Recenze Bluetooth reproduktoru JBL Flip 4

JBL otočí 4 barvy

 

Značka JBL je známá a milovaná mnoha lidmi. Zvukový systém JBL Flip 4 Bluetooth s 515 gramovým válcovým přenosným reproduktorem se vejde také do tašky a lze jej připevnit na zápěstí pomocí lana podobného tkaničce.

Přenosná síla

JBL tmavě modrá

Válcový pevný reproduktor má na dvou stranách dekorativní plastovou fólii. Lze jej snadno nastavit do strany. Odolný síťový kryt umožňuje tok zvuků, ale nechrání zařízení před nečistotami a nečistotami. Tlačítka jsou dostatečně citlivá, velká a snadno se používají. Má tlačítka přehrávání / pozastavení a hlasitosti.

Připojení JBL červené

Tlačítko Připojit lze použít k připojení několika (až 100 kusů !!) reproduktorů Flip 4. To zní skvěle, ale mějte na paměti, že se můžete připojit pouze k zařízením, která mají také připojení Connect +. Připojí se k vašemu mobilnímu telefonu během několika sekund pomocí připojení Bluetooth. Jeho dosah je velmi pozoruhodný: 10-15 metrů! Funguje také jako hlasitý telefon. Na zadní straně je nabití baterie indikováno 5 LED diodami. 3000 mAh lithium-iontová baterie vydrží až 12 hodin. Při poslechu na plnou hlasitost to však už nemá tolik, až 4 hodiny. Je-li nastavena na 50-75% nižší hlasitost, je 12 hodin provozu realistických. Pod krytem portu jsou nabíjecí konektor, zásuvka micro USB a vstup AUX. Jeho výkon je 2 x 8 W, frekvenční přenos je 70 Hz – 20 kHz, poměr signálu k šumu je 80 dB. K dispozici v 6 barvách.

Certifikát IPX7

Červená pod vodou

Je certifikován IPX 7, což znamená, že je zcela vodotěsný. Lze jej tedy použít v dešti, v blízkosti bazénu nebo na nábřeží, nebo dokonce ve sprše, aniž by ho zničila vlhkost. Flip 3 byl jen odolný proti polití, což je docela vážná změna. Alespoň podle výroby …… Naše zvědavost nás nenechala odpočívat, a tak jsme na konci testování mysleli na smělost a naplnili kbelík s vodou, do kterého jsme ponořili JBL Flip asi na 10 sekund. Po koupeli jsme odkapali reproduktor a vyzkoušeli to. Vydával zvuk, ale už hlasitě praskal při vyšších hlasitostech. Řekněme, že je odolný proti polití, ale pokud nechcete, aby se reproduktor zničil, neberte si ho s sebou do bazénu nebo k potápění …

Poslechový test

Reproduktor JBL Flip 4 jsme otestovali v kanceláři. Kancelář je obdélníková, asi 20 metrů čtverečních, akustickou úpravu zde dříve prováděla naše společnost. Zvuk pohlcující panely, zvukově izolační rohože a závěsy vytvořily ideální akustiku. Připojili jsme Flip 4 k chytrému telefonu, vyladěnému na budování kancelářského týmu a slavnostní firemní večírky.

Hráli jsme jeho nedávný hit Medusa: Lose Control. Díky kvalitě zvuku DSP jsme získali vyvážený, čistý a dynamický zvuk při všech hlasitostech. Podle specifikace je dolní mez 70 Hz. Při vysoké hlasitosti jsme slyšeli basy méně hlasitě. Střední rozsahy byly trochu zatlačeny do pozadí a vypadaly příliš kompaktní. (Mimochodem, toto je typická chyba předchůdců JBL Flip, i když se to u tohoto typu snažili napravit.) Výšky byly jasné a ostré.

Pokračovali jsme v testování s opravdovou party atmosférou. Stáhli jsme si Bruno Mars: Treasure. Ve středních rozsazích jsme také objevili chybu, vokální partie nebyly dostatečně důrazné. Ale kromě toho jsme našli produkt se silnou, čistou a přesnou dynamikou.

souhrn

Bluetooth reproduktor JBL si získal naši oblíbenost přenositelností a čistým a silným zvukem. Jeho odolnost proti vodě je jen třešničkou (byla by) na dortu, pojďme tuto vlastnost vyjádřenou výrobcem mozku ošetřit s určitými výhradami. Díky dostupné ceně se může stát oblíbeným zvukovým zařízením pro mladší generaci. JBL Flip 5 má větší, větší baterii (tento model má však také maximální provozní dobu 12 hodin), můžeme zažít intenzivnější hloubky, ale cena je také vyšší ve srovnání s Flip 4.