Recenze stojatého reproduktoru Klipsch R-620F

Věžový reproduktor Klipsch R-620f

Americká společnost byla založena v roce 1946 Paulem W. Klipschem v Usa v Arkansasu. Vnější design stojatého reproduktoru Klipsch R-620F byl oproti předchozím modelům aktualizován a přitažlivý. Je také vynikající pro systémy domácího kina a stereofonní zařízení.

Design

Dva a půl basový reflexní reproduktor má elegantní, mírně industriální vzhled, který mu velmi vyhovuje. Černá, fóliová skříňka reproduktorů MDF dostala mírnou tmavě šedou barvu a na přední panel lze podle potřeby umístit magnetické krycí hedvábí. Levné plastové základny nejsou nastavitelné, ale vypadají dobře, mírně nakloní reproduktor dozadu, takže upraví úhel rozptylu přesně podle polohy poslechu.

K-620f vzadu

Na zadní straně je také tmavě šedá fólie. Čtvercový reflexní trychtýř Tractrix zvládá proudění vzduchu, pod kterým je kabelové připojení, je možná pouze jednoduchá kabeláž. Červené a černé plastové svorky dělají svou práci dobře.

Reproduktory Klipsch 620

Výškový reproduktor trychtýře Tractix LTS (Linear Travel Suspension) má lineární zavěšení, magnet za ním je tenký a malý a tuhá membrána s hlubokým středem vyzařující membránu IMG (Injection Molded Graphite) již obdržela větší magnet. Vnitřek reproduktoru má poměrně pevné výztuhy, které zvyšují pevnost. Váží 18,6 kg.

Zvuk

Reproduktor řady Klipsch Reference (R) má citlivost 96 dB, impedanci 8 Ohm, přenos frekvence 38 Hz – 21 kHz, dělicí frekvenci 2 000 Hz. Doporučuje se umístit jej alespoň 40-50 centimetrů od zdi, aby se získal očekávaný bas celého těla.

Během testu jsme spárovali pár reproduktorů Klipsch se zesilovačem Marantz SR6014. Místo bylo obývacím pokojem o rozloze přibližně 25 čtverečních stop, kde byly akustické podmínky nedostatečné. Byla provedena akustická měření a na základě získaných výsledků jsme doporučili majitelům umístit panely pohlcující zvuk a difuzní prvky na stěny a strop, aby bylo dosaženo ideálního zvuku. Poměrně velké povrchy oken (velká okna a prosklené terasové dveře) odrážejí zvuky a vytvářejí nepříjemné ozvěny, takže budou také zapotřebí zvukotěsné závěsy. Bez ohledu na to, kolik utratíme za audio a hi-fi zařízení, pokud zanedbáme zlepšení akustiky, neočekávejte dokonalý zvuk. Zatímco některé pokojové zesilovače mohou dosáhnout určitého zlepšení, tyto ekvalizérové ​​programy jsou užitečné pouze s optimální akustikou.

Poslechli jsme také vystoupení reproduktorů Klipsch v několika hudebních stylech. Nejprve jsme zvolili elektronický styl, spustili jsme společnou skladbu Martin Garrix – Blasterjaxx & Hardwell, Big Room Nevers Dies. Měli jsme zvuk bohatý na detaily, výšky se někdy zdály trochu příliš živé. Zažili jsme dobrou dynamiku, komplexní, jasný a vzdušný zvukový obraz.

Následoval tvrdší žánr. Poslouchali jsme Metallica: Unforgiven. Tvrdší styl se pro R-620 ukázal být docela velkým kousnutím, přinejmenším pokud jde o výšky, protože to ještě více zvýraznilo, že výšky zněly rušivě a matoucí. Mohlo se to však posluchačům našeho vlastního druhu objevit jen rychle.

Téměř ve stejnou dobu jako testování R-620F si náš známý vyžádal několik testů na reproduktoru Klipsch R-820F doma. To nám umožňuje porovnat dva modely značky. Nenašli jsme příliš velký rozdíl v designu a výkonu, i když jsme si mohli reproduktory R-820-F vyzkoušet v místnosti s optimálním zvukem s dekorativními potištěnými panely pohlcujícími zvuk na stěnách, které jsou jako majitelé milenci cestování z velkých měst po celém světě. jsou pořízeny snímky.

Prvky předního panelu difuzoru byly umístěny na stěnách za reproduktory a basové pasti byly umístěny ve dvou rozích. Můžeme tedy hlásit o něco lepší zvuk, i když pro tvrdší rockovou hudbu bylo i v tomto případě charakteristické příliš ostré výšky. Ostrost i stereofonní obraz nesplnily naše očekávání a detaily a rozlišení by mohly být lepší. Plastové podešve u obou modelů účinně tlumí vibrace. Na druhou stranu váží R-820F mnohem více než R-620F, 24,5 kg, což ztěžuje pohyb. Má citlivost 97 decibelů, jmenovitý výkon 15 W, což je o 50 W více než u R-620F, a maximální hudební výkon 600 W, což je o 200 W více než jeho menší sourozenec. Vzhledem k tomu, že jsme neviděli výrazné zlepšení kvality ani výkonu ani v designu ani ve zvuku (ačkoli design zasahuje naši fantazii), raději bychom hlasovali pro R-620F kvůli jeho těžké váze.

Závěr

Zvuk reproduktoru Klipsch lze říci, že poskytuje detailní, čistý a vzdušný zážitek, stereofonní pódium je přesné, ale jeho šířka je omezená. Vzhledem ke své kompaktní velikosti doporučujeme také pro menší místnosti. Kvalitní zesilovač je určitě nutný, aby byl zvuk teplejší a měkčí. Nevýhody spočívají v tom, že je k dispozici pouze v jedné barvě, nevyhovuje všem hudebním stylům a design interiéru není dostatečně důkladný. Pravděpodobně nepříznivé akustické podmínky také přispěly k tomu, že jsme poruchy reproduktorů slyšeli tak pevně, takže význam akustického ošetření nelze dostatečně zdůraznit! Echo a stojaté vlny výrazně zhoršují výkon reproduktorů. S exteriérem reproduktoru jsme spokojeni, jeho kompaktní velikost lze považovat za pozitivní, stejně jako jeho cena.