Vyzkoušeli jsme Bluetooth reproduktor JBL Clip 3!

Před několika desetiletími existovaly bezdrátové a přenosné reproduktory pouze v naší představivosti. Přenosné, kompaktní a bezdrátové reproduktory se však nyní staly základní a dostupné pro každého.
Pokud chcete reproduktor, který si můžete vzít s sebou na pláž nebo do koupelny, může být JBL Clip 3 tou nejlepší volbou.

Vlastnosti JBL Clip 3

JBL Clip 3 je přenosný a praktický Bluetooth reproduktor. Karabinu integrovanou do reproduktoru lze snadno zavěsit na kalhoty nebo tašku a můžete vyrazit. Je to jeden z nejvýkonnějších znějících Bluetooth reproduktorů dostupných za tuto cenu a velikost.

Design

Clip_3 barvy

Kvalita a design reproduktoru je působivý. Je také esteticky příjemný a zní skvěle.
K dispozici ve 12 barvách, téměř každý si najde odstín, který ho osloví.
Reproduktor má plochý kulatý tvar, který mu dodává příjemný vzhled. Karabina vede kolem okraje reproduktoru a je tak zcela součástí reproduktoru. Na přední straně je pevný látkový potah a na zadní straně silikonový potah.

3 Klip pro vstup reproduktoru

Na přední straně je vidět logo JBL a nahoře jsou tři tlačítka. Prostřední tlačítko ovládá přehrávání, obsluhu hovorů a další funkce, zatímco tlačítko plus/mínus umožňuje upravit hlasitost. Reproduktor můžete také umístit vleže, protože zvuk vychází výhradně přes přední panel.

Tlačítka napájení a připojení Bluetooth jsou na boční straně zařízení. Konektory jack a USB jsou pod malým krytem na spodní straně reproduktoru.
Díky vestavěnému mikrofonu můžete i telefonovat. Stisknutím tlačítka můžete uskutečňovat handsfree hovory a očekávat čistou komunikaci bez zkreslení díky vestavěnému filtru šumu a ozvěny.

Kvalita zvuku

V porovnání s Clip 2 vypadá tento model v kvalitě zvuku lépe. Poskytuje bohatý zvuk. Oproti svému předchůdci má 3,3wattové reproduktory a některá akustická vylepšení.
Klip 3 pokrývá frekvence až do 120 Hz a 20 kHz. Basové zvuky jsou příjemné, i když se nejedná o bouchavé perkuse vzhledem k velikosti reproduktoru.

Venku si reproduktor vedl naprosto dobře, žádné praskání či zkreslení jsme nezaznamenali ani při vyšších hlasitostech.
Výsledné hladiny zvuku jsou však zcela ideální pro účely, pro které je možná budete chtít používat. Pokud však chcete intenzivní basy, musíte utratit více peněz za větší reproduktor. Tento reproduktor zvýrazňuje výšky a středy, takže vokály jsou ostré a čisté, ale každý, kdo není spokojen s basy, by se měl poohlédnout po jiném produktu.

JBL Clip 3 jsme vyzkoušeli i v interiéru, v menší kanceláři. Akustika kanceláře byla ideální, širokopásmové zvukové panely na stěnách a stropě a difuzorové přední panely, které eliminovaly ozvěnu, a na podlahu byl položen akustický koberec. Jednou z nejdůležitějších částí řízení kancelářské akustiky je odstranění ozvěny, pokud chcete dosáhnout příjemného pracovního prostředí.
Chcete-li dokonalý zvukový zážitek, určitě se postarejte o akustickou úpravu místností.

Clip 3 si vedl skvěle i v interiéru, i když jsme zjistili, že zvuky jsou při vysoké hlasitosti příliš ohlušující, ale s tak malým reproduktorem to nemohlo být jinak. Baskytara nemohla během zkoušky vyniknout, ale pro tak kompaktní přenosný reproduktor je to přijatelný kompromis.

Voděodolnost

Klip nepropustný 3

To je jedna z nejužitečnějších vlastností Clip 3, protože je odolný vůči jakémukoli typu vody, včetně drsných povětrnostních podmínek. Absolutně není třeba se bát, že by se reproduktory promočily a poškodily. Tento reproduktor je perfektní volbou, pokud si jej vezmete na pláž, na výlet nebo dokonce k poslechu hudby ve sprše.
Díky krytí IPX7 jej lze ponořit do vody až do hloubky 1 metru. Když spadne do vody, nepotopí se, ale plave.

Přenosnost

Je to jeden z nejmenších Bluetooth reproduktorů na trhu, ale tentokrát JBL přináší legendární kvalitu zvuku. Díky své pevné, voděodolné konstrukci a odolné kovové přezce váží zhruba půl kila.
Zaručuje 10 hodin přehrávání s 1000 mAh dobíjecí lithium-iontovou baterií výrobce.

celkem

Jak již bylo zmíněno, design a kvalita montáže tohoto produktu je mimořádně vynikající. Není třeba se obávat poškození reproduktoru v důsledku úderu a díky voděodolnosti mu neublíží ani bazénová voda, ani prudký déšť.

Kvalita zvuku je v porovnání s velikostí reproduktoru velmi chvályhodná. S tolika barevnými variacemi si každý může najít kousek, který se mu líbí. Integrovaná kovová karabina je odolná, chrání reproduktor a lze ji snadno připevnit na oblečení nebo tašku. Její dosah je cca. 10 metrů.

Nevýhodou jsou slabé basy a také mírně vysoká cena. Někdy ztrácí kontakt s určitými zařízeními (to je zejména případ levnějších mobilních telefonů) a také chybí indikátor nabití.
Celkově se jedná o jeden z nejkvalitnějších a znějících Bluetooth reproduktorů, které můžeme za tuto cenu získat.

Napsal Róbert Polgár