Recenze stereo receiveru Pioneer SX-10AE

Značka Pioneer nám není neznámá, již dříve jsme testovali několik produktů Pioneer.
Stereo SX-10AE přichází za dostupnou cenu s výkonem 100 W na kanál, AM/FM tunerem, připojením Bluetooth, výstupem pro sluchátka phono předzesilovač (MM) a odolným krytem.

Vlastnosti Pioneer SX-10AE

vstupy vlevo-10

Výkon: 2 x 100 (6 Ohm), frekvenční přenos: 10 až 100 000 Hz, odstup signálu od šumu: 100 dB, celkové harmonické zkreslení: 0,08 %, impedance reproduktoru: 4-8 Ohm.
Má 4 analogové audio vstupy a 1 výstup, phono vstup, výstup pro sluchátka a aktivní subwoofer.
Rozměry: 435 mm x 147 mm x 321 mm, hmotnost: 6,7 kg.

Design

Recenze přijímače Pioneer SX-10AE

Tento model má stabilní, pevné pouzdro. Zpracování je v porovnání s cenou kvalitní. Pevná konstrukce zabraňuje rezonancím. Tento přijímač má také integrovaný AM / FM tuner a Bluetooth připojení. Čtyři analogové RCA vstupy lze připojit k CD přehrávači nebo gramofonu. Není divu, že Pioneer nemá DAC za tuto cenu. Má však přepínač reproduktorů A/B. Kratší signálové cesty poskytují čistší zvuk.

sx-10ae-frontplattentasten

6,3mm jack pro sluchátka se nachází na předním panelu spolu s velkými ovládacími prvky a přehledným a dobře čitelným textovým displejem. Dálkové ovládání je jednoduché, ale praktické.
Exteriér přijímače má trochu vintage efekt, ale to není vůbec nevýhoda.

Zvuk

Přijímač Pioneer SX-10AE jsme testovali v menší místnosti. Přijímač jsme spárovali se stojanovými reproduktory Dali Rubicon 6. Místnost ještě nebyla akusticky dokonalá. Protože byl čerstvě zrekonstruován, byla provedena pouze částečná akustická úprava. Několik basových akustických stěnových panelů s dvojitou koženou membránou na stěnách a dřevěnými difuzory zajišťuje správný útlum a rozptyl zvuku.

Pro bezchybný zvuk však budete potřebovat i pár předních panelů difuzoru na stropě a do rohů bude potřeba umístit membránový rohový prvek pro optimalizaci basů. Bez zlepšení akustiky místností nemůžeme dosáhnout uspokojivých výsledků ani s tou nejprofesionálnější audio a hi-fi technikou.

SX-10AE produkoval prostorný, čistý, neutrální zvuk. Dostali jsme podrobnou, definitivní prezentaci. Nástroje zněly výrazně a dynamika byla docela dobrá, i když to mohlo být ještě lepší. Středové rozsahy byly také pevné a basy a výšky byly v pořádku.

SX-10AE se automaticky vypne, pokud se po určitou dobu nepoužívá. (Pohotovostní režim)
Na SX-10AE je opravdu skvělé to, že vstupy a nastavení jsou co nejjednodušší. Konektory reproduktoru lze snadno připojit k měděnému drátu reproduktoru, ale akceptují také banánek. Můžete připojit dva reproduktory pomocí konektoru „A“ nebo „B“ nebo celkem čtyři reproduktory pomocí obou. Jakýkoli vstup zdroje lze připojit pomocí jednoduchého kabelu RCA, včetně subwooferu přes vstup sub-out.

Na co bychom si ale každopádně měli dát pozor, je výkon. Na to upozorňuje i výrobce. Pro upozornění, tento přijímač zvládne dva 4ohmové reproduktory, ale ne více. Pokud se někdo pokusí, můžete zničit reproduktory.

Jinak je tento receiver s výkonem 2 x 100 wattů dostačující pro napájení neprofesionálních reproduktorů.
Na rozdíl od levnějších přijímačů jsou komponenty uvnitř SX-10AE vzdušné, daleko od sebe. Je důležité na přijímač nic nepokládat – důvod větrání je tam, pokud jednotka nemůže správně větrat, může se přehřát.

Díky Bluetooth připojení je instalace rychlá a snadná, i když jsme zjistili, že zvuk ztratil část svého dosahu přes Bluetooth připojení.

dálkové ovládání sx-10ae

Do menších místností doporučujeme především proto, že ve větší místnosti není dostatečně přesvědčivý. Trochu chyběly digitální vstupy.
Přijímač lze ovládat i dálkovým ovladačem nebo chytrým telefonem.

Závěr

Tento stereo přijímač je skvělým produktem pro ty, kteří chtějí ušetřit peněženku, ale chtějí hrát rádio nebo potřebují streamování přes Bluetooth. Design je jednoduchý, atraktivní, navzdory příznivé ceně, kvalitě a solidnímu provedení. Velkou výhodou je vestavěné Bluetooth připojení, i když při bezdrátovém připojení se kvalita zvuku mírně zhoršuje. Zvuk je naturistický, prostorný, čistý a detailní, i když dynamika by mohla být o něco lepší. Hluboké, vysoké jsou na místě, střední rozsahy jsou také ideální. Doporučeno také pro studia, má také phono vstup.

Bohužel chybí digitální vstupy a ve větších místnostech to nezní dostatečně hlasitě. Důležité je spárování s kvalitními reproduktory. Plně se však hodí do menších místností a domácích studií a poskytuje dostatečný výkon.
Přijímač Pioneer SX-10AE v této cenové kategorii rozhodně doporučujeme.

Napsal Róbert Polgár