Testování sluchátek Bang a Olufsen Beoplay E8 3.0

Společnost Bang and Olufsen byla založena v Dánsku v roce 1925 dvěma inženýry, Peterem Bangem a Svendem Olufsenem. Značka, která se stala světově proslulou, je známá svým krásným designem a dokonalým zvukem.

Beoplay E8 3.0

Posluchači Bang Olufsen Beoplay E8-3.0

Bezdrátová sluchátka 3. generace Beoplay prošla ve srovnání se svým předchůdcem několika změnami. Hodí se prakticky k jakékoli velikosti ucha, je dodáván s několika velikostmi silikonových a pěnových špiček, celkem stabilně umístěných jsou celkem čtyři páry dvakrát, které neklouzají ani nevypadávají z ucha. Beoplay E8 může běžet až 35 hodin nebo 7 hodin nepřetržitého přehrávání.

Krabice Beoplay-E8

Extrémně elegantní kožené pouzdro prémiové kvality, do kterého lze sluchátka uložit, se magneticky zavírá a lze je pomocí sluchátek několikrát nabít. Po otevření pouzdra indikuje proces nabíjení oranžová LED dioda a po úplném nabití svítí zeleně. Na zadní straně pouzdra je dokonce vstup typu USB-C, který je méně moderní. Je také možné bezdrátové nabíjení Qi. Zařízení bylo vybaveno čtyřmi mikrofony. Také dostal nové basové konektory, což umožnilo pohonům pohybovat se mnohem volněji a vytvářet přesnější a intenzivnější basy.

Aplikace Beoplay-E8

Můžete si stáhnout aplikaci Beoplay a pomocí funkce ToneTouch upravit také tón. Stahování a používání aplikace je opravdu extrémně snadné.

Má připojení Bluetooth 5.1, spotřeba baterie je zcela minimální. Kodeky SBC, ACC a APTX zaručují čistý zvuk také prostřednictvím operačních systémů a zařízení Android.

Proč je typ kodeku důležitý pro audio a hi-fi produkty Bluetooth?

Kodeky komprimují zvuková data různými způsoby. Kodek SBC, tj. Subband Coding, pracuje s velmi vysokou ztrátou a pouze dále ničí zvuk. Kodek ACC také není bezztrátový, ale je o jeden stupeň lepší než SBC. Nejpopulárnějším a nejlepším kodekem je APTX, který má bitovou rychlost 352 kb / s, pracuje v mnohem širší šířce pásma než SBC, takže dokáže přesunout více dat v lepší kvalitě zvuku. Přenáší mnohem méně bitů, menší soubory, a tím zlepšuje zvuk. V praxi podle výrobce poskytuje kvalitu CD.

Beoplay E8 3.0 s hodnocením IP54 je zatím k dispozici v černé a šedé barvě, což znamená, že je chráněn proti prachu a stříkající vodě, ale není možné se do vody ponořit nebo plavat.

Beoplay-E8-3.0-Ladekissen

Je také možné rychlé nabíjení. To trvá asi hodinu a půl. Již si můžete koupit bezdrátovou nabíjecí podložku. Jakmile sluchátka vyjmete z pouzdra, automaticky se zapnou. Sluchátka lze ovládat jediným dotykem, ale má to také své nevýhody, protože někdy můžeme předat příkazy, které jsme kvůli náhodnému dotyku opravdu nechtěli. To může být po mnohokrát docela nepříjemné.

Díky režimu Průhlednost můžete ztlumit levé sluchátko jedním dotykem. Sluchátka Beoplay E8 3. generace mají také pasivní filtr šumu. V případě potřeby přenáší okolní zvuky a lze jej ovládat jediným dotykem nebo aplikací. Bohužel se NFMI, tj. Spojení s magnetickou indukcí v blízkém poli, někdy ukázalo nestabilní, přičemž levé ucho někdy spojení ztratilo nebo ho jednoduše nezaplo.

Auriculares Beoplay E8-3.0

Spojení mezi pravým a levým sluchátkem je vratké. Zvuk byl čistý a ostrý, ale basy se ukázaly být mnohem slabší než dříve testovaná sluchátka Bose Soundsport Free.

Porovnejte Beoplay E8 2.0 a nejnovější E8 3.0!

Jak sluchátka do uší, tak bezdrátová sluchátka navržená Jakobem Wagnerem mají dobíjecí baterii a bezdrátové nabíjení. Frekvence je u obou typů stejná, mezi 20 a 20 000 Hz. Přední citlivost je 107 decibelů a impedance je 16 Ohmů. E8 2.0 i 3.0 mají adaptivní zvukovou funkci, která řídí výstupní hlasitost.

Kožená výplň a broušené hliníkové vložky vykazují vysokou kvalitu. Pro obě sluchátka lze také použít aplikaci Bang and Olufsen Signature Sound a funkci ovládání tónu ToneTouch. Oba typy mají certifikaci IP54, která chrání zařízení před prachem a stříkající vodou.

Podívejme se tedy také na rozdíly!

Nejnovější sluchátka třetí generace mají o 17 procent menší velikost a 11 procent nižší hmotnost než jejich předchůdce. Výdrž baterie se naopak zvýšila ze 16 hodin na 35 hodin a výdrž baterie sluchátek se zvýšila ze čtyř na sedm hodin. Namísto předchozího připojení Bluetooth 4.2 používá náhlavní souprava třetí generace připojení Bluetooth 5.1.

Beoplay E8 3.0 také dostal čtyři mikrofony a vylepšený DSP, takže mikrofony mluví všemi směry. Díky funkci Microsoft Swift Pair je párování se zařízeními Bluetooth extrémně rychlé a je dokonce možné rychlé párování s Googlem. Také získalo nové basové připojení, díky kterému, jak již bylo zmíněno dříve, získáme přesnější a intenzivnější basy.

Novější model má novější a pokročilejší kodek APTX. Má připojení USB-C, v případě sluchátek třetí generace je pasivní filtrování šumu zajištěno filtrem hluku Gen. Novější model měl váhu 55 gramů místo 45. Model E8 3.0 je v současné době k dispozici pouze ve dvou barvách, černé a šedé, zatímco model 2.0 je k dispozici v mnoha dalších barvách.

Závěr

LOGO obrázek IPO bang-Olufsen

Dánská prémiová cenová kategorie a kvalitní sluchátka nejsou ve srovnání s cenou nejdokonalejší, podle našeho názoru najdeme také výkonnější a stabilnější sluchátka, například JBL nebo Bose Soundsport Free. Ve srovnání s modelem 2.0 byl zvuk poněkud vylepšen a trochu se zlepšilo i připojení, ale komunikace mezi pravým a levým uchem je stále často nestabilní a nejistá. Režim průhlednosti a ovládání aplikací jsou naopak chvályhodné a velmi užitečné, což zjednodušuje používání náhlavní soupravy. Byli jsme trochu zklamaní, když jsme testovali zařízení vyrobené v Dánsku, navzdory jeho poměrně pepřivé ceně a reputaci značky jsme narazili na docela dost problémů.

Napsal Róbert Polgár