Otestovali jsme studiový monitor JBL 4349!

JBL má centrálu v Northridge v Kalifornii. Studiové monitory JBL 4349 jsou kompaktní velikosti. Studiové monitory JBL 4349 jsou schopné čistých, jasných a hlubokých basů. Basová odezva 32 Hz je dost nízká, takže není potřeba používat subwoofer.

Vlastnosti JBL 4349

JBL 4349-studio-monitor-recenze-e1638440050441

Jedná se o dvoupásmový studiový monitorový reproduktor s bassreflexem, který lze umístit na stojan nebo polici. Doporučený výkon přijímače: 25 – 200 WRMS. Frekvenční přenos: 32 Hz až 25 Hz, dělicí kmitočet: 1,5 kHz, citlivost: 91 dB. Jmenovitá impedance: 8 Ohm.

Vysokofrekvenční a ultravysokofrekvenční části lze také nastavit nezávisle pomocí přepínačů na předním panelu.

4349 basový reproduktor

300mm subwoofer poskytuje vysoký výkon s nízkým zkreslením. 75mm zvuková cívka zaručuje maximální výkon s minimálním zkreslením.

jbl vstupy pro studiové monitory

Má dvojitý pozlacený konektor. Subwoofer je 300mm lisovaná papírová membrána s litým košem, výškový reproduktor je patentovaný JBL D2415K duální 38mm vysokofrekvenční kompresní reproduktor.

Rozměry: 736,6 mm x 444,5 mm x 317,5 mm, hmotnost: 37,7 kg. Samostatný stojan je možné zakoupit.

Design

Tento kompaktní reproduktor je k dispozici v ořechové nebo černé barvě. Jsou dost těžké, takže se s nimi tak snadno nehýbou. Pouzdro je vyrobeno z vyztužených MDF desek o tloušťce 25 mm. Má přední dvojitý reflexní port. Vzhledem k velikosti reproduktoru se pohodlně vejde i s 30cm subwooferem, 2 reflexními otvory a horn tweeterem.

Uvnitř zařízení je dvojice prstencových membrán vyrobených z 38mm polymeru Teonex. Průřez membrány je ve tvaru V, což podle výrobce snižuje zkreslení.

Tento charakteristický trychtýř je vyroben ze Sonoglass, kompozitu na bázi skleněných vláken, a je navržen tak, aby výrazně zvýšil zkreslení způsobené standardním zvukovodem.

Styl reproduktoru je retro, díky klasické modré ozvučnici a mřížce je okamžitě rozpoznatelný.

Test

Testování probíhalo ve středně velkém studiu. Dvojici monitorů jsme testovali s přijímačem NAD T758 V3. Některé absorpční panely s difuzory byly umístěny na stěnách studia a hluboce pohlcující rohové prvky s membránami v rozích dodaly ten správný zvuk. Na základě našich měření bude strop dokonce potřebovat nějaké širokopásmové akustické panely pro dokonalý zvuk.

Při výběru reproduktorů je důležitým hlediskem, kde a za jakým účelem je chcete používat. Nezáleží na tom, jaký typ reproduktoru si vyberete pro své studio nebo systém domácího kina. JBL 4349 je dobrá volba v obou případech.

Studiový monitor JBL 4349 byl překvapivě ostrý a produkoval dynamické hloubky. Slyšeli jsme prodloužené, jasné výšky. Našli jsme mnohem lepší zvuk ve srovnání s dříve testovanými studiovými monitory. Vyznačoval se širokým jevištním obrazem, přesnou a detailní produkcí. Jeho otevřený, neutrální zvuk byl úžasný. Pokud bychom přece jen měli najít nějakou vadu, zmínili bychom mírné rozostření v nejnižších pásmech a při poslechu vážné hudby místy chybějící jemné detaily a stabilní čistý zvuk.

Basy zněly tak dynamicky, rychle a mohutně, že jsme vůbec necítili nutkání pořídit si samostatný subwoofer. Basové zvuky však nejsou největší předností tohoto reproduktoru. Střední a vysoké tóny byly čisté a rozsáhlé, s bezchybnou dynamikou.

Pro optimální zvuk umístěte reproduktory do vhodné vzdálenosti od stěny, od sebe navzájem a od místa poslechu. Monitory je dobré umístit na stojan, protože pokud je umístíte na kus nábytku, skříňku nebo poličku, můžete se potýkat s problémem s rezonancí.

Výrok

Tyto kompaktní reproduktory nabízejí jedinečnou a bezkonkurenční čistotu, intenzivní basy a dynamiku. Skvěle se hodí nejen pro studiový monitoring, ale také pro domácí ozvučení nebo hudební party. Pokud si vyberete JBL 4349, můžete očekávat realistický, prostorný zvuk.
Basy jsou úžasně perkusivní, stěžovat si nelze ani na střední a hluboké zvuky, byly dynamické a čisté. Reprobox má pevný design bez rezonance.
Cena by mohla být o něco dostupnější.

Napsal Róbert Polgár