Porovnali jsme řadiče Denon DJ-MCX8000 a Pioneer DJ DDJ-1000 Dj!

Byly porovnány DJ kontrolery Denon DJ-MCX8000 a Pioneer DJ DDJ-1000. Tyto dva mixážní pulty jsou k dispozici za podobné ceny, oba se 4 kanály a LCD obrazovkami.

Několik základních informací o směšovacích regulátorech

V případě mixážních pultů pro DJ je zásadní funkce crossfade, která zajišťuje, že se oba stereofonní kanály překrývají. Můžete si vybrat mezi analogovým a digitálním ovladačem směšování zvuku. Digitální čítače mají mnoho výhod, nastavení můžete uložit do paměti a integrované efekty usnadňují práci DJ. DJ mixážní pulty jsou založeny na stereofonním kanálu, ke kterému lze připojit hráče. Každý kanál má 3pásmový ekvalizér s mikrofonním vstupem a link cinche (RCA) vstupy.

Denon DJ-MCX8000

Ovládá Denon-Dj-McX-8000

4kanálový digitální mixážní pult, Dj ovladač a USB / přehrávač médií mají software Engine 1.5.

Před DJ-MCX8000

USB flash disky mají 2 USB vstupy, 2 mikrofony, 4 RCA a 1 vyvážený kombinovaný vstup XLR / TRS. Mixer je také vybaven 2 vyváženými XLR (Master Out), 2 vyváženými XLR (Booth Out), 1 RCA, 2 USB výstupy.

MCX8000 obrázků

Denon Dj -MCX8000 má také integrovanou zvukovou kartu a 2 barevné LCD displeje s vysokým rozlišením. Displeje jsou užitečné, když běží Engine a Serato DJ, a 3 vestavěné okamžité efekty jsou užitečné při použití Engine a line vstupu. 4palcový software Serato DJ je vhodný také pro příslušenství DVS. Světlo a video lze ovládat prostřednictvím síťového připojení Stage LinQ. Ovladač 8,3 kg kovového pouzdra má dotykové výkonové podložky a velká 13,3 cm hliníková jog kola (s LED kroužky). Efekty filtru na kanál také vylepšují funkce zařízení. V samostatném režimu můžete přehrávat hudbu ze 2 USB vstupů bez notebooku, s povolením Denon DJ Engine.

Pioneer DJ DDJ-1000

Pioneer DDJ-1000 Controlador

4kanálový mixážní pult také váží 6 kg a k provozu vyžaduje notebook. Nastavitelná citlivost 20,2 cm jog kolečka mají vestavěné barevné LCD displeje. Směšovač má také 2 USB, 2 Line (RCA), 2 Phono / Line a 2 mikrofonní vstupy, Master (XLR, RCA) a Booth výstupy. LCD obrazovky jsou docela minimalistické, ale obsahují dostatek informací. Software Rekordbox DJ vybírá odpovídající skladby, takže můžete přehrávat odpovídající hudbu. Struktura ovladače je podobná velkým dj deskům používaným ve větších klubech.

1000 kol na jógu

Magvel je fader přesný a lehký, vydrží až 10 milionů tahů. Lze použít 4 Beat FX: Enigma Jet, Mobius Saw, Mobius Triangle, Low Cut Echo. 16 podsvícených výkonových padů také vylepšuje možnosti mixování Pioneer DJ. Frekvenční přenos je 20 – 20 000 Hz a poměr signálu k šumu je 112 dB.

Který DJ mix je nejlepší?

Ovladač Denon DJ-MCX8000 DJ lze provozovat samostatně bez použití notebooku díky samostatnému režimu, ale většina funkcí v tomto režimu nefunguje, můžeme očekávat pouze 3 efekty. Je lepší jej použít jako DJ ovladač. Denonův LCD displej obsahuje mnohem více informací a udělali bychom z něj vítěze v této oblasti. Pioneer DJ DDJ-1000 vyžaduje pro provoz gramofon a notebook, ale velká jog kola, více rytmů a ovládání tónů jsou výhodou. Velká otočná kolečka a fantastické vestavěné LCD obrazovky poskytují profesionální vzhled a to je ten pocit, když je používáte.

DDJ-1000-vs-MCX-8000

Pioneer je v tomto ohledu zjevně lepší. Samozřejmě záleží na akustických vlastnostech místnosti, kde používáme směšovací ovladače. Nepříznivá akustika negativně ovlivňuje zvuk. Konečný výsledek práce DJů může znít perfektně, pouze pokud bude noční klub, kde je poskytována hudba, podroben akustickému ošetření. Stropy a stěny nejsou schopny absorbovat zvuky hlubšího rozsahu, proto se na tyto povrchy doporučuje umístit akustické panely pohlcující zvuk a difuzor. Toto řešení nejen dělá zvuk hudby ideálním, ale také ztlumí odfiltrované zvuky, takže klid v domech poblíž nočních klubů není rušen zvuky těch, kdo se věnují hudbě.

Závěr

Podle našeho názoru od nás mixér Pioneer DJ DDJ-1000 získal zlatou medaili. Výkyvné kolečka, vestavěné LCD obrazovky a duální vstup USB z nás udělaly vítěze, i když samostatná funkce mixéru Denon bez notebooku může být pro DJe díky mobilitě velmi vhodná.