Recenze reproduktoru Monitor Audio Silver 200 AV12

silver_200-speaker-serie-nera

Monitor Audio je britská audio společnost, která již více než 40 let vyrábí reproduktory, které lze integrovat do stereofonních a vícekanálových systémů, od základní úrovně po vysoce kvalitní a špičkové produkty. Silver 200 AV12, 2,5pásmový, basreflexový, stojací reproduktor, šestá generace řady Monitor Audio Silver, je nejmenší ze tří stojacích reproduktorů, má cca. 20 kg.

Funkce

monitor_audio_silver_200-AV12-altavoces-color-nogal

Doporučený výkon zesilovače je 60 až 150 wattů, frekvenční přenos je mezi 38 a 35 000 Hz a pozlacený výškový reproduktor a subwoofer / střední pásmo C-CAM poskytují působivý zvuk. Hnací motory z hliníku a hořčíku s keramickým povlakem (C-CAM), vysoké radiátory odpařené drahými kovy a speciální reflexní porty proudění vzduchu jsou navrženy na míru společností Monitor Audio a zaměřují se na kvalitní zvuk. Pro exteriér jsou elegance a minimalistický styl spojeny s charakteristickými kompaktními rozměry. Inženýři společnosti pracovali na vyladění reproduktorů tak, aby nedošlo k významnému rozdílu ve výkonu bez ohledu na jejich situaci.

Různé ladění subwooferů ve dvou samostatných akustických komorách krytu reproduktoru a optimální sdílení dělicích frekvencí zaručují efektivní provoz i v nižších frekvenčních rozsazích. Protože tóny z výškového reproduktoru protínají pouze frekvence středního rozsahu, zůstává zvukový obraz ve všech situacích přesný. Reproduktor poskytuje výkon třícestných systémů a navzdory svému malému pouzdru poskytuje vysokou úroveň účinnosti a komplexní nízkofrekvenční zvuk.

Jednotky s odolnými magnetickými systémy jsou schopné široké škály basových rozšíření. Silver 200 také poskytuje vynikající výkon, je-li umístěn blízko zdi. Reproduktor lze také použít se softwarem The Cinema Designer navrženým speciálně pro domácí kina.
V případě Silver 200 je nejlepší zvuk dosažen, když cca. místo 50 cm.

Společnost také použila přesný laserový skener k vytvoření reproduktorových skříněk, aby se minimalizovaly rezonance, a vnitřní výztuhy zajišťují nízké vibrace a tuhost zařízení.

Jeho zářivé zlato je vyrobeno z eloxovaného hliníku potaženého keramikou a slitiny hořčíku. 25mm výškový reproduktor byl vylepšen pro čistší, plynulejší a vysoké zkreslení bez zkreslení a před ochranu byla umístěna mřížka. Přepínací mechanismus DCF mezi zvukovou cívkou a kuželem je navržen tak, aby snižoval zkreslení a dosahoval jasnějšího zvuku. Subwoofer je vyroben z tuhého, keramicky potaženého hliníku a hořčíku o průměru 133 mm.

Členové řady Silver 200 mají také dvojici zadních reflexních konektorů, které zrychlují proudění vzduchu a snižují turbulence – pohybují vzduchem efektivněji a rychleji, což má za následek silnější basový zvuk. Díky pološestihrannému designu není jejich umístění také problém. Produkují komplexní zvukový prostor. Je možná také dvojitá kabeláž.

Síla a moderní technologie

Monitor Audio, poháněný zesilovačem třídy D 500 W a velkou černou 75 mm audio cívkou, říká, že poskytuje lepší správu napájení a nízké zkreslení. Minimální frekvenční odezva je 20 Hz, maximální frekvenční odezva je 120 Hz, výstupní výkon RMS je 500 wattů, DSP pracuje s digitálním zpracováním signálu. Má také připojení USB.

Nabízí také tři nastavení EQ a také ovládací panel umístěný nahoře, který usnadňuje nastavení nízkofrekvenční hlasitosti, aniž byste ji museli pokaždé nastavovat přes zesilovač. Monitor Audio nabízí Silver 200 v pěti barvách: černý dub, ořech, lískový ořech, přírodní dub a saténová bílá, takže si každý najde reproduktor, který vyhovuje jeho vkusu.

Monitor Audio Silver 200 AV12 test

silver_200av12-color roble

Vyzkoušeli jsme dvojici reproduktorů ve středně velkém obývacím pokoji. Akustika místnosti byla docela férová, ale ke stropu by stále bylo potřeba několik předních panelů difuzoru, aby byl zvuk opravdu dokonalý.

Stříbrné reproduktory AV12 byly testovány se zesilovačem Anthem. Nejprve jsme reproduktory otestovali z hlediska hudebního zvuku. Poslouchali jsme duet Body & Soul Tonyho Bennetta a Amy Winehouse. Dynamika mohla být lepší a vysokofrekvenční frekvence nezvonily očekávanou čistotou. Přesnost a detaily byly na druhou stranu v pořádku.

Také jsme chtěli reproduktor vyzkoušet při sledování filmu. Sledovali jsme fantasy film Lovec příšer. Zažili jsme určité, silné, dunivé basy, přesný a detailní zvuk a vynikající prostorový efekt.

Závěr

Reproduktor Monitor Audio charakterizuje velmi přesný a detailní zvuk. Je to také dobrá volba pro poslech hudby a sledování filmů. Basa zněla hlasitě a jasně, prostorový zvuk byl také ideální. Během našeho poslechového testu jsme zjistili některé nedostatky v dynamice a výškách. Vnější design reproduktoru je moderní, elegantní a je k dispozici v různých barvách. Díky své velikosti jej lze umístit do menších místností, dokonce i ke zdi, kvalita zvuku se nezhoršuje. Při jeho výrobě byly použity vysoce kvalitní komponenty a byly použity nejmodernější technologie. Doporučujeme také do menších a středních pokojů a místností domácího kina.
Při výběru reproduktoru musíte vzít v úvahu, kolik místa je k dispozici pro jeho umístění, k jakému účelu jej chcete použít a jaké akustické vlastnosti má místnost. Pokud se nebudeme zabývat akustikou, ani ta nejlepší audio a hi-fi zařízení nemohou poskytnout maximální výkon.

Napsal Róbert Polgár