Recenze projektoru BenQ MH530

BenQ je tchajwanská nadnárodní společnost, která vyrábí elektroniku, výpočetní a komunikační zařízení. Značka byla založena v roce 1984 a je přítomna ve více než 100 zemích. BenQ MH530 je kompaktní jednočipový DLP projektor, který dokáže promítat barevné, ostré a detailní obrazy Full HD. Nativní kontrast a úrovně černé jsou průměrné. Má dostatek jasu, aby se dobře používalo za denního světla nebo světla lampy.

Design

Proyector BenQ-Mh530-1.

Tento malý jednočipový projektor DLP funguje nejlépe v grafech a koláčových grafech a je dokonalým společníkem i pro přehrávače Blu-ray a herní konzole. Pokud cestujete často, můžete si s sebou snadno vzít kamkoli, měří 283 x 95 x 222 mm a váží 5 kg. Elegantní bílý design, elegantní, krásný vzhled. Bohužel má pouze jeden vstup HDMI, i když by byly zapotřebí minimálně 2 vstupy HDMI.

Zadní panel MH530

Zadní panel má zvukové vstupy a výstupy, stejně jako mini USB port pro upgrade softwaru a port RS232.

Díky jedinému vstupu HDMI, rozlišení Full HD a zpracování BrilliantColor je schopen vynikajícího obrazu HD z přehrávače Blu-ray nebo herní konzole. Má také vestavěný reproduktor, ale výkon reproduktoru je poměrně slabý, vhodný pro příležitostné použití, jako je prezentace. MH530 je také schopen 3D, ačkoli nejsou zahrnuty žádné 3D brýle.

Nastavení

Nabídka nastavení MH530

MH530 má korekci lichoběžníkového zkreslení, ale bohužel způsobuje zkreslení obrazu. Používání MH530 je však velmi jednoduché – vše, co musíte udělat, je stisknout tlačítka na dálkovém ovladači a obraz se začne pohybovat nahoru nebo dolů. Totéž platí pro levé a pravé tlačítko hlasitosti na vestavěném reproduktoru.

Předvolby kina nebo sRGB jsou vhodné pro sledování jakéhokoli videa. Existuje několik režimů úspory energie, včetně SmartEco, a funkce BrilliantColor od společnosti BenQ zvyšuje sytost barev a kontrast bez jakéhokoli zkreslení barev.

Režimy úspory energie

Technologie SmartEco od společnosti BenQ nabízí nízké provozní náklady, bezkonkurenční jas, vynikající kvalitu obrazu a optimalizovanou životnost lampy. Pomocí této speciální funkce lze dosáhnout až 70% úspory energie a nižších provozních nákladů při zachování ultra živé kvality obrazu.

Režim SmartEco

V režimu SmartEco využívá projektor přesně tolik energie lampy, kolik je zapotřebí k dosažení nejlepšího kontrastního poměru.

Režim úspory lampy

Díky režimu úspory lampy se výkon lampy mění podle obsahu, který se má zobrazit, takže upravený jas může prodloužit životnost lampy až o 50%, čímž se prodlouží životnost lampy.

Režim Eco Blank

Režim Eco Blank umožňuje ztmavit obrazovku, když se projektor nepoužívá. Po zapnutí tato speciální funkce snižuje celkovou spotřebu energie o 70% a snižuje jas lampy.

Projektor se automaticky přepne do režimu Eco Blank, pokud není detekován žádný vstupní zdroj ani tři minuty po zapnutí. Tato přeměna zamezuje plýtvání energií a prodlužuje životnost lampy. Spotřeba energie v pohotovostním režimu je menší než 0,5 W.

Podpora Blu-ray Full HD 3D

Full HD obraz MH530

Nejnovější technologie DLP® BenQ MH530 podporuje 3D zobrazení a 3D scény lze prohlížet pomocí 3D brýlí.

Technologie Digital Light Processing (DLP) se používá také ve většině systémů digitálních kin a kinosálů IMAX. DLP je také běžnou technologií projektorů.

S neuvěřitelně dlouhou životností zrcadla mikro velikosti na čipu DMD a plně izolovaným pouzdrem motoru DLP jsou projektory BenQ DLP schopné výkonu bez zhoršení kvality obrazu. Projektory BenQ jsou také odolné vůči nečistotám a vysokým teplotám.

Úroveň hluku je 33/28 dB, poměr stran je 16: 9, výkon lampy je 270 W a životnost lampy je 4 000 hodin.

Výkon BenQ MH530

MH530 lze dobře používat během dne, jas 3200 ANSI lumenů je obrovským plusem a není problém používat projektor v interiéru za jasného, ​​slunečného dne, samozřejmě musíte použít nejvyšší nastavení lampy. Nevýhodou je, že když je světlo slabé, existuje pouze průměrný kontrast. Přechod na SmartEco to vylepšuje, ale také pomáhá funkce BrilliantColor. Tmavé oblasti na obrázcích se mohou zdát trochu zrnité – běžný problém u jednočipových DLP projektorů – ale obrázky jsou docela podrobné. Rozlišení pohybu bylo působivé. I přes vynikající obrazový výkon má projektor MH530 jednu vážnou chybu, „duhový efekt“.

MH530 je všestranný projektor: nativní poměr stran je 16: 9, takže je ideální i pro filmy a televizní pořady. S jasem 3200 ANSI lumenů a kontrastním poměrem 10 000: 1 si MH530 vede dobře i při sledování filmů, i když barvy a kontrast nesplňují očekávání.

MH530 má 3D nastavení správy barev (odstín, sytost a zesílení) a některé zajímavé režimy lampy, které opravdu pomáhají – zejména režim SmartEco, který snižuje spotřebu energie o 70%.

Nedostatek posunu objektivu je vážnou nevýhodou, stejně jako podivný design zaostřovacího kolečka nad objektivem; z nějakého důvodu z něj vyzařuje modré světlo, které vytváří nežádoucí vizuální efekt.

Při používání MH530 jsme měřili konstantní hluk ventilátoru 58 decibelů, ale v praxi jsme si ho při sledování filmu sotva všimli (i když je to z velké části způsobeno decentním samostatným zvukovým systémem). Při návrhu systému domácího kina je důležité vytvořit správný zvukový systém a zvolit správný zesilovač domácího kina. Pokud chcete mít skutečný filmový zážitek, je dobré mít alespoň zvukový systém 5.1. Získání dokonalých reproduktorů však ještě nezaručuje optimální akustiku. Rozhodně se doporučuje umístit panely pohlcující zvuk a difuzory na stěny i strop, aby bylo možné ovládat basové zvuky a odrazy.

Výrok

profesionální projektor mh530

Tento projektor je malý, kompaktní a dokáže zachytit příjemný obraz ve všech druzích okolního světla, i když kontrast a úroveň černé zdaleka nejsou dokonalé. Vzhledem k neustálému „duhovému efektu“ není tento projektor náš oblíbený. Díky své přenositelnosti, dostupné ceně a všestrannému použití je však ideální volbou pro ty, kteří jej chtějí používat nejen ke sledování filmů, ale také k prezentacím.

Napsal Róbert Polgár