Test zesilovače domácího kina Marantz SR8012

Marantz je přední světová značka v oblasti zvuku a hi-fi díky nejmodernějším zvukovým vylepšením a čistému zvuku. Společnost byla založena v roce 1953 v USA Saulem B. Marantzem. Patentovaný Hyper Dynamic Amplifier nebo moduly HDAM společnosti Marantz se používají k výrobě nejčistších zvukových zvukových a hi-fi produktů, které poskytují extrémně širokou šířku pásma a detailní produkci.

Model Marantz SR8012

Stříbrný lakovaný Marantz SR8012

Zesilovač domácího kina SR8012 má 11 stupňů, z nichž každý je schopen generovat výstupní výkon 205 W při řízení jednoho kanálu a výstup 175 W při řízení dvou kanálů.

dálkové ovládání sr8012

Na přední straně zařízení je kruhový malý displej a dva velké číselníky, jeden pro ovládání hlasitosti a druhý pro výběr vstupu. Skrytý za sklopným krytem pod displejem skrývá mnohem větší displej, kde jsou umístěny další ovládací prvky a zásuvky.

 

 

sr8012 interiér

Stabilní výkon uvnitř skříně zajišťuje velký toroidní transformátor a dva chladiče, rovněž značné velikosti. Použitím hyperdynamického zesilovače nebo obvodů HDAM je u tohoto zesilovače zaručen také detailní zvuk a rozšířená šířka pásma. Zesilovač byl vyroben s použitím vysoce kvalitních komponentů, které byly opatřeny měděným povlakem základní desky. V obvodu je použita teflonová páska pro lepší útlum.

Vzhled zesilovače SR8012 je téměř totožný s designem jeho předchůdce, SR7012. To, co ho odlišuje od předchozího modelu, je to, že tomuto zesilovači chybí tuner AM / FM potřebný pro analogové rádio, ale má několik konektorů RCA.

Nabídka Marantz

Díky síťovému připojení k internetu a vestavěnému internetovému rádiu Tuneln můžete poslouchat rádio.

Na zadní straně je 8 HDMI vstupů, 3 HDMI výstupy, všechny jsou kompatibilní s UHD a HDCP 2.2, což vám umožní připojit řadu zdrojových zařízení 4K. Výstup HDMI má podporu ARC, ale po upgradu můžeme dokonce zajistit kompatibilitu s eARC. Zesilovač Marantz má také 7 dalších stereofonních vstupů a jeden vstup Phono (MM), stejně jako 7.1 vícekanálových vstupů.

SR8012 zadní panel

Je také vybaven 4 kompozitními, 3 komponentními analogovými video vstupy, portem RS232C a zásuvkou LAN. Díky tomu je snadné integrovat zesilovač do systému domácího kina, protože je kompatibilní s Creston Connected. Můžete se připojit k síti pomocí kabelu LAN nebo WiFi.

Další specifikace

Frekvenční přenos je mezi 10 Hz a 100 kHz s poměrem signálu k šumu 102 decibelů pro analogový vstup a 74 decibelů pro vstup Phono. Zařízení má také sluchátkový výstup, infračervený vstup a 2 12voltové spouštěcí konektory, které váží 17,4 kg a měří 440 x 460 x 185 mm.

Rozlišení obrazu SR8012 je kompatibilní s UHD, schopné přijímat video signály 4K / 60hz a barvy a vzorkování 4: 4: 4, upgrade na analogové a digitální materiály s nižším rozlišením a podporu standardů HDR a BT 2020. 32bitové AKM DAC čipy zajišťují optimální zpracování zvuku. Může také přijímat hudbu ve vysokém rozlišení, například 2,8 a 5,6 megahertzů DSD a 192 kHz / 24 bitové soubory FLAC, WAV, ALAC, přes USB připojení a síťové připojení.

Zesilovač také podporuje formáty Dolby Vision, HLG, tj. Hybrid Log Gamma, Dolby Atmos, DTS: X a Auro 3D. Díky formátu Auro 3D lze nastavit samostatný 10kanálový systém bez externího zesilovače a mnoho funkcí nabízí nespočet variant pro konfiguraci domácího kina.

Samozřejmě jsou k dispozici také streamovací služby: Spotify Connect, Amazon Music, Sound Cloud, Tidal, Napster, Deezer. Můžeme také stahovat aplikace, sledovat filmy, poslouchat hudbu z mobilních a chytrých zařízení s připojením AirPlay2 a Bluetooth, což samozřejmě vyžaduje systém iOS nebo Android.

Vícepokojový systém HEOS

Systém HEOS multiroom umožňuje zesilovači obsluhovat kromě hlavní zóny i další dvě místnosti. Ve skutečnosti jsou analogové výstupní signály směrovány do dalších dvou zón zesilovačem, což z něj činí centrální část systému. Stažení aplikace HEOS je snadné a rychlé.

Jak je obvyklé u předchozích modelů zesilovačů Marantz, má SR8012 také kalibrační program Audyssey Multieq XT32, který měří a provádí potřebná nastavení společně s přiloženým mikrofonem a dva subwoofery lze měřit a nastavovat samostatně.

Mikrofon Audyssey

Funkce DSP jako Audyssey Dynamic Volume a Audyssey Dynamic EQ jsou velmi užitečné. Program Audyssey EQ byl mnohem lepší a přesnější než v naší předchozí zkušenosti, kalibrace byly během nastavení bezchybné a dokonalé, nastavení crossoveru muselo být vyladěno o něco více, ale to bylo jen pro dokonalejší konečný výsledek.

Marantz-Audyssey_MultEQ_Editor_Application

Zesilovač, známý také jako „2ch Playback“, má také možnost manuálního nastavení, která umožňuje zvolit samostatné nastavení reproduktorů, dvoukanálový přímý nebo stereofonní režim. Byla také aktualizována podpora IMAX Enhanced. Externí antény jsou součástí WiFi a Bluetooth. Hlasové ovládání Amazon Alexa, Google Assistant a Siri jsou také k dispozici prostřednictvím zesilovače a MultiEQ Editor ovládá korekci místnosti a nastavení maximální frekvence filtru. Nové funkce kalibrace lze nalézt také v zařízeních, jako je Sub Level Control, která ovládá úroveň subwooferu, Dialogue Level Adjust, nastavení středového kanálu a Bass Sync.

Testování

Zesilovač jsme testovali ve středně velkém obývacím pokoji, kde jsme zesilovač Marantz připojili k dvojici reproduktorů Dali Epicon 8 a subwooferu SVS.

Stále existuje prostor pro zlepšení akustiky obývacího pokoje, zatím jen několik stěn má akustické panely pohlcující zvuk, ale to pro dokonalý zvuk nestačí. je.

Nejprve jsme zkoušku zahájili filmem. Posadili jsme se před ročník 2015 mystického thrilleru Solace, kde hráli mimo jiné Anthony Hopkins a Colin Farrell. Atmosféru vzrušujícího a tajemného příběhu zesilovač dále ještě vylepšil. Díky kombinaci vynikajících reproduktorů a zesilovače jsme slyšeli jasný, silný a detailní zvuk. Nejcharakterističtějším zesilovačem byla propracovanost a neutralita, vytvářel realistický, realistický obraz scény, dynamika byla jednoznačná, dialogy byly dobře srozumitelné a poskytovaly prostorný a vzdušný zvuk.

Také jsme se chtěli na to podívat z hudebního hlediska na výkon zesilovače. Poslouchali jsme píseň Dua Lipy We’re Good. Stereofonní zvuk byl vynikající, i když nemohl předčit produkci podobné kategorie stereofonního zesilovače. Zažili jsme silné horní a střední rozsahy a čistota a zvuky bez zkreslení byly zachovány i při vysokých hlasitostech. Zesilovač byl schopen dynamicky znít i při nižších úrovních signálu a při poslechu hudby jsme zažili i určité, intenzivní hloubky a prostorovost.

Výrok

SR8012 černá barva

Zesilovač domácího kina SR8012 je jedním ze zesilovačů prémiové kategorie. I předchozí modely přinesly velmi přesvědčivý výkon, ale díky 11 úrovním výkonu je tento model skutečně schopen vytvořit 11kanálový systém podporující všechny moderní prostorové formáty. Vyznačuje se vynikajícím zvukem a máme širokou škálu flexibilních nastavení. Byla vylepšena aplikace MultiEQ, která provedla potřebná nastavení velmi přesně. Nepřeberné množství připojení na zadní straně není díky logickému a rozumnému, vzdušnému rozložení pro snadný přístup vůbec žádný problém. Nastavení instalace je velmi dobré, i když při měření reproduktorů a provádění oprav v místnosti budou zapotřebí jasnější zprávy a pokyny. Jeho integrace do domácího kina nebo audio systému byla velmi rychlá a snadná. Nastavení kalibrace lze uložit, což také stojí za to udělat.

Robustní tělo, špičková konstrukce, rychlé a flexibilní rozhraní a vynikající stereofonní a prostorový zvuk byly naprosto přesvědčivé.

Máme k tomu několik drobných kritických poznámek. Dálkové ovládání je přeplněné a levnější. 11kanálový zesilovač třídy AB je během provozu velmi horký.

Co je to multiroomový zvukový systém?

Multiroom, tj. Multiroomový zvukový systém, se skládá z několika samostatných jednotek, které jsou obvykle schopny hrát samostatně, ale jedna z nich ovládá ostatní, takže můžeme dosáhnout stejné hudby v různých místnostech bytu, aniž bychom se museli hýbat reproduktory nebo jiná reproduktorová zařízení z jedné místnosti do druhé. Systémy Multiroom jsou obvykle ovládány bezdrátově, a to i z chytrých zařízení.

Multiroom audio systém může zahrnovat reproduktory, subwoofery, zesilovače a bezdrátová řešení, která umožňují snadnou a nákladově efektivní instalaci a návrh systému bez kabelů. Většinu systémů pro více místností lze později dále rozšířit, tj. Jsou modulární a extrémně flexibilní. Systém multiroom HEOS je jednou ze základních funkcí zesilovače vyrobeného pomocí moderní technologie.

Napsal Róbert Polgár