Reproduktor Dali Epicon 8 byl testován

Nejnověji byla naše společnost pozvána do podkrovního bytu kondominia v Zugló, aby otestovala dvojici reproduktorů Dali Epicon 8. Obývací pokoj o rozloze 35 metrů čtverečních má klasickou eleganci a nábytek a další bytové doplňky doplňují sofistikované chutě. Byt vlastní krásný pár, Péter Molnár a jeho manželka, kteří jsou skutečnými fanoušky klasické hudby. Akustika místnosti ještě není dokonalá, ale již byly podniknuty první kroky k optimalizaci zvuku místnosti. Podlaha byla pokryta krásným béžovým tlustým a hustě tkaným akustickým koberečkem a na stěnách byly umístěny některé potištěné panely pohlcující zvuk zobrazující hudební nástroje. K dalšímu zlepšení akustiky budou zapotřebí další prvky difuzoru, jejichž přesné umístění bylo určeno akustickým měřením.

Dali Epicon 8 – dánský špičkový reproduktor

Dali-Ep.-8

Dali Epicon 8, dosud největší reproduktor dánské společnosti (Dali-Danish Audiophile Loudspeaker Industries), navzdory své výšce 126 cm a hmotnosti asi 50 kg stále nevypadá příliš velký, takže se nedoporučuje pouze pro větší místnosti, snadno se vejde do 25-30 metrů čtverečních, aniž by zabíral příliš mnoho místa.

Elegantní a jemný vzhled

Dánští vývojáři věnovali vývoji reproduktorových skříněk velkou pozornost. Krásné, rovnoměrně nalakované, zakřivené panely MDF ukazují stopu pečlivých a zkušených rukou. Estetický doplněk pro jakýkoli styl interiéru. Koše reproduktorů jsou šedé barvy, reproduktory dostaly vínovou barvu, kterou lze považovat za ochrannou známku společnosti Dali.

Hodnocení Dali-Epicon

Dvouvrstvý přední panel o tloušťce 33 mm je odpovědný za tlumení vibrací pouzdra reproduktoru. Výřezy pro basreflexové otvory a konektory byly vyrobeny CNC frézováním. Na zadní straně reproduktoru jsou dva basreflexové otvory, co nejblíže k subwooferům. Konce reflexních trubic jsou kuželovité, výhybka je uložena ve vlastní uzavřené krabici, čímž se eliminují tlakové rozdíly v pouzdře reproduktoru.

Dvojitý výškový reproduktor, SMC

Hybridní výškový reproduktor se skládá z hedvábné kopule a páskového reproduktoru. Membrána vyztužená dřevěnými vlákny poskytuje optimální zvuk v hlubokém a středním rozsahu. Dolní limit frekvence 2 20palcových reproduktorů 35 Hertz zaručuje intenzivní a přesné hloubky, vynikající dynamiku.

Dali-Epicon-8-SMC

Systém magnetů SMC je zodpovědný za bezchybný zvuk. Tento magnetický systém poprvé použil Dali při výrobě reproduktorů.

Detaily

-Frekvenční přenos od 30 do 30 000 Hz

– Křížová spínací frekvence: 550/3100/15000 Hz

-Impedance: 5 Ohm

– Citlivost: 89 dB

-Doporučený výkon zesilovače: 50-500 Wattů

-10vrstvé lakování, ručně leštěné, 6vrstvé MDF desky

Začít!

Dali reproduktory byly nejprve testovány s klasickou hudbou. Poslouchali jsme Mozartovu serenádu s názvem Malá noční hudba. Řečníci zprostředkovali hudbu provedenou strunnými nástroji, která byla hodna talentu skvělého skladatele. Zvuk byl stejně skutečný, jako bychom poslouchali tuto klasiku v bezprostřední blízkosti kapely. Měli jsme podrobný, prostorový a jasný zvukový zážitek.

labutí jezero

Při poslechu klavírní verze Čajkovského Labutího jezera jsme byli ponořeni do vln opojné hudby. Klávesy na klavíru zněly jasně a ostře.

Po klasické hudbě jsme přešli na trochu světlejší styl, ale i v tomto případě jsme vytáhli klasičtější nebo dokonce retro píseň poprocku. Když Bon Jovi Livin slyšel ve svém hitu Prayer z roku 1986, všichni se dostali do party nálady. Kytara zněla tak, jak by měla kytara! Prostorné, živé rytmy, hudba, která prostupuje celým naším tělem, nás přesvědčila, že dánští inženýři rozumí jejich věcem! Ani při vysoké hlasitosti jsme nezažili žádné zkreslení. Vyzkoušeli jsme také Dali Epicon 8 se slabším a svalnatějším zesilovačem. Měli jsme příjemné překvapení, protože to znělo téměř bezchybně, dokonce is 12 Wattovým zesilovačem na kanál!

John Wick derde filmový plakát

Nezapomněli jsme ani na filmy. Seděli jsme před akčním thrillerem John Wick 3 – Parabellum. Vzrušující příběh se spoustou akčních scén zajišťuje, že zájem diváků neutichá ani minutu. Daliho reproduktory také zprostředkovaly zvukové efekty, zvukové stopy a dialogy scén skutečně živě. Na rozdíl od lidské řeči a jiných zvuků a hudby jsou všechna slova jasně srozumitelná. Cestovali jsme zpět od roku 2019 do roku 1939, letos jsme promítali romantický válečný film Gone with the Wind, kde hráli Clark Gable a Vivien Leigh. Řečníci realisticky vyzařovali zvuky filmu, cestovali jsme v reálném čase, mohli jsme se cítit jako účastníci americké občanské války.

Stojí to za to?

Zatímco Dali Epicon 8 není levný reproduktor, výkonově překonává některé mnohem dražší reproduktory. Vyznačuje se širokým spektrem zvuku, dynamiky, síly, čistého vysokého, jednoznačného hlubokého zvuku. Dánská audio společnost, založená v roce 1983, se zaměřuje na dokonalost a svým vývojem a revolučními inovacemi se jim podařilo vytvořit vynikající produkt ve všech ohledech.