Vyzkoušeli jsme mini hi-fi systém Denon CEOL-N10!

Denon CEOL-N10 je čtvrtou generací v řadě produktů CEOL. Tato jednotka podporuje vícepokojový systém. Nabízí také nejmodernější technologii Wi-Fi, podporu Alexa a AirPlay.

Recenze Denon CEOL-N10

Denon Mini HiFi Test Report N10 CEO (1)

CEOL je mini HiFi systém, který lze snadno integrovat do jakékoli místnosti spolu s reproduktory. Systém si můžete koupit bez reproduktorů a používat jej s vlastními reproduktory. Pokud je to však možné, můžete si vybrat celý balíček. Vyhrazené reproduktory mají optimalizované pasivní ovládání crossoveru a výškový reproduktor s měkkou kopulí navržený speciálně pro N10.

Konstrukce Denon CEOL-N10 je podobná některým předchozím systémům CEOL, i když je o něco sofistikovanější. Je vybaven akrylovým plechem odolným proti poškrábání a tvrdým povrchem. Horní kryt zařízení má také podsvícené dotykové ovládací prvky LED. Na přední straně výrobku najdete OLED displej. Obrazovka OLED poskytuje užitečné informace o tom, co posloucháme. Velké dálkové ovládání navíc usnadňuje ovládání. Můžete dokonce připojit HiFi systém k televizoru pomocí dostupných konektorů nebo přidat gramofon. Port USB na přední straně zařízení je kompatibilní s prakticky jakoukoli jednotkou USB, takže můžete přehrávat svůj vlastní obsah.

Funkce

Obrovským bonusem Denon CEOL je úžasný modul zesilovače. Výkonový stupeň třídy D dokáže dodat obrovské množství energie bez narušení zvukového spektra.

Podívejme se, jaké funkce tento nástroj nabízí:

Připojení Wi-Fi, Airplay a Bluetooth, přístup k hudebním službám (Spotify, Pandora atd.), Jednoduché nastavení, kompatibilita hlasového ovládání Alexa, tuner AM / FM, přehrávač CD, připojení USB, dva optické vstupy, podpora různých zvukových formátů , Vícepokojový systém HEOS, dálkové ovládání, dvouvrstvý design odolný proti poškrábání.

Vstupenky na MUSIC-N10

Lze přehrávat aktuální formáty jako FLAC (24 bitů / 192 kHz), WAV (24 bitů / 192 kHz), AIFF (24 bitů / 192 kHz) a ALAC (24 bitů / 96 kHz). Podpora protokolu WMM zaručuje vysoce kvalitní bezdrátový přenos zvuku po síti. Vestavěný digitální zesilovač má 65 wattů na kanál (4 ohmy).

Nejnovější funkce AirPlay 2 je k dispozici pro bezdrátové streamování zvuku ze zařízení iOS a vytváření více místností. Vestavěný modul Bluetooth má funkci NFC (Near Field Communication) pro rychlou komunikaci se zařízeními Bluetooth.

Na předním panelu je tlačítko napájení / pohotovostní režim s displejem provozního režimu. Ostatní ovládací prvky (volič zdroje, ovládání hlasitosti, joystick pro navigaci v nabídce a ovládání přehrávání) jsou umístěny na horním akrylovém panelu. Přední panel má vestavěný port USB, který podporuje nabíjení zařízení iPod / iPhone v pohotovostním režimu, a také konektor mini-jack pro sluchátka. Vstupy na zadním panelu: Lineární RCA, dva optické a LAN. Subwoofer má výstup RCA.

Denon CEOL N10 používá nový zesilovací čip Texas Instruments TAS5142, jehož signál je digitálně přiváděn bez přechodné konverze DA / AD, takže je vlastní šum a zkreslení nevyhnutelné.

Pro snadné ovládání má CEOL kompatibilitu s Amazon Alexa. Vše, co musíte udělat, je stáhnout si aplikaci HEOS, abyste mohli začít. Aplikace HEOS vám umožňuje připojit různé hudební systémy pomocí Wi-Fi. To znamená, že lze současně připojit až 32 jednotek kompatibilních s HEOS. Jakmile je systém nastaven, můžete snadno streamovat hudbu a ovládat vše pomocí aplikace HEOS. Aplikace také umožňuje přístup k internetovým rádiovým službám a streamovacím službám.

S AirPlay i vestavěným Bluetooth je připojení zařízení opravdu snadné. Denon CEOL-N10 má také Wi-Fi a internetové rádio. K ještě více hudbě můžete přistupovat prostřednictvím vestavěného přehrávače disků CD a tuneru AM / FM.

Výkon

Hudba n10 barev

Pokud jde o výkon, jednou z věcí, které jsme u Denon CEOL-N10 získali, je snadné použití. Přestože je nabitý funkcemi, není vůbec složité ho zvládnout a přesto přináší úžasný kvalitní zážitek.

CEOL-N10 se neuvěřitelně snadno ovládá díky snadno použitelným tlačítkům nebo přiloženému dálkovému ovladači.

Zařízení jsme testovali ve větším obývacím pokoji. Akustika místnosti ještě nebyla ideální kvůli holým stěnám a povrchu parket, odrazy vedly k akustickým vadám. Na základě našich akustických měření na místě jsme určili, kde, jaký typ a počet akustických panelů by měly být umístěny pro optimální akustiku. Doporučujeme širokopásmové zvukové panely a přední panely difuzoru pro stěny a stropy a rohové basové pasti v rozích.

Navrhli jsme pro podlahu akustický koberec, který je ve srovnání s průměrnými koberci silnější a hustěji tkaný. Jejich použitím lze dosáhnout výrazného zlepšení zvuku.

Testovali jsme také CEOL-N10 v různých hudebních stylech. Ani Denon by se neměl stydět za zvukový projev. Perkusní 60 wattový zesilovač znamená, že přináší neuvěřitelnou hlasitost a fantastickou kvalitu zvuku na každé úrovni. Prostřední části byly výjimečně čisté, i když chvílemi působily trochu zadušeně, zatímco ty vysoké zněly krásně, ostře. Nebyly zaznamenány žádné další zvýraznění basů, vždy jsme neslyšeli zvuk dokonale dokonalý kvůli rezonanci generované basy.

Výrok

Kompaktní mini hi-fi systém lze umístit do jakékoli místnosti. Produkuje velmi pěkný zvuk, i když nelze říci, že by byl dokonalý. Toto zařízení nabízí řadu moderních funkcí, jednu z největších výhod systému HEOS multiroom a druhou vysoce výkonného zesilovače. Nastavení je překvapivě jednoduché a snadno proveditelné. Může být použit s vlastními reproduktory, ale může být také spárován s jinými reproduktory. Nevýhodou Denon CEOL-N10 je jeho poměrně vysoká cena.

Napsal Róbert Polgár