnosti je dokonalá akustika, můžeme dále vylepšit zvuk pomocí drobných úprav pomocí programů ekvalizéru. Výrobce také přichází s měřicím mikrofonem pro systém ARC, spolu se stativovým mikrofonním stojanem, stejně jako CD s kalibračním systémem ARC, kabelem USB pro připojení mikrofonu a zesilovače a kabelem CAT5 pro připojení k síti příjemce.

Anthem Advanced Load Monitoring je obvod pro monitorování zatížení

MRX-710-skrz

Rádia nejnovější generace Anthem jsou vybavena nejmodernější jednotkou digitálního zpracování signálu (DSP), která monitoruje hodnoty napětí a proudu, aby nedocházelo k přetížení. Zesilovač je chlazen dvourychlostním ventilátorem.

Poslechový test

Testování zesilovače Anthem bylo možné provést v akusticky optimálně ošetřené místnosti. Přední panely difuzoru a prvky pohlcující zvuk na stěnách zajišťují správný zvuk. Na základě našich měření jsme doporučili ošetření podlahových povrchů akustickými rohožemi pohlcujícími zvuk, které jsou ve srovnání s tradičními rohožemi schopné absorbovat 20-30 decibelů zvuku.

Sledovali jsme velmi nový film, který otestoval zvuk zesilovače. Vzrušující scény z akce roku 2020, Tenet, sci-fi film se spoustou zvukových efektů. Navzdory jednoduchosti Anthem to bylo velmi příjemné překvapení. Zesilovač jsme spárovali s dvojicí reproduktorů značky Genelec. Zažili jsme realistický, prostorný zvuk, široký scénický obraz a spoustu detailů. Hluboké byly velmi pevné, pevné a perkusní. Dialogy byly srozumitelné a jasné, možná střední rozsahy byly někdy trochu zatlačeny do pozadí, ale vysoké tóny byly krásné a živé, stejně jako bylo potřeba.

souhrn

Přijímač hymny ví tolik, kolik přijímač potřebuje. Některým se funkce mohou zdát neúplné, raději jim doporučíme jiné modely, protože u zařízení s mnohem více funkcemi než u MRX 710 AV je spousta možností. Ale pokud někdo nemá rád přeplněnost nebo najde nekonečné množství funkcí nadbytečných a chce čistý a intenzivní zvuk, pak je tento zesilovač nejideálnější, jednoduchý, ale skvělý!