Testovali jsme zesilovač domácího kina Marantz SR6014!

marantz-sr6014-2

Na žádost jednoho z našich předchozích zákazníků, Gábor Szalai, jsme změřili a testovali jeho nově zakoupený zesilovač. Protože jsme v tomto místě provedli akustické měření a ošetření dříve, není problém s akustikou místnosti domácího kina. Umístěním správného množství a typu akustických panelů se zvuk stal skutečně ideálním. Majitel nás požádal, abychom vám pomohli nastavit nově zakoupený zesilovač domácího kina. Takže jsme změřili, testovali a níže je náš vlastní subjektivní dojem. (Samozřejmě po úpravách a umístění na základě instrumentálních měření.)

Dá se říci, že jsme narazili na velmi seriózní a profesionální nástroj. Kromě vysoké kvality zvuku zná toto zařízení téměř všechny nové video a audio technologie! Proto je obtížné vyjmenovat, co tento zesilovač dokáže udělat. Marantz má 65letou historii a je významnou značkou na trhu prémiových zvukových produktů.

Čistý exteriér pokrývá silný interiér

Přijímač Marantz-SR6014-9.2 - domácí kino - uvnitř - 560x632

Krabice Marantz SR6014 skrývá vynikající kus vybavení. Navzdory své hmotnosti 12,7 kg má skutečně moderní minimalistický design. Jeho kruhový displej je uprostřed se dvěma velkými otočnými knoflíky. Pravým tlačítkem se nastavuje hlasitost, zatímco levým tlačítkem se volí vstup. Pod levým tlačítkem je tlačítko napájení, zatímco u pravého tlačítka je IR senzor. Všechna ostatní tlačítka a přední spoje jsou skryty za středovým otvorem, který se nachází těsně pod kruhovým displejem, takže celkový vzhled SR6014 je velmi čistý a uklizený. To také odpráší tlačítka a připojení, což je také prospěšné.

Dálkové ovládání

-domácí kino-přijímač-stříbro-zlato-

Rozložení tlačítek je velmi dobré, průhledné. V horní části jsou vstupní zdroje, uprostřed jsou navigační tlačítka a některá tlačítka inteligentního výběru a tlačítko dolního zvukového režimu. Velmi jednoduché a praktické uspořádání, žádné potíže s manipulací.

Vstupy, vstupy a vstupy…

šampaňské-9-1600x1000-27899,2-hd-kanálové domácí kino-přijímač-1600x1000-27899

Zadní strana SR6014 je na rozdíl od přední strany plná vstupů, konektorů reproduktorů a výstupů. S výjimkou malého chladicího ventilátoru byl veškerý dostupný prostor plně využit. Pro některé to může být trochu skličující, ale pokud se podíváme blíže, můžeme vidět, že vše je logicky a transparentně navrženo a označeno. Pokud jde o nastavení, Marantz obsahuje přesné informace, které můžete sledovat na televizní obrazovce krok za krokem, což proces zjednodušuje. Kromě pěti analogových a dvou digitálních zvukových vstupů má Marantz sr 6014 také vstup PHONO, který umožňuje přehrávat vinylové desky.

Bezdrátové připojení

Je také vybaven bezdrátovým konektorem prostřednictvím moderního zařízení. K dispozici je také připojení Bluetooth nebo Wifi. Poskytuje vysoce kvalitní zvuk pomocí HEOS nebo Apple AirPlay 2, stejně jako vašeho smartphonu nebo jiného zařízení. Při použití těchto metod bude mít kdokoli přístup ke svým oblíbeným hudebním službám s předplatným, včetně Spotify, Apple Music a Tidal. Přijímač můžete učinit součástí zvukového systému s více jednotkami. Díky připojení Wi-Fi je také možné ovládat hlas SR6014 pomocí Siri, Google Assistant nebo Alexa.

Kvalita zvuku

SR6014 podporuje širokou škálu zvukových formátů, od starých Dolby Digital a DTS po nejnovější Dolby Atmos a DTS: X. Podporuje technologie Dolby Surround i DTS Neural: X up-mixing a transformuje míchání jednoduchých stereofonních stereo zvukové stopy do plně prostorového zvuku. Díky vstupu Phono může být toto zařízení také ideální volbou pro fanoušky vinylových desek. Protože důkaz o pudinku je v jídle, vybrali jsme pár ze sbírky vinylů majitele Gábore.

bez názvu (1)

 

Nejprve jsme poslouchali klasickou hudbu, Beethovenovu Ódu na radost. Čerpali jsme objem a měli příjemné překvapení! Je zřejmé, že bez zkreslení jsme mohli slyšet dílo velkého skladatele. Cítili jsme se téměř v koncertním sále. Druhý přišel král pop music, Michael Jackson. Při poslechu písně Bad jsme se stali videoklipem. Zažili jsme neuvěřitelně ostrý, jasný a živý hudební zážitek.

hollywood

Během testování jsme si ale neměli nechat ujít ani kino. Kdysi dávno byl hollywoodský film režírovaný Tarantinem, samozřejmě v kvalitě Blue-ray. Také Marantz Sr6014 se v této oblasti osvědčil. Dokonce také zprostředkoval jemnosti a podrobnosti o hudební taktice a zvukových efektech. Tento fantastický zesilovač nás přivedl do Hollywoodu!

Recenze Marantz SR6014

Marantz SR6014 je AV přijímač navržený jako ústřední část vašeho systému domácího kina. Když se podíváme přes zadní panel, uvidíme, jak moc to dokáže. Je vybaven osmi vstupy HDMI, z nichž každý je schopen nahrávat 4K videa s plnou podporou HDCP 2.3. K dispozici jsou také tři HDMI výstupy, z nichž jeden má plnou funkčnost eARC. Reproduktory s nízkou impedancí poskytují ostrý, jasný a harmonický zvuk. Kalibrace místnosti Audyssey MultEQ XT32 zajišťuje správné nastavení místností. Měřicí mikrofon dodávaný s výrobkem skenuje každý výstup reproduktoru až v 8 měřicích bodech a vytváří digitální filtry pro přizpůsobení každého kanálu optimální frekvenci a době trvání. Audysessy Dynamic Volume také opravuje nepříjemné zvukové odrazy (například televizní reklamy).

Navíc existují reproduktorové terminály! Podporují nastavení 9,2 kanálu s 3D zvukem (i když může také řídit 5.1kanálový nebo 7,2kanálový prostorový systém). Podporovaná video technologie také zná nejnovější technologie: IMAX Enhanced, Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS: X a DTS Virtual: X. K dispozici je také ALLM (Automatic Low Delay Mode) pro hráče Xbox One.

Marantz AV přijímač SR6014

Špičkový super stereo výkon

Vyzkoušeli jsme také Marantz SR6014 jako stereofonní přijímač. Připojili jsme několik reproduktorů, streamovali spoustu skladeb Apple Music na AirPlay a zahájili. Měli jsme velmi příjemné poslouchání hudby. Při poslechu stereofonní hudby dokáže SR6014 dosahovat 110 wattů na kanál s zkreslením pouze 0,08%.

Stojí Marantz SR6014 za cenu?

Podle našeho názoru jasně ano! Přestože se chceme s tímto vynikajícím výkonovým a kvalitním zesilovačem dostat ještě hlouběji do našich kapes, chceme, aby byl náš systém domácího kina ještě profesionálnější a dokonalejší.

Některé technické vlastnosti – bez nároku na úplnost:

3D zvuk (Dolby Atmos, DTS)

11 kanálové zpracování signálu

9,2 kanálový AV přijímač

185 W zesilovač na kanál

Lze rozšířit na 11,2 kanálů

Vstup zvuku USB

Vestavěný multiroom HEOS

Vzdálené ovládání aplikace Marantz

Snadné nastavení, ovládání, inteligentní úspora energie v režimu ECO

Podporuje IMAX Enhanced, technologii virtualizace elevace Dolby Atmos, DTS: X a DTS Virtual: X

Každý z 8 vstupů HDMI má plnou podporu HDCP 2.3, 3 výstupy HDMI, včetně jednoho eARC

Podporuje 4K / 60Hz videa

5 analogových audio vstupů, 2 digitální (optické) zvukové vstupy, PHONO vstupy (pro přehrávání vinylových desek)

Pozlacené konektory pro reproduktory

Rádio AM / FM

Podpora zvukových souborů s vysokým rozlišením, včetně bezztrátových souborů ALAC, FLAC a WAV do 24 bitů / 192 kHz

Bluetooth, dvoupásmové Wi-Fi

Podpora zvuku a více místností pro streamování přes HEOS a AirPlay 2

Podporuje hlasové ovládání Siri, Alexa a Google Assistant

Přední LCD displej

44 x 16,1 x 38,8 cm, hmotnost 12,7 kg

Zahrnuje dálkové ovládání, anténu rádia a Audyssey mikrofon pro kalibraci reproduktoru