Recenze subwooferu Jamo C910

Ať už jde o dvoukanálový nebo vícekanálový systém, pokud chybí optimální nízká frekvence, dokonalého zvuku nebude dosaženo. Pokud používáte pouze dvoukanálové nebo vícekanálové reproduktory, měly by mít reproduktory dostatečnou hlasitost, aby byly basy dostatečně intenzivní. Jinými slovy, reproduktory musí být dostatečně velké, což nevyhnutelně zabírá spoustu místa. Další metodou je přidání aktivních subwooferů do zvukového systému. Správně vyladěné a nastavené, dokonce i malé regálové reproduktory, dokážou pomocí subwooferů ukázat celou škálu zvuku! Subwoofer Jamo C910 SUB se zesilovačem 300 W dokonale kombinuje prvotřídní nízkofrekvenční výkon s moderním, luxusním designem, což má za následek tyto elegantní reproduktory s výjimečnou akustikou.

Design Jamo C 910

Subwoofer Jamo-c-910-bílý

Jamo C 910 váží 14 kilogramů, což není lehká pěna. S jeho přesunem však nejsou žádné potíže. Reproduktorová skříň má čistý a hranatý tvar a není vybavena dalšími dekoracemi. V našem testu jsme testovali černý reproduktor. Povrch skříně je černá syntetická dýha, příjemná, hladká na dotek.

C-910-dno

Z hlediska designu je box na C910 zcela férový, ale nijak zvlášť atraktivní. Pokud si však nasadíte přiloženou mřížku reproduktoru, vizuální kvalita se okamžitě zlepší! Tentokrát Jamo změnil materiál mřížky na hustou, šedočernou tkaninu, která vzhledu zařízení dodala elegantní styl. Horní a spodní část mřížky jsou zakřivené, takže reproduktor vypadá trochu štíhlejší.

Je vybaven membránou IMG o průměru 254 mm

Pokud jde o specifikace, přední ozvučnice C910 je vybavena membránovým subwooferem IMG (vstřikovaný grafit, polyfibre) o průměru 254 mm. Membrána je vyrobena z grafitu, který má výhody nízké hmotnosti a vysoké tuhosti. IMG membrána pomáhá zajistit přesné a pevné basy. Modul zesilovače třídy D zodpovědný za řízení může dodat 150 wattů výstupního výkonu a maximální špičkový výkon může dosáhnout 300 wattů v okamžiku. Celková frekvenční odezva je 32 Hz ~ 125 Hz.

Přední basreflexový design

Reproduktor využívá přední basreflexový design. Konektor předního reflexního portu je umístěn v pravém dolním rohu předního panelu. Úzká clona může výrazně snížit proudění vzduchu, rezonance a vylepšit širší rozšíření nízkofrekvenčních zvuků. Díky přednímu reflexnímu portu lze C910 také umístit blízko zdi, což usnadňuje výběr umístění reproduktoru.

RCA vstup s bezdrátovým přenosem

Zadní panel C-910

Na zadní straně subwooferu jsou také vstupní konektory C910 RCA. Hlavní výhodou těchto funkcí je, že se uživatelé mohou připojit k výstupu Pre Out nebo Sub Out zvukového zařízení. Vedle vstupu RCA je přepínač, pomocí kterého můžete nastavit fázi (0/180). Dvě boční tlačítka umožňují nastavit průsečík a hlasitost.

Ještě pozoruhodnější je, že na pravé straně zadního panelu je řada portů WA-2. Pokud si zakoupíte další bezdrátové zařízení WA-2, můžete si užívat pohodlí bezdrátového přenosu. WA-2 využívá technologii bezdrátového přenosu 2,4 GHz, která zaručuje nízkou latenci při přenosu hudby ve vysokém rozlišení.

Zvukový výkon

Testovali jsme subwoofer Jamo ve středně velké místnosti domácího kina. Místnost ještě nebyla akusticky dokonalá. Přestože byly na stěnu umístěny některé panely pohlcující zvuk z kožené membrány, v rozích budou stále zapotřebí basové pasti pro správný zvuk a na stěny budou umístěny absorpční panely se dvěma vzory s difuzéry. Dříve se majitel pokoušel zlepšit akustiku místnosti stěnovými panely z polystyrenu místo dřevěných akustických prvků prémiové kvality, ale bohužel neviděl žádné zlepšení. To nás samozřejmě nepřekvapilo, protože houba, pěna, polystyrenové materiály nejsou schopny absorbovat hlubší zvuky, ale na oplátku zcela zničí vysoké rozsahy, čímž pouze dále degradují akustiku. Testovali jsme subwoofer s dvojicí stojanových reproduktorů Jamo S 807.

C910 se vyznačoval širokým, rozsáhlým a živým zvukem a hudba také zněla bohatěji. Při přehrávání písně Michaela Jacksona Smooth Criminal s přidáním subwooferu byla okamžitě cítit okamžitá změna kvality zvuku. Přidáním subwooferu zaplnil prostor poslechu 20 čtverečních stop nízkofrekvenční energií. Slyšeli jsme silné, rytmické, dynamické, směrované hloubky.

Pokud jde o hudbu, subwoofer Jamo si vedl dobře. Ale co filmy? Nízkofrekvenční zvukový efekt vyzařovaný C910 byl velmi silný a zdůrazňoval emocionální napětí bojů a výbuchů, které ve filmech probíhaly. C910 zvládal dynamické změny dobře a plné basy, poskytující detailní zvuk.

Výrok

Celkově je výkon basů subwooferu naprosto silný, charakterizovaný dobrou dynamikou a čistými zvuky. Vnější design je moderní a elegantní. Na výběr jsou tři barvy, takže se snadno vejde do většiny interiérů. Přední reflexní port vám umožní umístit reproduktor blízko zdi, takže se pohodlně vejde i do menších místností, aniž by zabíral mnoho místa. Díky svému pozoruhodnému výkonu výrazně zlepšuje zvuk i menších regálových reproduktorů. Cena je také velmi dostupná.

Napsal Róbert Polgár