Recenze převaděče Cambridge Audio Dacmagic 100 D / A

Britská společnost Cambridge Audio usiluje od roku 1968 o vývoj zvukových zařízení, která uspokojí potřeby fanoušků hi-fi. Vydali se na výrobu spolehlivých, vysoce kvalitních, ale jednoduchých a cenově dostupných produktů. Jejich nejdůležitější „misí“ je dostat všem skvělý britský zvuk. Jak úspěšná je tato mise, zjistíme po testování.

Britská elita

Převaděč Cambridge Audio Dacmagic 100

Zejména počítače, média a přehrávače Blu-ray, digitální zdroje… atd. Kvalitu zvuku vylepšuje převaděč Cambridge. 24bitový DAC Dacmagic 100 Wolfson WM8742 zaručuje vynikající kvalitu zvuku hi-fi. Má také USB audio 24 bit / 96 kHz, 1 digitální Toslink a 2 digitální koaxiální a Phono vstupy a RCA analogové výstupy. Přední část kovového pouzdra je vyrobena z kartáčovaného hliníku. Přední panel obsahuje tlačítka pro zapnutí a vypnutí, volič zdroje a filtr. Zařízení podporuje operační systémy, které nevyžadují samostatnou instalaci softwaru (Win / Mac / Linux) a je také schopné 16 / 24bitové podpory programů 44,1-192 kHz.

Cambridge-Audio-Dacmagic-100-interni

Je napájen velkým externím adaptérem. Frekvenční odezva je 20 Hz – 20 kHz, Dacmagic váží 0,5 kg. Připojení USB je asynchronní. Může být také umístěn svisle s gumovým okrajem poskytnutým výrobcem.

Některé funkce chybí

Cambridge Audio Dacmagic 100 indietro

Neexistuje žádný sluchátkový zesilovač, žádné připojení Bluetooth, žádný výběr digitálních filtrů během výroby. Na zadní straně zařízení není vyvážený analogový zvukový výstup, počet digitálních vstupů byl ve srovnání s modelem Dacmagic 100 Plus snížen na polovinu. Pokles počtu funkcí byl kompenzován mnohem příznivější cenou.

K čemu jsou převodníky DAC dobré?

DAC převádí digitální signály na analogové. Konvenční zesilovače nezvládají digitální zdroje. Pokud chcete poslouchat digitální hudbu, je nezbytný obvod DAC. U zvukových zařízení starší DAC nejsou vždy schopny správně přenášet původní zvuk. Vzhledem k nižší kvalitě převaděčů DAC bude přehrávání zvuku hlučné. Dalším negativním důsledkem nesprávně navržených obvodů jsou problémy s digitálním časováním. Samozřejmě nezáleží na kvalitě zdroje. Pokud máte pocit / slyšíte, že nedostáváte zvuk, který očekáváte, můžete si koupit samostatný převaděč DAC.

Hudební test

Rossini-Guillaume-Tell

Nejprve jsme poslouchali předehru Rossiniho čtyřaktové opery Tell William. Převaděč produkoval jasný, zářivý a přirozený zvuk se živými, rozšířenými výškami. Možná zvuky mohly být trochu vzdušnější, silnější. Po prudkém cvalu následovala Gerschwinova píseň Summertime in Porgy a Bessova opera o třech dějstvích. Vokály zněly nádherně, jasně, ale nástroje byly poněkud zatlačeny do pozadí. Dynamika a přesnost však byly působivé. V našich předchozích testech jsme již zažili lepší, bližší a realističtější zvuk pro jiná audio zařízení, ale převodník Cambridge se také přiblížil k dokonalosti. Následovalo francouzské hudební CD Romeo a Julie, napsané Gerardem Presgurvicem. Slyšeli jsme vynikající stereofonní zvuk. V hudební verzi tragických milostných příběhů dvou mladých lidí jsme zažili opravdu skutečný originální efekt, celkově jsme slyšeli nesmírně složitý, možná až příliš koncentrovaný zvuk. I zde byla kapela poněkud potlačena vokály.

Výhody a nevýhody

Výhody modelu Cambridge Dacmagic 100

-rozumnou cenu

– Podpora operačního systému DAC společnosti Wolfson WM8742

– ohromující dynamika a přesnost

-jasný zvuk

Nevýhody:

-ne Bluetooth

– žádný sluchátkový zesilovač

– příliš složitý, hustý zvuk

– podrobný, vzdušný zvuk

Je váš výkon opravdu kouzelný?

Výkon zařízení jsme shledali přesvědčivým. Ideální pro zlepšení zvuku médií a přehrávačů Blu-ray, může být optimálním doplňkem pro zařízení Pc a Mac. V této cenové kategorii je v DAC převaděčích jen málo konkurentů.