Test reproduktorů Bowers & Wilkins 705 S2 Stand Mount Speaker

Stále častěji nás naši staří i noví zákazníci žádají, abychom otestovali jejich hi-fi zařízení. Kromě akustického měření a zpracování jsme také provedli testování reproduktoru Bowers & Wilkins 705 S2 pro montáž stojanu v domě jednoho z našich nových zákazníků, Gergő Marosi. Místnost, kde jsme testovali reproduktorový pár, byl rodinný obývací pokoj s obdélníkovým minimalistickým stylem v délce 20 čtverečních stop. Akustika místnosti ještě není úplná, protože dáma domu stále vykazuje silný odpor vůči zacházení s obývacím pokojem akustickými prvky. Z této části však byla určitá úleva, protože tištěné, akustické panely by dokonce vyhovovaly ženským vkusům, takže panely zdobené plakáty filmu Pomsta mohly zabírat místo na stěnách. (Neodvážili jsme se zeptat, zda přesvědčivé bylo přesvědčování jejího manžela nebo odvolání neodolatelného Iron Mana Roberta Downeye.)

Bowers & Wilkins 705 S2

Pojďme se tedy podívat, co tento reproduktor navržený anglickým inženýrským týmem ví!

V horní části moderní čtvercové krabice je hliníková kupole ukrytá za ochrannou mřížkou a uhlíkem potažený výškový reproduktor. V otvoru v horní části krabice byl obvyklý zlatý Kevlar nahrazen stříbrným kontinuem. Hrana subwooferu se třpytí v tenkém pásmu. Šroubový závit v základně zajišťuje, že je umístěn na stojanu. Na zadní straně je vidět reflexní otevírání Flowportu, pozlacené konektory, které také umožňují dvouvodičovou kabeláž. Výškový reproduktor je moderní, kónický, reproduktor je oddělený od krytu reproduktoru. Reproduktorová skříň je masivní, vážná „individualita“. Atraktivní, moderní a sofistikovaně vypadající zvukové zařízení, které je ve své kategorii dostupné za velmi dostupnou cenu, což neznamená, že se jedná o nižší kvalitu nebo výkon! Bowers & Wilkins vyrábí špičkové hi-fi zařízení 50 let a jeho odborné znalosti a technické know-how pro tento produkt jsou nesporné.

Přední tlumič a horní deska jsou vyrobeny z vícevrstvého kusu dřeva. Boční stěny nejsou zcela rovnoběžné; přední strana je širší než zadní, což zabraňuje tvorbě stojatých vln. Oproti předchozím výrobkům v řadě byly jako inovace pro reproduktory 705 S2 použity obtokové kondenzátory Mundorf a větší chladiče. Díky membráně Continuum můžeme zažít řízený rozklad, což má za následek podrobnější a krásnější zvuk při středních frekvencích.

Některé funkce:

– 50 Hz – 28 kHz, ± 3dB frekvenční odezva

– frekvenční rozsah 45 Hz-33 kHz -6dB

– impedance 8 ohmů, minimálně 3,7 ohmů;

citlivost 88dB / 2,83 V /

– harmonické zkreslení menší než 1%

Poslouchali jsme …

Začali jsme testovací poslech s písničkami staženými do notebooku. Umístili jsme žulové podložky pod reproduktor pro optimálnější zvuk.

Reproduktorové desky Žulové a vápencové desky

Poprvé jsme spustili aktuální hit, Regardovu skladbu „Ride it“. Rachotící basy zněly jasně a pevně, vokály také zněly bezchybně, nezažili jsme žádný zmatek, možná náznak odrazu byl znatelný, ale nebyla to chyba reproduktoru, spíše to byla nedokonalá akustika místnosti. Poté jsme nacvičovali melodie rockové opery Stephen, King. Bowers & Wilkins tentokrát nezklamal. Vokály vyššího rozsahu se zdály být příliš ostré, ale je to zanedbatelný problém, mohli si ho všimnout pouze kritici jako „vyřezávané uši“ jako my. Nástroje zněly fantasticky, nemohli jsme dokonce přestat hrát symetricky na kytaru s rockovou operní kytaristou. Skutečné nástroje, skutečný prostor – to byl náš dojem. Při poslechu rockové opery jsme dostali podrobný, ostřejší zvuk.

Die Hard” 5Také jsme byli zvědaví, jestli se toto skvělé zvukové zařízení hodí do akce filmu nabitého na akce. Část 5 „Die Hard“ byla testovaným subjektem. Byli jsme také spokojeni v této oblasti, i když co se týče intenzity basů, mírně nedosáhli našich očekávání. Účinky akčního filmu, obohaceného výbuchy a klikáním, nezněly vždy tak, jak jsme byli zvyklí v kinech. Tento problém však také napravil svalnatý zesilovač.

Kontinuum, které nahradilo bývalý Kevlar, vykazovalo přesnější a ostřejší zvuk, ale při vysokých hlasitostech bylo méně schopné produkovat opravdu plné a drsné hloubky. Tento nástroj charakterizují přesné vokály a sofistikované detaily, díky čemuž je ideální volbou pro hi-fi nebo filmové místnosti pro ty, kterým to nevadí, pokud vám při zvýšení hlasitosti zmeškáte výkonné, drsné basy, ale ve srovnání s malou velikostí , není důvod si stěžovat. Střední pásmo je jasné a harmonické, zvuk je vynikající.

Souhrn:

Stojanový reproduktor Bowers & Wilkins 705 S2 stojí rozhodně za cenu, uslyšíme naši oblíbenou hudbu a filmy krásně a jasně. Ale pokud plánujete vážnější systém domácího kina, který zní perfektně ve všech ohledech, vyplatí se vybrat z ještě výkonnějších reproduktorů, ale s vysoce kvalitním zesilovačem může tento reproduktor splnit i naše očekávání.

Autor: Róbert Polgár