Recenze zesilovače Onkyo TX-SR393

Japonskou společnost Onkyo založil v roce 1946 Osaka Denki Onkyo. Zesilovač Onkyo TX-SR393, který byl uveden na trh v roce 2019, je základní levnější cenovou relací.

Podívejme se, jaké jsou jeho hlavní rysy!

Panel čelní Onkyo TX-SR393

Pěkné kartáčované pevné černé hliníkové rozhraní malého zvukového zařízení s hmotností 8,2 kg si nás získalo. Ve spodní části je konektor pro mikrofon, konkávně tvarované ovladače hlasitosti a hlasitosti, 3 ekvalizéry pro výšky a basy, vstup pro měření mikrofonu AccuEQ a tlačítko pro optimalizaci hudby. Na zadní straně je Bluetooth, 4 HDMI vstupy, 1 HDMI výstup (ARC), USB vstup, 5 audio vstupů, 1 digitální optický a koaxiální, 2 pro zónu B a paralelní výstup subwooferu. Na zadním panelu jsou také umístěny sloupky reproduktorů pro 2 přední reproduktory a pružinové spony pro střední a zadní reproduktory. Tyto pružinové spony bohužel nejsou příliš stabilní, snadno ztrácejí kontakt. Malá velikost zesilovače usnadňuje pohyb, ale je třeba dbát na jeho umístění, protože musí být zajištěno správné chlazení. 5,2kanálový AVR slibuje výkon 155 wattů na kanál, ale ve skutečnosti je k dispozici pouze při 6 ohmech s celkovým zkreslením 10%.

Panelový sledovač Onkyo-TX-SR393

Samostatný silnoproudý analogový zesilovač s pohonem 4 Ohmy. Může také převádět videa Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, HDCP 2.2, 4K / 60p. DSD není k dispozici přes USB, pouze přes HDMI. Má antény AM / FM a kalibrační mikrofon. Je také vybaven funkcí Vocal Enhancer, Advanced Music Optimizer, funkcemi EQ subwooferu. Dálkový ovladač je docela levný, působí dojmem plastu, ale snadno se používá. To je skoro vše, co stojí za to uvést seznam funkcí Onkyo.

Banzai!

Telecomando Onkyo TX-SR393

Bohužel musíme také zmínit nedostatky. Opravdu mi chybí integrovaný Chromecast, Wi-fi, ethernetové připojení, žádný vstup Phono a žádné internetové rádio, Spotify, Deezer, Amazon Alexa… atd. K dispozici. V tomto cenovém rozpětí mohou být mezi základními zesilovači tyto nedostatky stále omluveny. Systém nabídek, který se objeví po uvedení do provozu, je docela zastaralý, ale jeho nastavení je snadné. Audyssey Dynamic EQ ani Volume, místo toho vám systém Onkyo AccuEQ pro korekci místnosti pomůže upravit. AccuEQ lze upravit přibližně za 5 minut, takže s rychlostí nebyl problém, ale nastavil výhybky reproduktorů trochu nízko.

Začali jsme testovat s filmem z roku 2019. Brilantní herecká legenda Robert De Niro hraje hlavní roli ve vzrušujícím příběhu „Ir“. Pokud je zesilovač již japonský, spárovali jsme ho s dvojicí reproduktorů japonské značky, monitorů Yamaha HS5. Testovali jsme zařízení v kinosále v suterénu kondominia v Budapešti. Akustická oprava již byla zahájena majitelem, ale v této oblasti je stále co zlepšovat. Pro ideální akustiku bude bezpodmínečně nutné umístit difuzorové panely. Zesilovač vyprodukoval překvapivě dobrý zvuk. Basy byly také na místě a zněly dostatečně hlasitě. Zažili jsme podrobný a prostorný obraz scény. Bylo to příjemné překvapení pro tak malé a méně pokročilé zařízení.

V roce 2001 měl velký úspěch americký válečný romantický film Pearl Harbor, který jsme sledovali v kvalitě Blu-Ray. Zesilovač Onkyo TX-SR393 si vedl dobře i tentokrát, měli jsme čisté, docela intenzivní hloubky. Realistický zážitek byl dále vylepšen zvukovým zařízením a zdálo se, jako by se nad našimi hlavami cikcakovaly stíhačky.

Ve prospěch dětí majitele jsme vybrali animovaný rodinný film Frozen 2. Zesilovač také reprodukoval zvuky zvukových stop a písní jasně a rovnoměrně. Jistě, při testování jiných zesilovačů (Anthem, Denon) jsme měli lepší a dokonalejší zvuk, ale nezapomeňme, že Onkyo je mnohem dostupnější než zesilovače střední třídy. Dialogy byly srozumitelné, melodie, hudební vložky a zvukové efekty byly dynamické a vyvážené.

celkem

Zesilovač základní úrovně Onkyo TX-SR393 byl opravdu příjemným překvapením, a to navzdory skutečnosti, že zanedbával mnoho funkcí, které lze považovat za téměř základní vlastnosti dražších zesilovačů. Pokud vás puritánství a minimalistické vybavení neodradí, můžete si vybrat toto zařízení. Toroidní transformátor by se hodil a při umisťování zesilovače je třeba zvážit chlazení. Systém korekce místnosti lze nastavit rychle, ale nastavení není zpočátku dokonalé. Zvuk je naopak docela správný, basy také zněly intenzivně, dostali jsme podrobný, široký obraz. Mezi základní zesilovače je Onkyo skvělý a vynikající model a cena je dostupná.