Testovali jsme zesilovač domácího kina AV přijímače Denon AVR-X3600 H 9.2!

Zesilovač DENON-AVR-X3600H

Zesilovač Denon AVR-X2600H jsme již dříve testovali, takže nás zajímalo, co na nás udělalo dojem na novější AVR-X3600 H. Ve srovnání se svým předchůdcem získal tento zesilovač nové funkce a získal extra váhu, cena je relativně dostupná.

Estetický design, mnoho funkcí

Pouzdro má pevný, čistý a estetický vzhled, zdá se, že při jeho výrobě byly použity suroviny prvotřídní kvality. 12,1 kg audiopřední panel je vybaven velkým bílým LCD displejem na kovové přední straně se snadno viditelnými a vzdálenými písmeny v ideální velikosti. Pomocí levé navigační klávesy vyberte zdroje, pravé navigační klávesy upravte hlasitost, ostatní klávesy jsou obdélníkové.

Transero panel Denon AVR X3600H

Přední panel má 1 digitální HDMI, 1 analogové kompozitní video, RCA a USB vstupy, stejně jako konektory pro sluchátka a vestavěný mikrofon. Zadní panel obsahuje 11 párů reproduktorových výstupů, kabelový ethernetový port, anténu FM / Am, spoušť 12 V a konektory RS-232. Přirozeně nebyly v návrhu zapomenuty digitální HDMI a analogové kompozitní a komponentní video vstupy a výstupy, stejně jako stereofonní RCA a pohyblivé magnetické phono vstupy. Zařízení má také připojení LAN, Wifi a Bluetooth. Do zásuvek lze také zapojit banánky a holé kabely. Mnoho konektorů je uspořádáno transparentně. 32bitový převodník AKM AK4458 / VN digitálně-analogový je schopen dekódovat hudební soubory bez ztráty a může také přehrávat soubory DSD FLAC, WAV, 24 bitů / 192 kHz, 2,8 15,6 MHz. IR (infračervené) dálkové ovládání je vybaveno středně velkými, krásně uspořádanými, barevně odlišenými a měkkými tlačítky. Dálkový ovladač bohužel nebyl podsvícený, svítí pouze dvě tlačítka nahoře (Main, Zone2).

Funkce

Denon-AVR-X3600H z toho

Díky 9kanálovému výkonovému zesilovači Denon -X3600HA je také možné postavit systém 7.22 nebo 5.2.4. Díky 11kanálovému zpracování signálu lze dokonce kombinovat systém 7.2.4 v kombinaci s externím zesilovačem. Efekt prostorového zvuku zajišťují 3D formáty: Dolby Atmos, DTS: X, DTS Virtual: X a upgradovatelná technologie Dolby Atmos Virtualization. Denon AVR-X3600 H je k dispozici také v rozlišení 4K Ultra HD. Audyssey MultiEQ XT32, Sub EQ HT a Audyssey MultiEQ Editor pomáhají s nastavením. Zesilovač podporuje ALLM (Auto Low Latency Mode) a má také vylepšenou kvalitu zvuku a korekci IMAX. Apple AirPlay2 a vestavěné internetové rádio také umožňují streamování hudby. (Spotify, Amazon, Tidal, Deezer) K ovládání klíčových funkcí hlasovým ovládáním je k dispozici také Amazon Alexa (vyžaduje Amazon Echo). AVR-X3600 má hodnotu přenosu frekvence H od 10 Hz do 100 kHz. 2 další vzdálené aplikace, funkce AVR Remote a HEOS lze stáhnout také pro použití na operačních systémech, systémech Android, mobilních telefonech, tabletech.

Zvuk

Nastavení zesilovače Denon je extrémně jednoduché a rychlé, podařilo se nám jej nastavit a nastavit asi za 15 minut. Spolu s dvojicí studiových monitorů Genelec 8050A jsme vyzkoušeli AVR-X3600 H small. Testovali jsme v obývacím pokoji o rozloze 20 čtverečních stop s panely pohlcujícími zvuk a difuzory na stěnách a závěsy pohlcující zvuk před okny, abychom optimalizovali zvuk systému domácího kina. Filmový test jsme zahájili promítáním napjatého, depresivního a strašidelného amerického thrilleru Shutter Island. Protagonista, skvělý Leonardo DiCaprio, byl film uveden do kin v roce 2010. Denon AVR-X3600 H přináší dynamický, přesný a jasný zvuk s realistickým 3D efektem. Dialogy byly jasné a srozumitelné. Také nás potěšil zvuk akční komedie 2019 Muži v černém – mezinárodní, dokonce i při vysoké hlasitosti jsme zaznamenali jasné a přirozené zvuky. Zvuky nás obklopily a poskytovaly realistický a přesný dynamický zážitek pro dvojici zesilovač a reproduktor. Na závěr jsme pokračovali ve zkoušce poslechem hudby. Zazněla ústřední melodie fantasy série Hra o trůny. Všechny provincie mluvily pěkně, příjemně, Denon předvedl skvělý výkon, i když stereofonní zvuk zdaleka nebyl dokonalý! Ve srovnání se zesilovačem Marantz produkoval AVR-XA3600 H zřetelně slabší stereofonní zvuk, který byl nejvíce patrný při vysokých tónech, hudba byla méně detailní a přirozená, než bychom čekali. (Abychom však chránili Denonův středový zesilovač, musíme zmínit, že zesilovač Marantz je mnohem dražší!)

Náš názor

Zesilovač Denon AVR-X3600H je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a je atraktivním zvukovým zařízením. Má několik funkcí a podporuje nejnovější video technologie. Poskytuje čistý, prostorový zvuk a je za rozumnou cenu. Stereofonní zvuk však není „silou“ tohoto zesilovače. Podle našeho názoru je stereo slabší, méně přirozené a dostatečně podrobné, ale v této cenové kategorii je prozatím Denon AVR-X3600H šampión!