Nejlepší sluchátka pro běh: JBL Reflect Fit vs Bose Soundsport Free

Rádi posloucháme hudbu na mobilním telefonu nebo jiném hudebním přehrávači při sportování, cvičení venku nebo v tělocvičně. Bylo prokázáno, že hudba zvyšuje výkon a motivaci během pohybu. Během cvičení v tělocvičně nebo posilovně se doporučuje ošetřit stěny a strop místnosti akustickými panely pohlcujícími zvuk, aby byla hudba při cvičení skutečně motivující a příjemná. Hlučný, ozvěnový zvuk má negativní vliv na tělo, proto je nezbytné akustické ošetření místností s nepříznivou akustikou.

Pokud však cvičíte venku nebo chcete jen poslouchat svou vlastní hudbu při pohybu, potřebujete sluchátka. Mnoho společností vyrábí sluchátka speciálně pro sport, jako je běh, v různých typech a cenách. U sluchátek používaných během cvičení je naším nejdůležitějším očekáváním, že se pohodlně a stabilně vejdou do našich uší a správně zní. Tentokrát jsme testovali dvě velmi kvalitní sportovní sluchátka, Bluetooth sluchátka Bose Soundsport Free a JBL Reflect Fit. Obě zařízení spadají do poměrně vysokého cenového rozpětí, ale na oplátku můžeme získat opravdu prémiovou kvalitu.

Bose Soundsport

Bezdrátová sluchátka Bose byla vyvinuta speciálně pro sport a běh. Po vybalení můžete mít v ruce černé, plastové malé pouzdro (méně než 10 cm). Malé pouzdro pro bezpečné uložení sluchátek naznačuje eleganci a kvalitu. Nejpříjemnějším překvapením bylo, když jsme zjistili, že box má nejen funkci úložiště, ale také poskytuje bezdrátové nabíjení sluchátek! To je velmi užitečné při cestování, protože sluchátka můžete nabíjet bez kabelu, což je cca. Jsou schopné 5 hodin nepřetržitého provozu, toto číslo lze znásobit nabíječkou.

Zdarma Bose Sound Sports

Při bližším pohledu na sluchátka byla nejpozoruhodnější velká velikost reproduktorových komor. Silikonové „čepičky“ jsou dodávány ve 3 velikostech. Jsou také vybaveny hákovitou podporou, která umožňuje stabilní připojení sluchátek k uchu, takže zaručeně zůstanou na místě i při intenzivním pohybu. To se v praxi ukázalo jako dobré, v uších jsme se cítili pohodlně, vůbec se nehýbaly.

Během pohybu se potíme a jsme vystaveni povětrnostním vlivům. Sluchátka Soundsport mají certifikaci IPX4, což znamená, že jsou odolná proti vodě a potu. Lze jej připojit k telefonu přes Bluetooth, připojení trvalo jen několik sekund. Bohužel připojení Bluetooth může být někdy nezabezpečené, například když byl telefon nastaven, připojení bylo ztraceno a museli jste znovu počkat několik sekund, než bude znovu fungovat. Pokud jste mimo dosah Bluetooth, dojde také ke ztrátě nebo ztrátě připojení. Z tohoto důvodu je vhodné vzít si s sebou telefon nebo jiné přehrávací zařízení.

Pravé sluchátko má tlačítka pro ovládání hlasitosti a tlačítka pro zapnutí a vypnutí hudby pro ovládání hlasové volby. Tlačítka hlasitosti mohou být citlivější, je třeba je stlačit dostatečnou silou.

Sluchátka Bose si pamatují spárovaná zařízení, takže když zapnete dříve používaný telefon, Soundsport jej rozpozná a automaticky se k němu připojí. LED dioda v úložném boxu, která slouží také jako dokovací stanice, označuje stav nabití baterie.

Z těchto sluchátek dostali maximum, dokonce mají vestavěný mikrofon, takže s nimi můžete snadno a rychle telefonovat. Během telefonátu bylo trochu matoucí, že se ozýval náš vlastní hlas.

Společnost Bose vyvinula aplikaci pro správu vlastních zařízení, která identifikuje, s jakým zařízením Bose jsme spárovali náš telefon. Můžeme tedy také ovládat přehrávání hudby pomocí aplikace. I když sluchátka do uší zapadají opravdu bezpečně, můžete je přesto ztratit. Aplikace Bose Connect dokáže změřit polohu sluchátek a usnadnit tak nalezení ztraceného zařízení.

Zvuk

Prakticky vůbec nefiltruje venkovní hluk, což může být pro mnohé nepříjemné, ale nezapomínejme, že tato sluchátka byla vyvinuta pro sport a nemusí být bezpečné, aby zcela vyloučila vnější svět. Při běhu, jízdě na kole to neuškodí včas slyšet a zaznamenávat pohybující se vozidla, hučení a jiné zvuky. Samozřejmě nelze kvalitu zvuku bezdrátových sluchátek Bluetooth srovnávat se zvukem studiového monitoru poslouchaného ve studiu nebo v akusticky dobře spravované místnosti.

Výrobce se více zaměřil na intenzivní a silné basové zvuky. Získali jsme jasné, rovnoměrné zvuky bez zkreslení a při vyšších hlasitostech jsme nezaznamenali žádné chyby. Měli jsme prostorné, dynamické rytmy, ale střední rozsahy byly zatlačeny do pozadí a ty vysoké mohly být hezčí, ostřejší. Při sportu většina lidí přísahá na bicí basy, což zvyšuje motivaci a také dává rytmus pohybu.

Sportovní sluchátka na krk JBL Reflect Fit

Reflexní lem JBL

Sportovní sluchátka JBL jsou také bezdrátová s Bluetooth. Dostaneme sáček, který můžeme uložit. Nákrčník je extrémně malý a lehký, může se zdát příliš těsný ke krku, ale poskytuje stabilitu a po několika minutách jsme jej zapomněli nosit. Gumový kryt nedráždí pokožku, je měkký a pohodlný. Toto zařízení je také navrženo pro odolnost proti vodě a potu, má standard IPX5 a je odolné vůči nízkotlaké vodě a dešti.

Špunty do uší lze připevnit k uchu pomocí silikonových háčků, silikonové kroužky jsou přidány ve 3 velikostech. Tento způsob připevnění je velmi stabilní, ale po dlouhodobém nošení jsme pocítili mírně nepříjemný a napjatý pocit. Můžete si vybrat z černé, zelené, modré a červené. Na pravé straně řemínku na krk je tlačítko zapnutí a vypnutí, které, stejně jako produkt Bose, není dostatečně citlivé na to, aby bylo možné ho velmi silně stisknout. Modrá LED indikuje, že jsou sluchátka zapnutá, a svítí červeně, když je baterie téměř vybitá. Při vypnutí jej držte silně a déle stisknutý. Komunikace je také skvělá pro telefonování, čistá, snadno srozumitelná, bez chrastítek.

Nejlepší sluchátka pro běh

Monitor srdečního tepu je také umístěn na pravé straně krku, je však nutná aplikace, aby fungoval. (obvykle se platí). Nalevo od řemínku na krk je tlačítko hlasitosti, při úpravě hlasitosti krátce stiskněte, protože jeho delší stisknutí přepne skladby. Baterie vydrží přibližně Umožňuje 10 hodin provozu. Kabely na krk jsou ve tmě fosforeskovány, což je velmi užitečné při večerním běhu nebo jízdě na kole.

O zvuku

Filtruje hluk velmi dobře, slyšeli jsme dynamický hluboký, rovnoměrný zvuk. Výšky se ukázaly jako slabé a basy byly někdy příliš silné.

Které sluchátko je vítězem?

Obě zařízení mají podobné vlastnosti, jejich kvalita je také opravdu vynikající. Sluchátka Bose jsou o něco dražší, ale jejich vlastní dokovací stanice a bezdrátový design stojí za tu cenu. Je velmi stabilní v uchu, nemusíte se obávat o integritu ucha během zpocených cvičení nebo cvičení v dešti, díky jeho voděodolné funkci. Nevýhody zahrnují nadměrné reproduktory, někdy nestabilní připojení Bluetooth a mírně hlučný zvuk. V případě JBL jsou naše komentáře podobné, hodnotíme jeho zvuk o něco lépe. Kvůli kvalitě, dokovací stanici a pohodlnému a stabilnímu připevnění můžeme jako vítěz vyvést uši Bose Soundsport, ale ani JBL Reflect Fit není pozadu.