Recenze studiového monitoru Pioneer DM-40

Dvojice studiových monitorů Pioneer DM-40

Pioneer Corporation, běžně označovaná jako Pioneer, je japonská nadnárodní společnost se sídlem v japonském Tokiu, která se specializuje na produkty digitální zábavy. Společnost byla založena Nozomu Matsumoto v roce 1938 v Tokiu jako dílna pro opravy rozhlasu a reproduktorů. Jeho současným prezidentem je Susumu Kotani.

Funkce

Kompaktní studiové monitory DM-40 jsou navrženy pro kvalitní poslech a mixování hudby pro DJe.

Přední basreflexový reproduktor poskytuje bohaté a hluboké basy, je schopen 3D stereofonního zvuku a má široký scénický obraz, který poskytuje jasný a energický zvuk, i když se používá k míchání hudby, práci DJ nebo jen k poslechu hudby.

Kónické subwoofery ze skleněných vláken poskytují silné, perkusivní basy, které si zachovávají svou intenzitu a čistotu, i když je monitor obrácen ke zdi. Zesilovač třídy „B“ zaručuje rovnováhu na všech frekvencích. Nízkofrekvenční měnič je doplněn výškovým reproduktorem s měkkou kopulí. Zvládne středy a vrcholy, díky velkému konvexnímu difuzoru odvádí rozumnou práci. Frekvenční rozsah je 70 Hz až 30 kHz. Impedance je 10 ohmů, maximální výkon je 42 W.

Chytrý design

Zakřivené přední hrany monitorů poskytují maximální tuhost a minimální rezonanci pro čistý zvuk při jakékoli hlasitosti. Ovladač výstupu pro sluchátka a ovládání hlasitosti na předním panelu nabízí flexibilní ovládání, zadní RCA a stereofonní vstupy 3,5 mm mini jack umožňují připojení a příjem signálu na úrovni linky.

Zvuk Pioneer DM-40

Testovali jsme monitory Pioneer v malém studiu, kde jsme již provedli akustické měření a na základě výsledků byla provedena také akustická úprava. Na stěnách byly vytištěny fotografické panely pohlcující zvuk, které zobrazovaly nástroje a parametrické difuzory v poměrně moderním stylu. V hudebním studiu lze dokonalé hudební materiály vyrobit, pouze pokud je akustika místa ošetřena správnými akustickými prvky.

Dvojici monitorů Pioneer jsme otestovali nejnovější písní Jasona Derula Love Not War. První věc, která mě napadne, je teplý a příjemný nižší rozsah. Ve srovnání s malým monitorem jsme mohli slyšet bohatý a plný zvuk. Středy a vrcholy byly také jasné a živé. Nebyly přítomny hlučné zvuky, pro řečníka bylo charakteristické odhodlání. Hlavním problémem však bylo, že frekvence nebyly správně vyváženy. Pokud jde o mixování a nahrávání hudby, není to jistě malá chyba. Ale pokud někdo pracuje jako DJ nebo se používá k jednoduchému poslechu hudby, jsou tyto reproduktory skvělé. Plně nízké konce na tak kompaktním monitoru z nich činí atraktivní volbu pro hobby DJ.

DM-40 také nabízí vysokou hlasitost. Skvělé pro připojení DJ kontroleru k cvičení doma. Nejsou dostatečně hlasité na večírek, ale studiové monitory pro hlasité večírky nebo události stejně nepoužíváme. Zvuk reproduktoru není dostatečně hlasitý, aby rovnoměrně zaplnil celou místnost. I při vyšších hlasitostech je zkreslení velmi minimální. Pokud chcete levnou sadu studiových monitorů se slušným zvukem, je DM40 ideální volbou.

Kvalita produkce Pioneer DM-40 je adekvátní. Pouzdro je pevné a dobře postavené. Jeho hmotnost 4,9 kg je dobré zůstat stabilní. Přiložené kabely jsou také kvalitní a poměrně dlouhé.

Zvuk je plný, realistický, rozsáhlý, takže reproduktor vypadá větší, než ve skutečnosti je. Výšky však někdy dostanou na pozadí příliš mnoho.

Možnosti připojení

zadní stěna dm-40

Pioneer DM-40 nabízí dvě možnosti nevyváženého připojení, standardní připojení RCA a stereofonní minikonektor. Reproduktor je dodáván také s kabelem audio převaděče. DM-40 má také konektor pro sluchátka na přední straně reproduktoru.

Vzhled

DM-40 je elegantní a atraktivní v

Bílý studiový monitor Pioneer

matná černá barva. Vysoký konvexní difuzor kolem výškového reproduktoru mu dodává pěkný vzhled. K tomu se přidávají šikmé hrany směřující dovnitř a Pioneer. Reproduktory jsou k dispozici také v bílé barvě.

Velikosti

Jednou z atraktivních vlastností DM-40 je jeho kompaktní velikost. Ideální pro menší studiové prostory, ale také nabízí příjemný zvuk. Tyto monitory jsou také dostatečně lehké, aby je bylo možné umístit na police. Mějte na paměti, že kolem nich potřebujete dostatek prostoru pro pohyb vzduchu. Bez odvodu tepla se mohou vnitřní součásti přehřát a rozbít.

Výrok

Studiové monitory Pioneer nabízejí vynikající poměr ceny a kvality. Nabízejí dobrý zvuk a kvalitu. Díky tomu jsou vedoucími členy v kategorii nejlepších monitorů základní úrovně dostupných pro hobby DJy. Ačkoli jsou tyto reproduktory poměrně kompaktní, nejsou ani malé, ani zvlášť lehké kvůli drsnému použití materiálů. To obvykle znamená lepší kvalitu zvuku, protože skříň zůstává nehybná, rezonance není problém, když se kužele reproduktoru pohybují a vytvářejí zvuk. Reproduktory mají také přední design, což znamená, že v přední části každého z nich je otvor, který umožňuje proudění vzduchu dovnitř a ven z jednotky a zajišťuje plnější basy. Skvělá volba pro každého začínajícího DJ. Doporučujeme řadič Pioneer-DDJ 1000.

Napsal Róbert Polgár