Zvukově izolační materiály:

Přehled nejlepších zvukově izolačních materiálů

Není pochyb o tom, že duše zvukové izolace a správné akustiky spočívá nejen ve formě, ale také v designu. Jádro celé věci je nejlépe dáno správným použitím materiálů. Je zbytečné mít pečlivě navržený zvukotěsný panel, pokud je vyroben ze špatného materiálu. Vyplatí se proto projít materiály, které mají mimořádný význam v oblasti správné akustiky a zvukové izolace.
Žádný ze zvukotěsných materiálů sám o sobě nefunguje dokonale

Tajemství nejúčinnější zvukové izolace spočívá v tom, že panely jsou sestaveny z různých vrstev – to zvuk nejen pohltí, ale také správně rozloží po povrchu. Kromě toho je častá potřeba, aby tyto panely měly vzhled jako ze salonu. Nejvíce zvukové izolace může být potřeba nejen ve studiích, ale také v domácnostech, kinech a různých dílnách a zasedacích místnostech. Potřeba dostatečné zvukové izolace našich vlastních domovů je dnes navíc mnohem větší, neboť rozvoj soukromé sféry je v dnešní době stále důležitější. Panely, které skvěle fungují i ​​v takových domácnostech, musí být stylové i praktické. Nezáleží však na tom, jaké materiály jsou použity. Níže jsou uvedeny nejběžněji používané zvukově izolační materiály, které vám poskytnou skutečně důkladný přehled o výběru správných kusů. Ať už se jedná o panely, koberce nebo jiné doplňky, můžeme vybírat i bez výběru správných materiálů.

Akustické hedvábí a bavlna

Foto-300x164

Patří mezi nejuniverzálnější materiály pohlcující zvuk. Oba jsou schopni díky svému speciálnímu výcviku absorbovat zvuky značné intenzity. Základní materiály nejen pro přímou izolaci stěn, ale také pro výrobu různých izolačních panelů a tlumičů zvuku. Oba jsou díky svým snadno použitelným vlastnostem také perfektní pro vytváření panelů, které jsou nejen extrémně účinné, ale stejně esteticky příjemné. Dokonce i pro panely, které si stojí za svým uměním. Podšívka takových panelů je z velké části akustická kůže nebo minerální vlna. Akustická kůže se dá naopak použít i jako vnější potah. Jeho hustě tkaný materiál umožňuje absorbovat zvuky na membránu. Proto může být použit jako důležitá surovina pro hluboké membrány pohlcující zvuk. S pomocí akustické kůže vyrábí i basové pasti, které jsou téměř úplně schopné pohltit hluboké zvuky. Pěnový polystyren a akustická pěna samy o sobě dokážou pohltit pouze vysoké tóny – na rozdíl od akustického hedvábí.

Borovice

čelist

Borovice je vlastně jeden ze souhrnných názvů pro borovici obecnou. Řeč je o široce známém druhu dřeva, které je velmi oblíbeným průmyslovým dřevem. Je tvrdší než smrk nebo modřín, ale má lehké a snadno tvarovatelné vlastnosti borovice. Upřednostňuje se, protože se jedná o odolný a přitom snadno tvarovatelný druh dřeva. Typické aplikace jsou v nábytkářském průmyslu a zahradnictví. Málokdo však ví, že borovice má i výborné zvukově izolační vlastnosti. Může za to pro borovice typický obsah pryskyřice, která spolu s dřevěnými vlákny působí jako jakýsi vrstvený, přirozený pohlcovač zvuku. Kromě toho, že je skvělým pohlcovačem zvuku, poskytuje také estetický zážitek. Dobrý vzhled je u zvukotěsného panelu často velmi důležitý. Ať už chcete odhlučnit hudební studio nebo místnost v rodinném domě, borovicové panely nebo celodřevěné difuzory poskytují moderní, zvláštní a jedinečný vzhled v každém typu místnosti.

Směs PES a bavlny

Verdunkelungsvorhang-Kat.-263x300

PES je zkrácený název pro polyester, který je po smíchání s bavlnou vynikající surovinou pro výrobu akustických závěsů. Hustě tkané textilie jsou vynikající pro pohlcování a pohlcování zvuku u oken. Díky struktuře bavlněného vlákna nejen změkčuje, ale také zabraňuje odskakování. A PES poskytuje dostatečnou flexibilitu a odvodnění.

Mezi zvukově izolační materiály patří kůže a imitace kůže

Kožené zboží-300x212

Jedním z nejlepších zvukotěsných materiálů po bavlně je přírodní kůže. Verze z textilní kůže je však mnohem běžnější kvůli levnější cenové relaci. To však nic nemění na vlastnostech, které pravá kůže v oblasti zvukové izolace představuje. Textilní vlákna umělé kůže na jedné straně tlumí zvuk podobným způsobem a na druhé straně se pro zvukovou izolaci používá umělá kůže prémiové kvality. Není mezi nimi tedy žádný kvalitativní rozdíl, maximálně vykazují nějaký rozdíl v odolnosti – není tedy náhoda, že pravá kůže je mnohem dražší. Nejen, že je přírodní a náklady na jeho výrobu zvyšují ceny, ale také jeho odolnost a životnost. Možná budete chtít vybrat z výše uvedeného, ​​pokud chcete realizovat kvalitní zvukovou izolaci.

Kategorie: Blog