Recenze stereofonního výkonového zesilovače McIntosh MC462

Zesilovač MCINTOSH-MC462

V našem nejnovějším článku píšeme o testování výkonového zesilovače McIntosh MC462. Společnost McIntosh dnes nezačala navrhovat a vyrábět zvuková zařízení, od roku 1949 pracuje na tom, aby jejich produkty oslovily všechny hi-fi nadšence.

Podívejme se blíže na výkonový zesilovač McIntosh

Výkonový zesilovač MC462 má 2 kanály a výstupní výkon je 450 W při 2,4 nebo 8 Ohm. Technologie Autoformer zajišťuje stabilní provoz a výkon 450 W na kanál. Ve srovnání s předchůdcem se výkon nezměnil, ale kapacita filtru se zvýšila o 50%, což vedlo k přesnějšímu a jasnějšímu rozsahu basů. Červené kontrolky LED indikují automatický pohotovostní režim. Pokud zesilovač nezjistí signál po dobu 30 minut, přepne se do automatického pohotovostního režimu, což je energeticky úsporná a ekologická funkce. Zesilovač zvládne i ty nejsložitější reproduktory.

Všestranná ochrana a mnoho funkcí

Zadní zesilovač MCINTOSH-MC462

Jako strážce chrání funkce Power Guard reproduktory před zkreslením. Monitor Sentry chrání výkonový zesilovač před přetížením a zkratem. Quad Balanced hasí hluk. Vstupy a výstupy řízení výkonu umožňují ovládat více zařízení McIntosh současně. Pozlacené připojení reproduktorů Solid Chinch může také obsahovat banánovou vidlici, vidličku a přímý kabel.

Atraktivní, čistý design

Zařízení se vyznačuje moderním minimalistickým designem. Pouzdro je vyrobeno z nerezové oceli, přední panel z barevného skla je vybaven LED podsvícením, zeleným podsvíceným logem, hliníkovými úchyty, 2 ovládacími tlačítky a měřiči výkonu s modrým podsvícením. Za předním panelem jsou 2 autoformery a síťový transformátor. Polovodiče jsou připojeny přímo k chladiči velkých rozměrů, takže vedení tepla je velmi účinné. Výkonový zesilovač je vybaven symetrickými a asymetrickými vstupy a výstupy. Zařízení stojí na 4 gumových nožičkách. Hmotnost výkonového stupně je poměrně velká, 52,3 kg. Stojí za to trochu posílit v tělocvičně, aby odolalo tomuto zařízení s vysokou hmotností.

Zesilovač třídy „AB“

Kombinuje výhody tříd „A“ a „B“, tj. Úroveň zkreslení zůstává při dobré účinnosti nízká.

Začněme párty!

MCINTOSH-MC462-front

Následoval rozhodující test poslechu, který se konal ve starém, cihlově postaveném kondominiu. Majitel chtěl otestovat svého nejnovějšího člena, výkonový zesilovač McIntosh MC462, aby rozšířil svůj systém domácího kina, a tak nás pozval k sobě domů. B&W Diamond 802 je spojen se zesilovačem. Místnost je akusticky téměř úplně ideální, po akustickém měření jsme měli tolik pozorování, že na stěny bylo možné umístit o něco více difuzorů.

Na žádost našeho zákazníka jsme zahájili testování s výkonem 3 tenorů. Jména Luciano Pavarotti, Jose Carreras a Placido Domingo jsou zárukou nádherných árií. Objevilo se O Sole Mio a my jsme už přemýšleli o slunné krajině Itálie. Každá ze skladeb 3 úžasných zpěváků zněla perfektně, jasně a dynamicky. Neslyšeli jsme žádný zvuk ani zkreslení, ani když jsme upravovali hlasitost.

Poté jsme poslouchali jednu z nejkrásnějších árií v Pucciniho opeře Madame Butterfly. Grand Aria zpívala Maria Callas, samozřejmě fantasticky a nepřekonatelně. Zesilovač se nestyděl, každý rozsah zněl krásně, jednoznačně, dostali jsme živý a jednoznačný zvukový obraz. Neomezená dynamika byla stále ohromující.

V roce 2018 se do kin dostal muzikál Mamma Mia-Here we go again, napsaný pro hity skupiny ABBA. MC462 byl skvělý a mohli jsme si užít extrémně podrobné, prostorné, plné a realistické zvuky. Basy byly intenzivní, zvuk byl shledán kontrastním, autentickým. Zařízení poskytovalo přesný výkon bez zkreslení.

souhrn

Když jsme se dozvěděli o výkonovém zesilovači McIntosh MC462, nebyli jsme zklamáni schopnostmi zvukového zařízení. Upřímně řečeno, nebyli jsme příliš překvapeni, protože jsme dříve testovali jiný produkt výrobce, takže jsme již měli určitou představu o očekávané kvalitě. Neomezená dynamika je prostě ohromující a ohromující. Ve zvuku nebyla nalezena žádná chyba. Zvukový obraz byl jasný, detailní a prostorový. Tento typ je nejsvalnatější zesilovač od společnosti McIntosh. Jako negativ bychom zmínili jeho poměrně objemnou velikost a vysokou cenu. Vzhledem ke své úctyhodné hmotnosti a velikosti by neměl být umístěn na lehkou skandinávskou polici.