Proč používat nástěnný panel?

Stěnový panel slouží především jako tlumič zvuku, ale některé typy lze použít i jako difuzory.

Proto je lze rozdělit do několika kategorií.

Jejich použití závisí do značné míry na umístění panelů a obytné ploše, kterou chceme využívat.

Proč se musíme zabývat akustikou?

Akustika a její nedostatky prostupují každý den našeho života. Jen velmi často si je neuvědomujeme. Když však ozvěna v místnosti působí rušivě, nebo hi-fi nezní tak, jak by se očekávalo, husa rozhodně není optimální zvuk. Je dobré to dodržovat, zejména proto, že hluková zátěž může v našem životě tak jako tak způsobit spoustu nepříjemností a fyzických problémů.

Potíže se soustředěním a rozptýlení lze pozorovat, ale jsou tací, kteří mají pravidelné bolesti hlavy nebo nadměrnou, bezdůvodnou únavu, která se časem stává podezřelou a hlavně nápadnou. Je úžasné být poprvé konfrontován s tím, že tyto příznaky lze někdy vysledovat až k tak banální příčině, jako je neideální akustika. A i když se samotný rozbočovač může zdát banální, řešení není snadné.

Jaká je ideální akustika se stěnovými panely?

Z výše uvedeného se může skoro zdát, že optimální zvuk je do značné míry nedosažitelný. Není. Čistý, dynamický zvuk bez ozvěn je založen na pohlcování a rozptylování hlubokých zvuků. Na to konečné produkty domácího kutila nestačí. Navíc, jak jsme již uvedli výše, umístění není náhodné.

Stěnové panely, kromě toho, že jsou vyrobeny z měřených, certifikovaných, prémiových materiálů, dobře vypadají. Mají tedy i dekorativní funkci. V jejich získání nesmí existovat žádná překážka. Pokud jde o náklady, stojí výrazně méně než čas a energie spotřebované při provádění a zkoušení domácích úkolů. S těmi je zbytečné experimentovat, abychom se tak mohli zcela vyhnout pocitům frustrace, hněvu, odporu a zoufalství.

Nezní to tak, jak bych chtěl

Abychom se přiblížili otázce akustiky, přicházíme s každodenním, ale velmi otravným příkladem. Předpokládejme, že máte kvalitní systém domácího kina se všemi doplňky a doplňky. Nákup je vážnou finanční investicí, a to i pro ten nejzákladnější model. Ale operace je hotová, doma je konečně vše na svém místě a velká chvíle, kdy by efekt hýčkání uší měl být obrovský, velký třesk, bubnování, je pryč. Nadšení je okamžitě přemoženo pochybnostmi a frustrací. Může se zdát, že je problém s nastavením, takže pak začne broukat, ale ať se potenciometry pomyslně posouvají sem a tam, situace je neměnná. Zvuk je špatný.

Než se systém domácího kina naučí nedobrovolně létat, stojí za to přemýšlet o akustice. Mnoho lidí si v té době sežene a používá akustické houbičky a polystyren, ale i tak nevzniká minimálně očekávaný zvukový zážitek.

akustické panely v kině

Proč neslyším, co potřebuji?

Protože tyto dva materiály jsou kvůli své hustotě nevhodné pro pohlcování nebo rozptylování hlubokých zvuků. Na druhou stranu jsou vysoké tóny utlumené, takže mohou zpočátku i vypadat dobře, protože se sníží odrazy v horním rozsahu. Později ale vyčnívá koňská noha a ukazuje se, že ještě není vše v pořádku. Basové zvuky mohou být postupně zesilovány, basy mohou být zkresleny, může dojít k echo efektu a ke všemu je vidět „zvuk místnosti“. Nic z toho není součástí správné akustiky.

Mnozí, když jsou konfrontováni s fenoménem echa, pořizují absorbéry a snaží se problém vyřešit doma. Ale mnohokrát očekávaný výsledek stále chybí. Proč? Protože nezáleží na hustotě použitého materiálu a samozřejmě ani na umístění není náhodné. Pokud některý detail není správný, nedojde k hluboké absorpci zvuku. Druhá strana mince, pokud je pohlcování zvuku příliš úspěšná, může produkovat zkreslený, nesrozumitelný zvuk, který se mírně řečeno nedá nazvat hýčkáním.

Platí to pouze pro systém domácího kina?
akustická-kancelář-s-telefony-absorbéry-300x270

Vůbec ne! Jak již bylo zmíněno výše, hluková zátěž je jednou z populárních nemocí naší doby. Někteří lidé si ani neuvědomují, kolik strojů kolem nich bzučí, rachotí a zvoní. Vezmeme-li za základ pouze domácí spotřebiče, už teď vidíme, že jsme denně vystaveni spoustě decibelů hluku. Jak jsme naznačili, má to své škodlivé důsledky. Ale ne všechno musí být takhle. Především proto, že existuje pohodlné, efektivní a poutavé řešení.

Díky svému specifickému designu jsou nástěnné panely navrženy tak, aby zvládly akustické přerušení v jakékoli místnosti. Jsou spolehlivé, kvalitní, ale co je ještě navíc, jsou designové. Nestačí tedy, že jsou nepřekonatelní v pohlcování zvuku, dokážou svou přítomností dokonce obléknout své okolí. Jsou k dispozici v několika barvách, takže si můžete nákup přizpůsobit svým individuálním potřebám. Tímto způsobem lze zahalit vytvořenou harmonii. A pozor, nejen doma! Nástěnné panely najdou skvělé využití také na pracovištích, ve vzdělávacích institucích a ve veřejných prostorách.

Kategorie: Blog