Testování stojatých reproduktorů Dynaudio Confidence 60

Dánská značka může být známá mnoha audio a hi-fi fanouškům. Pokud si koupíte špičkové stojací reproduktory Dynaudio Confidence 60, musíte se ponořit do kapsy, protože cena je drahá. Tento model je skutečně prémiovým cenovým rozpětím, které si nemůže dovolit příliš mnoho lidí, ale pokud máme stále to štěstí, že jsme si jej mohli koupit, nebudeme zklamáni.

Design a funkce

Dynaudio-Trust-60-kouřová barva

Krásně vytvořený reproduktor váží 66,2 kg, má citlivost 87 decibelů a impedanci 4 Ohmy. Frekvenční odezva je mezi 22 Hz a 22 kHz. Confidence 60 je třípásmový basreflexový reproduktor, který je k dispozici v několika barvách: Blonde Wood, Raven Wood High Gloss, Midnight High Gloss, Smoke High Gloss, Ruby Wood High Gloss. Díky jedinečně vyvinutému měkkému kupolovému výškovému reproduktoru Esotar3 je optimalizováno proudění vzduchu, které je dále vylepšeno větší zadní komorou. Na rozdíl od svého předchůdce, který pracoval se dvěma výškovými reproduktory, používá Confidence 60 1 výškový reproduktor. V zařízení Jupiter byla zdokonalena technologie Dynaudio Direction Control neboli technologie reproduktorů DDC.

Conf-60 reproduktory v okolí

Konstruktéři společnosti mohou být právem hrdí na DDC objektiv, který vyvinuli, což je ve skutečnosti hliníková ozvučnice. Přepážka MDF použitá v předchozím modelu byla nahrazena složenou přepážkou, která je silná a zároveň lehká. Díky subwooferu Neo Tec a Dynaudio MSP, tj. Pohonům z křemičitanu hořečnatého polymeru, a nové vícevrstvé zvukové cívce ze skleněných vláken došlo nejen k vylepšení zvuku, ale také ke snížení rezonancí téměř na nulu. Se stabilním krytem se nemusíte obávat problémů s vibracemi. Tyto nově navržené pohony dále optimalizují proudění vzduchu. Esotar3, třípásmový výškový reproduktor, je neodymový magnetický systém, který má také vnitřní kopuli zvanou Hexis pro snížení rezonance. Vysoce výkonné neodymové magnety, hliníkové a měděné zvukové cívky zaručují bezchybnou kvalitu zvuku. Mimochodem, řada Confidence byla spuštěna v 90. letech. Existuje několik typů: Confidence 20, 30, 50 a nejnovější, 60.

Důvěryhodná série Dynaudio

Dá se říci, že Confidence 60 je nejpokročilejší pasivní reproduktor podobné kategorie produktů dostupný na trhu. Dříve jsme měli to štěstí, že jsme otestovali předchůdce C60, Confidence 50, kde byly ideální horní a dolní frekvenční odezvy, s mírným poklesem v horní části středního a dolního rozsahu. U modelu C60 byly odstraněny i tyto malé nedostatky a dánské reproduktory přenášely nízké střední a basové basy extrémně přesně a bezchybně.

Sada reproduktorů 60

Prostorové oddělení dále snižuje rezonanci a zlepšuje výkon. Reproduktor stojí na ocelové desce a je dodáván s kovovými disky, které se magneticky lepí na šrouby a pro větší stabilitu samozřejmě stojí za připevnění také hroty. Největším reproduktorem v řadě je Confidence 60, vnější design je úžasně elegantní a poutavý pohled. Díky profesionální vyladěné reflexní cloně je reproduktor schopen přenášet všechny druhy hudebního obsahu v dokonalé kvalitě a bezchybně reprodukovat zvuky nízkého dosahu.

Zvuková zkouška

Důvěřujte 60 rubínům

Nádherné reproduktory byly testovány v nově postaveném podkrovním bytě, kde bylo v profesionálně navržené místnosti domácího kina zajištěno akustické ošetření stěn a stropu, ale akustika zatím není dokonalá. Důvěra, kterou jsme testovali, byla 60 rubínů. Testovali jsme dvojici reproduktorů se zesilovačem Marantz a subwooferem Velodyne.

Začali jsme s filmovým testováním. Představili jsme jej v roce 2014 a v hlavní roli s kriminálním dramatem Marc Wahlberg The Gambling jsme byli zvědaví, jaký zvuk můžeme očekávat od největšího reproduktoru dánské značky. Dynaudio poskytlo spravedlivý zvuk, i když se vyskytly problémy s prostorovostí a detaily. Hluboké občas zněly příliš vrčivě. Poté jsme nasadili muzikál Footloose. Byli jsme zvědaví nejen na zvuk dialogů, ale také na hudební produkt. Dynamika mohla být lepší, čistota basů také nebyla skutečná.

Při poslechu Čajkovského 5. symfonie jsme zjistili, že střední a vysoké rozsahy byly přítomny pěkně a vyváženě, ale bohužel jsme našli chyby také v hlubokých.

Výrok

Confidence 60 je reproduktor špičkové kvality, který vyniká jako dekorativní bytové doplňky v každém interiéru. Vnější design nejen odhaluje maximalismus designérů, použití komponentů a moderní, pokročilé technologie, ale všechny dokazují, že designéři se snažili podat to nejlepší. Vzhledem ke své velikosti bychom jej doporučili hlavně pro větší nebo střední místnosti. Bohužel jsme si stěžovali na prostorovost, trojrozměrný zvuk, basy ne vždy mluvily perfektně, ale střední a vysoké rozsahy byly harmonické, jasné, bez zkreslení, dokonce i při testování filmu a hudby. Ať už jej chcete použít pro domácí kino nebo pro poslech hudby, reproduktor stojí v obou funkcích. Stereofonní zvuk byl přiměřený. Kvůli chybám, které jsme slyšeli, nemohla být zodpovědná ještě ne zcela optimální prostorová akustika, ale upřímně řečeno, toto drahé a krásné zařízení neposkytovalo to, co bychom od něj očekávali. Nejlepšího zvuku lze samozřejmě dosáhnout, pouze pokud je ideální akustika místnosti, kde posloucháme hudbu nebo sledujeme filmy. Akustiku lze vylepšit pomocí panelů pohlcujících zvuk a difuzorů.

Jeho cena a velikost určí, kolik pokojů byste měli umístit, kde budete skutečně schopni poskytnout výsledky, které byste od něj očekávali. Je jasné, že Dynaudiu trvalo téměř 16 let, než vytvořil ten nejdokonalejší zvuk a nejkrásnější design.

Napsal Róbert Polgár