Recenze Bluetooth reproduktoru Marshall Kilburn II

Woordvoerder van Marshall Kilburn II

Značka Marshall je známá svými kytarovými zesilovači a exteriér reproduktoru Kilburn II nejvíce připomíná kytarový zesilovač. Navzdory značce byl tento reproduktor Bluetooth vyroben švédskou společností Zound Industries.

Rock navždy!

Marshallweiß

Reproduktor s hmotností 2,5 kg má černé nebo šedé pouzdro z umělé kůže, zapuštěné rohové lapače, stříbrnou mřížku reproduktoru (u předchozích modelů Kilburn byla zlatá, bylo dobré ji vyměnit za stříbrnou) a popruh ve stylu kytary propůjčuje skalní pohled na reproduktor. Bílé logo Marshalla je docela nápadné, možná trochu přehnaně okázalé.

 

 

Boutons Kilburn II

V horní části reproduktoru jsou místo spárovaných a zdrojových přepínačů 3 tlačítka pro ovládání hlasitosti, výšek a basů, stejně jako bod připojení Bluetooth a LED indikátor nabití baterie.

 

 

 

 

Marshall-K zadní stěna.

3,5 mm AUX port je umístěn na zadní straně reproduktoru. Neexistuje vůbec žádné síťové připojení ani hlasový asistent nebo připojení Wi-Fi. Má připojení Bluetooth 5.0, díky funkci více hostitelů můžete snadno připojit a přepínat 2 zařízení Bluetooth.

Certifikát IPX 2

Reproduktor Marshall je mírně vodotěsný, takže se nemusíte obávat stříkajícího deště nebo poškození kapalinou. Nenechte však spadnout do bazénu.

Extra dlouhá životnost

Marshallgrau

Životnost baterie Kilburnu je 20 hodin. Není možné nabít zařízení kabelem USB, ale standardním kabelem trvá úplné nabití 2,5 hodiny, ale pokud někdo spěchá, nabíjení asi 15 minut může vést k 3 hodinám provozu.

Zesilovače

Reproduktor je vybaven 2 zesilovači třídy „D“, výškový reproduktor je napájen 8 wattovým zesilovačem a subwoofer 20 wattovým zesilovačem. Frekvenční rozsah je 52 Hz – 20 kHz.

Poslechový test

Kilburn-burgundy

Bluetooth reproduktor Kilburn doporučujeme především pro počítače a mobilní telefony kvůli jeho velikosti a přenositelnosti. Testovali jsme reproduktor v místnosti, která byla přeměněna na zvukové studio o velikosti přibližně 20 čtverečních stop. Stěny domácího studia byly ošetřeny zvukotěsnými tištěnými prvky a čelními panely difuzoru. Majitel amatérského hudebníka je opravdovým skalním fanouškem, proto si objednal potištěné absorpční panely s otisky obrazů zobrazujících kytaru a plakáty rockových kapel.

Vzhledem k tomu, že reproduktor Marshall dostal rockový design a majitel má také rád rockovou hudbu, začali jsme s tímto stylem. Využili jsme službu streamování hudby Spotify dostupnou na našem mobilním telefonu. Byli jsme první, kdo si poslechl píseň Numb od Linkin Park, alternativního žánru hard rocku. Zažili jsme silné a dynamické zvuky, stereofonní zážitek byl perfektní, ale 360stupňový zvuk se ukázal být hlučný. Basy byly intenzivní, ale nejnižší rozsahy se již ukázaly jako slabé. Výšky byly ostré a čisté.

Pokračovali jsme v Depeche Mode, užívali jsme si pevné a jasné basy při poslechu Enjoy the Silence, i když i tentokrát byly nízké frekvence slabé. I při vysoké hlasitosti zůstala čistota zvuků, ale zvuk byl méně vzdušný a prostorný, než jsme čekali. Objevily se také nedostatky s bohatostí detailů, což se nejvíce projevilo v instrumentálních částech.

souhrn

Zvukový systém Bluetooth Kilburn II se okamžitě uchytil svým rockovým vzhledem. Pozoruhodná je také dlouhá životnost baterie, stejně jako zesilovače třídy 2 „D“. Prostřednictvím zesilovačů zvuk vyplňuje místnost, můžeme si vychutnat silný a čistý zvuk s ostrými, krásnými výškami a pevnými basy. Nejnižší rozsahy jsou bohužel slabé. Chybí také vzdušný a prostorný zvuk, stejně jako detail, který zanechává něco, co je třeba. Stereo efekt je vynikající, ale 360stupňový zvuk je již hlučný. Vzhledem k tomu, že toto zařízení je primárně stereofonní reproduktor, nemusí to být nutně velký problém, i když existují reproduktory Bluetooth, které dokážou vydat skvělý 360stupňový zvuk. Například reproduktor Ultimate Ears Megaboom 3 a je ještě dostupnější. Marshall bohužel také nemá připojení k Wi-Fi, jeho nevýhodou lze považovat i jeho relativně vysokou hmotnost a cenu. Skalní design však tyto negativy kompenzuje, i když ne každý má tento styl rád, pro ně stojí za to zvolit reproduktory se sofistikovanějším vzhledem.