Recenze přijímače domácího kina Onkyo TX NR676

Značka Onkyo pro audio a hi-fi se snaží vyrábět produkty s dokonalou kvalitou zvuku od roku 1946. Lze říci, že jsou v tom docela úspěšní, o čemž svědčí jejich mnoho oceněných produktů.

Poznejte přijímač domácího kina TX NR676!

Onkyo-TX-NR676-Ripetitore-1.

Zesilovač má systém 7.2 a vzhledově se prakticky neliší od předchozích modelů zesilovačů domácího kina Onkyo. V posledních letech bylo také u jiných značek, které vyrábějí audio a hi-fi produkty, pozorováno, že pokročilejší a modernější technologie jsou umístěny ve stejném krytu zařízení jako předchozí modely. Hlavním důvodem je pravděpodobně to, že již nelze dosáhnout ani významných změn z hlediska designu, ale technologie se neustále vyvíjí, proto je kladen důraz na používání nejmodernějších možných technologií pro dokonalou a ještě profesionálnější kvalitu zvuku . Tento zesilovač má čtvercový praktický design, na displej je vidět z větší vzdálenosti a pod ním jsou tlačítka pro výběr vstupu. Na pravé straně předního panelu je mírně nadměrně nastavená hlasitost a připojení jsou na zadní straně. V případě vstupu USB se jedná o poměrně nepříjemné uspořádání, bylo by lepší, kdyby bylo připojení USB umístěno na předním panelu.

Zadní panel TX-NR-676

Má sedm HDMI vstupů, z nichž jeden je na předním panelu. Vstupy HDMI mohou také převádět signály 4K / 60 Hz UHD a jsou kompatibilní s HDCP 2.2, BT 2020, HDR10 a Dolby Vision. Na zadní straně lze také objevit 2 optické, 1 koaxiální, 2 kompozitní video, 2 komponentní video, 6 stereofonních vstupů RCA a 1 vstup Phono. Díky vstupu Phono mohou být spokojeni i milovníci vinylových desek. Smutně jsme si všimli, že zesilovači domácího kina Onkyo chybí výstup 12voltového spouštění. Neexistuje žádný nedostatek výstupů, 2 výstupy HDMI, 9 výstupů reproduktorů, 2 výstupy subwooferu, 1 výstup pro sluchátka, výstup zóny 2, konektor LAN a anténa FM / AM. TX NR676 váží 10 kg a měří 435 x 173,5 x 378 cm. Konektory jsou uspořádány transparentně. Frekvenční přenos zesilovače je mezi 10 Hz a 100 kHz.

Dálkový ovladač TX-NR-676

Dálkový ovladač je naprosto šikovný, malý, ale bohužel to dělá tlačítka příliš malými a nemá podsvícení.

 

 

 

Další vlastnosti zesilovače domácího kina Onkyo TX NR676

Zesilovač domácího kina Cirrus Logic dekóduje čtyřjádrový 32bitový čip CS49844 DAC podporující formáty Dolby Atmos, DTS: X, DSD pro disky SACD a samozřejmě předchozí zvuk Dolby a DTS, stejně jako 192 kHz / 24bitové formáty souborů. (FLAC, WAV, AIFF, ALAC)

Receptor Onkyo TX-NR676 v interiéru

Tímto zesilovačem lze také napájet reproduktory s nízkou impedancí -4 ohmy. Při zatížení jednoho kanálu byl výkon 150-wattového 6-ohmového reproduktoru výrobcem odhadován mírně za zesilovačem, protože ve skutečnosti, na rozdíl od tvrzení výrobce, u 4-ohmových reproduktorů můžeme očekávat 80-120 wattů s nízkým zkreslením. Systém FireConnect je velmi užitečný, což lze také použít pro integraci s multiroom systémem. Stažením aplikace Onkyo Controller lze systém ovládat také prostřednictvím mobilních zařízení. Samozřejmě, stejně jako u jiných zesilovačů domácího kina v podobných kategoriích, je zde možné streamovat a zpřístupnit rádio TIDAL, Pandora, Deezer nebo Tuneln. K dispozici jsou Airplay a Bluetooth, stejně jako připojení Wifi, a Chromecast nebo DTS PlayFi jsou k dispozici po aktualizaci softwaru.

NR676E-Menu-AccuEQ

Co nás v této cenové kategorii příjemně překvapilo, je systém akustické kalibrace místnosti AccuEQ, který nabízí 15pásmovou možnost s více možnostmi nastavení, dokáže uložit do paměti tři uživatelská nastavení a také rozpoznává formáty NTFS, což byl také příjemné překvapení.

Zesilovač má funkci Music Optimizer, která je primárně navržena ke zvýšení kvality komprimovaných digitálních skladeb, ale na základě našich zkušeností a během zkoušky také zlepšila jasnost zvuků a zesílila basy při přehrávání vinylových desek. A funkce Onkyo’s Vector Linear Shaping Circuitry (VLSC) snižuje pulzní šum.

Test

Přijímač Onkyo jsme nejprve otestovali při poslechu hudby a spárovali jsme ho s dvojicí stacionárních reproduktorů Focal Chora 826 a subwooferem Velodyne Digital Drive Plus18. Hudební zkoušku jsme zahájili skladbou 21 Guns skupiny Green Day. Zesilovač zněl dynamicky, dynamicky, zažili jsme silné, určité hluboké a střední rozsahy, hluboké byly přesné a směrové, zjistili jsme, že Onkyo žil správně na všech úrovních hlasitosti. Poté následoval The Weekend Fales Alarm, kde můžeme hlásit podobné zážitky. Byl získán podrobný zvuk a široký scénický obraz a při nízké hlasitosti a vyšší hlasitosti byla produkce zesilovače charakterizována čistým a nízkým zkreslením zvuku.

Po poslechu hudby jsme zařízení také testovali při sledování filmu. Poprvé jsme promítali film J. Edgar, který byl uveden v roce 2011. Ani tentokrát jsme neměli vážnou stížnost na výkon zesilovače, dialogy byly srozumitelné, i když při vyšších hlasitostech nám na vrcholech chyběly detaily. Poté jsme pokračovali ve zkoušce přijímače Onkyo filmem Extinction z roku 2018. Prostorový zvuk byl ohromující, stejně jako dynamika a hybnost, basy, které jsme zpočátku cítili trochu přehnaně zdůrazněné, jsme byli schopni provést drobné jemné změny pomocí nastavení AccuEQ na přijímači, díky čemuž byly zvuky ještě přesnější a ještě více Krásná.

Program korekce místnosti je samozřejmě užitečný, pouze pokud je akustika místnosti dostatečná. K tomu se doporučuje umístit akustické panely na stěny a strop. Nejlepšího zvuku dosáhneme, použijeme-li nejen prvky pohlcující zvuk, ale také difuzorové panely. Akustická úprava na našem zkušebním místě ještě nebyla úplná, na stěny byly umístěny potištěné stěnové panely, ale na základě měření budou také vyžadovány difuzory a rohové basové pasti.

Závěr

Přední panel přijímače TX-NR676

Přijímač domácího kina TX NR676 je v této cenové kategorii velmi dobrým zařízením. Prostorový zvuk, hybnost a čistota byly přiměřené. Testovali jsme také mnohem dražší zesilovače domácího kina, které měly méně funkcí nebo fungovaly méně dobře. Tento model Onkyo, i když nepatří do prémiové kategorie high-end, je vybaven téměř všemi moderními technologiemi a funkcemi. Stále je třeba vylepšit dynamiku a sílu, mohlo by to být lepší a někdy jsme se cítili příliš zdrženliví, než abychom to zněli. V případě dálkového ovládání by bylo dobré získat podsvícení, protože v temné kinosále je výhodné vidět tlačítka na dálkovém ovladači, která jsou každopádně velmi malá. Při všech hlasitostech to znělo hezky a jasně, při vyšších hlasitostech nám na špičkách chyběly detaily a basové zvuky se mohly zpočátku zdát příliš rušivé, takže zde jsme potřebovali doladit kalibrační systém místnosti, abychom je eliminovali. Jinak přijímač produkoval přesné a směrované hloubky.

Napsal Róbert Polgár