Testovali jsme regálové reproduktory Focal Aria 906!

Nejdůležitějším faktorem při výrobě reproduktoru Aria 906 byl sofistikovaný, prémiový zvuk a použití vysoce kvalitních komponent, které jsou v řadě Aria běžné. Tento obousměrný přední reflexní reproduktor poskytuje lněný kužel neutrální, skutečný a jemný zvuk. Kužel se vyznačuje přirozeným zvukem, nízkou rezonancí, bohatým středním rozsahem a silnými basy. Výsledkem je homogennější zvuk, lepší dynamika. Aria nabízí klasický, ale moderní design. Reproduktor Aria 906 je cca. Doporučuje se pro místnosti o rozloze 15 metrů čtverečních a stojí za to udržovat vzdálenost asi 2,5 m mezi reproduktory.

Speciální lněný kužel se vyrábí ve Francii výhradně pro Focal. Tento kužel je navržen výhradně pro dosažení vynikajícího akustického výkonu. Skládá se ze dvou tenkých vrstev lněného vlákna pokrytého skleněnými vlákny. Len je dvakrát lehčí než sklolaminát, protože je dutý jako kevlar. Má velmi nízkou pružnost, což je ideální řešení pro zvýšení tuhosti. Díky vysokému vnitřnímu útlumu, vysoké rychlosti a tuhosti poskytuje reproduktor optimální a čistý zvuk.

Funkce:

Zadní panel Aria 906

Doporučený výkon zesilovače je 25-120 W, citlivost 89 dB, pouzdro reproduktoru je vyrobeno z MDF, rozměry 390 x 225 x 280 mm, hmotnost 8,5 kg. Impedance je 8 ohmů, minimální frekvenční přenos je 55 Hz, maximální frekvenční přenos je 28000 Hz, dělicí frekvence je 2800 Hz. Má pozlacené konektory, bohužel neexistuje možnost dvojité kabeláže.

Focal Aria 906 je obousměrný, přední reflexní systém, stativ nebo policový reproduktor. Produkuje komplexní, jasný zvuk, velmi dobrou dynamiku, rozšířené a silné basy. Navzdory rozsahu a síle zvuku je úroveň ovládání působivá.

Design

Pár reproduktorů Focal Aria 906

Členové řady Aria 900 mají nad kuželem „F“ nový výškový reproduktor. Jeho obrácená kupole vyrobená ze slitiny hořčíku a hliníku zvyšuje tlumení a tuhost. Pozastavení používá Poron, který má paměť formuláře. Podle Focal to zlepší správu. Reproduktory jsou k dispozici v ořechových nebo lesklých černých barvách.

Náš názor

Malá áriová barva 906

Focal Aria 906 je velmi pěkně vypadající, sofistikovaný reproduktor. Testovacím místem byl obývací pokoj starého rodinného domu, pár reproduktorů jsme testovali se zesilovačem Denon. Akustika místnosti byla relativně ideální, ale k vytvoření dokonalého zvuku bude stále nutné umístit do rohů lapače rohových membrán.

Poslouchali jsme také klasickou hudbu, rock a akustickou hudbu, abychom získali obraz o hudbě Aria 906. Měli jsme velmi pozitivní zážitek, stejně jako sledování filmu.

Focal vyrábí vlastní ovladače reproduktorů a touto zajímavou novou technologií nebyli zklamáni. Již více než 30 let zkoumají nejlepší řešení a zkouší a testují nové materiály, které jsou ideální pro membránu reproduktoru.

Membrána je jedním z nejdůležitějších prvků reproduktorů, protože je to, co hýbe vzduchem, aby vytvářelo zvuk, a proto jsou materiály, z nichž je membrána vyrobena, velmi důležité.

Sendvičová technologie pro reproduktory Aria 906

Podle Focalova názoru by dobrá membrána měla být lehká, aby rychle zrychlila, tuhá, aby fungovala jako píst, a dobře tlumit, aby nedošlo ke snížení kvality zvuku. Protože je obtížné najít homogenní materiál, který splňuje výše uvedená kritéria, používá výrobce k dosažení svého přání směs materiálů. Tyto materiály jsou pro lepší tuhost spojeny dohromady pomocí tenkých materiálů ze skleněných vláken. Pro reproduktory Aria je tímto materiálem len, jedno z nejstarších textilních vláken používaných od 4. století před naším letopočtem. (Egypťané zabalili mumie do plátna). Vzhledem k tomu, že se dno pěstuje ve Francii v největším množství, francouzská značka Focal nemá potíže s jeho získáním.

Mřížka reproduktoru chrání reproduktory, ale podle našeho názoru vypadají reproduktory lépe bez mřížek. Kromě exteriéru přispívá mřížka také k jasnějšímu a podrobnějšímu zvuku. Mřížky jsou magneticky připevněny k reproduktorům a lze je velmi snadno vyjmout nebo připevnit.

Lesklá černá barva je velmi elegantní, ale je o něco těžší ji udržovat, protože na ní snadno zůstávají otisky prstů, a proto se obtížně čistí.

souhrn

Bas

Basy jsou vzhledem k velikosti těchto reproduktorů velmi dobré. Má spoustu síly a spravedlivé rozšíření. Pokud však chcete více energie, můžete si vybrat větší sourozence ze série.

Střední rozsah

Středové rozsahy jsou zvláště dobré pro model 906, což je možná nejsilnější stránka reproduktorů. Prostřední rozsahy jsou podrobné, skutečné, sofistikované a představují hudbu současně.

Vysoké tóny

Výšky jsou také docela dobré, ale nejsou dokonalé. Detaily a živost by rozhodně byly užitečné, ale Aria 906 stále nabízí velmi příjemný zvukový zážitek.

Zvuk

Zvuk je velmi detailní a přirozený, skutečný.

Fázový obraz

U těchto reproduktorů odpovídá obraz scény jejich velikosti. Přiměřená šířka, hloubka a výška. Hloubka mohla být někdy ještě lepší, ale celkově jsme byli spokojeni.

Ve srovnání s jeho většími bratry

Větší členové řady Aria nabízejí silnější zvuk, širší pódium a basy, vyšší výkon a lepší čistotu ve středním rozsahu.

Pokud hledáte reproduktor ve větší místnosti, je dobré se rozhodnout pro větší modely, ale Aria 906 je také vynikající, zejména v menších místnostech.

Výrok

Zjistili jsme, že tento reproduktor nabízí ve své cenové kategorii velmi dobrou kvalitu zvuku. Má atraktivní vnější design a díky kombinaci neutrality a dynamiky je zvuk velmi příjemný, hudební a sofistikovaný.

Výhody a nevýhody Focal Aria 906

Výhody: Dobré basy se správným ovládáním, výkonem a správnou hloubkou pro danou velikost, detailní a plynulý střední rozsah, dobře rozšířené výšky, přiměřené detaily, docela dobrý obraz na šířku, rozumná cena

Nevýhody: Výšky mohou být trochu jasnější.

Napsal Róbert Polgár