Roaming v akustických hloubkách

Bez hlubokých zvuků by se naše oblíbená hudba a filmy staly nepříjemnými. Ale jak to říká naše přísloví „jeden může mít příliš mnoho dobrého“, příliš mnoho hlubokých hlasů může zhoršit zvukový zážitek. Nejen, že je důležité vytvořit optimální akustický zvuk ve studiích, ale také v našich domovech může být rozhodující, zda daný pokoj rezonuje nebo vhodné zvuk absorbující povrchy zvuk tlumí, čímž je zajištěno plné potěšení z hudby nebo filmu. Nestačí jen koupit reproduktory. Starověcí Mayové, kteří žili před 6 000 lety, také uznali důležitost akustiky při stavbě jejich chrámů. Dnes máme k dispozici mnoho vynikajících produktů pro maximalizaci kvality prostorového zvuku.

Co je to akustika?

Z hlediska prostorového zvuku není akustika nic jiného než vzduchový prostor v místnosti a stěny, nábytek atd. Hnojený efekt.

„Hudba je nutností, protože vás obklopuje“

Hudba se používá k terapeutickým účelům od 70. let 20. století, protože zbavuje stresu a její účinky na zdraví byly široce prokázány. Z toho také vyplývá, že zvuky vytvořené v důsledku špatné akustiky mohou posluchače napnout, dokonce způsobit bolesti hlavy. Akusticky důležité faktory jsou srozumitelnost, rezonanční zvuky, zkušenost s prostorem, ale nelze zanedbat ani proporce prostorů, tvar zařízení a post-vibrační čas zvuků.

Dokonalý půdorys neexistuje, ale jsou zde rozhodně nepříznivé, jako jsou čtvercové pokoje, kde pro malé prostory může být problém podíl stěn. Mohou se vytvářet stojaté vlny, interferenční body, které ruší hlavně hluboké frekvence. Elektronický zvukový systém může místnost se špatnou akustikou vylepšit jen nepatrně.

Jízda na zvukových vlnách

Zvukové vlny se odrazí

Zvukové vlny se odrazí od stěn, takže zvukové vlny různých směrů a sil protékají každým bodem místnosti a vytvářejí dva typy zvukových polí: rozptýlená a přímá zvuková pole. Přímé zvukové pole se vytvoří, když je zdroj zvuku zapnutý, a pak se zvuk odráží od stěn a objektů; Tím se vytvoří odrazené zvukové pole. Společně obě zvuková pole vyústí v náš smysl pro vzdálenost, směr a prostor. Pokud je naproti tomu doba po vibraci zvuku dlouhá, zakrývá později vydávaný zvuk, čímž narušuje srozumitelnost hudby a řeči. Tím, že absorbujeme zvuk, můžeme zkrátit tuto dobu dozvuku, ve skutečnosti snížením zvukové energie.

Tak pojďme spolknout velký!

Materiály pohlcující zvuk jsou klasifikovány podle účinnosti energie, kterou absorbují, mezi nulou a hodnotou. Materiály s nulovým hodnocením (např. Mramor) odrážejí prakticky veškerou energii a stupeň absorpce označený jednou neodráží žádnou energii.

Trocha geometrie …

Pokud je prostor kubický nebo obdélníkový a jsou k dispozici velké, prázdné a tvrdé povrchy, musí být nepříznivé akustické účinky kompenzovány prostředky pohlcujícími zvuk, které snižují odražené zvuky a rovnoměrně je distribuují.

Všechno může pomoci!

Zvukové vlny se odrazí (2)

Vlnová délka hlubokých tónů je větší než vlnová délka vysokých tónů. Může být tlumena pouze hustým vláknitým, vysoce specifickým akustickým absorpčním materiálem nebo akusticky vyladěnou membránou. Stavební materiály mají obecně nízkou absorpční kapacitu zvuku. Proto je důležité, že pokud usilujeme o dokonalý prostorový zvuk, vybereme pouze ty nejlepší materiály a produkty! Akustické měření lze použít k výpočtu absorpční kapacity basů s matematickou přesností.

Pojď lovit! Pojďme chytit basy!

tištěný-akustický panel

Pro jasnější zvuk je nezbytný lapač basů nebo membrána absorbující basy. Jeho aplikací dokážeme realizovat nejdůležitější a zároveň nejnáročnější úkol ideální akustiky: útlum hlubokých zvuků. V případě basů (150 Hz) se doba dozvuku zvyšuje, což v praxi znamená, že neslyšíme skutečnou hlasitost a kvalitu basů v místnosti, ale zvuk „místnosti“, a tak zkreslené basy mohou zničit zvukový zážitek.

Energie není ztracena, pouze transformována

Membrána absorbující basy je akustický panel, který snižuje nadměrné zvukové vlny v užším frekvenčním rozsahu. Poskytují jasnější a rovnoměrnější zvuk. Absorbovaný zvuk nezmizí, pouze se transformuje. Akustické povlaky jsou obvykle vyrobeny z materiálů s vyšší hustotou, např. vyrobené ze stlačených skleněných vláken. V důsledku energie ze zvuku částice pulzují, uvolňují přebytečnou energii, ale již nejsou ve formě zvuku. Částice vzduchu otírají materiál, což způsobuje tření. Kinetická energie vzduchu se přeměňuje v teplo.

Otočte roh

Nejprve musí být v rozích a poté na bočních stěnách utlumeny hluboké zvuky. Pokud je to možné, umístěte membrány absorbující basy do minimální vzdálenosti 10 cm od stěny. Zvažte také strop, protože na tomto velkém, rovném povrchu se mohou stojící vlny šířit bez překážek, což nepříznivě ovlivňuje rozsah basů.

akustická studie

Podívej se na nebe!

Přírodní akustika vysokých stropů může způsobit problémy, které lze vyřešit například umístěním zavěšených stropů a / nebo membrán pohlcujících zvuk.

Je to kamarád velikosti?

Menší místnost je mnohem hlučnější než prostorná, otevřenější místnost, protože odráží zvuky rychleji a zvyšuje frekvenci místnosti.

Tato membrána z imitace kůže je dobrá kůže! Ale ta bavlna je dobrá!

Naše hluboké pohlcující membrány, vyrobené s jedinečnou technologií, se v současné době pyšní nejvyšším koeficientem pohlcování (pohlcování zvuku) na trhu. Díky použití kvalitních materiálů a vysoké profesionalitě naše kožené akustické membrány dokonale plní svou funkci absorbující basy a zároveň slouží jako dekorativní doplněk pro vybavení našeho studia a domova. Akustická kůže s vysokou hustotou nad 600 Hertzů absorbuje velmi minimální množství výšek, což je mnohem efektivnější v hlubších rozsazích.

Naše membrány z imitace kůže ničí nežádoucí basové zvuky již od 30 Hz, takže uslyšíme podrobnější basy a výšky budou vzdušnější. Účinnost našich membrán z umělé kůže je podporována akustickou bavlnou o hmotnosti 90 kg / krychlový metr zabudovanou do pevné dřevěné konstrukce. Akustická bavlna je zcela zdraví škodlivá. Měkké, lehké houby s měkkou texturou, polystyren, akustické pěny mají tendenci absorbovat vyšší tóny, a proto hluboké tóny, které jsme původně chtěli utlumit; ještě více zesilují. Vláknitá struktura akustické bavlny je tajemstvím bezchybné absorpce zvuku a zvukové izolace.

Je stejně tvrdá jako stará obuv.

akustická membrána

Naše akustické membrány z imitace kůže jsou k dispozici v sedmi barvách, jejich dojem a vzhled jsou úplně stejné jako u pravé kůže. Černá je k dispozici na skladě. Čištění je velmi snadné. Stačí otřít vlhkým hadříkem.

Podívejme se na světové akustické kuriozity na nejznámějších hudebních místech světa

Opera v Sydney

Architektonický styl budovy Sydney Opera House je skutečně jedinečný. Názory se dělí na akustiku koncertní síně. Kritici vinu za příliš hlasitý zvuk a gigantické rozměry výsledného hluku. Rekonstrukce Opery je plánována na roky 2019-2021, hala může být významně proměněna. Snížení velikosti jeviště, výměna zastaralých akustických reflektorů a změna stěn mohou také pomoci vytvořit dokonalejší prostorový zvuk.

Mozartovo dědictví: Musikverein

Wolfgang Amadeus Mozart zemřel v roce 1791, ale jeho hudební dílo, genialita a úžasná díla přežila pro potomstvo. Otevřeno bylo v roce 1870 ve Vídni Musikverein, která je považována za nejlepší akustickou koncertní sál na světě. Tajemství vynikající akustiky Velké haly (Sterling Hall) spočívá v návrhu haly. Obdélníková, plochá nebo mírně skloněná podlaha, vysoký pódium a pás. Existuje zde také řada zvukově odrazných ploch. Pokud není možné umístit zvukové odrazky u nás doma, umístěte reproduktory nejméně jeden metr od zdi, aby se zabránilo absorpci zvuku materiály zakrývajícími zeď (např. Sádrokarton).

Divadelní akustika

Za zmínku stojí také Symfonický sál, který se umísťuje na druhém místě v seznamu nejlepších koncertních sálů na světě a také bronzové medaile Buenos Aires Theater.

Royal Albert Hall v Londýně

Ačkoli většina skladatelů obecně nemá rády velké akustiky na místě, ale protože publikum to vidí více, přijímají jej. Od svého 150. výročí pořádá Royal Albert Hall řadu kvalitních světově známých představení a koncertů.

Naše národní hrdost

V budově Müpa (Palác umění) se nachází čtyřúrovňový Národní koncertní sál, který pojme 1800 lidí. Jeho akustika je prvotřídní a její rozměry jsou působivé: 25 metrů široké a 52 metrů dlouhé. Akustiku navrhla světově proslulá americká společnost pro akustický design Artec a její hlava Russel Johnson. Důležitou součástí akustiky je obrovský znějící padák nad pódiem a hlediště, jehož pohyblivá křídla lze zvedat a spouštět. Váží 70 tun a struktura se skládá z 5 pohyblivých částí. Podél pódia a bočních stěn je systém rezonančních komor, které upravují dobu po vibracích pohybem velkých dveří pomocí počítačového ovládání.

Na vědeckém základě

Světově proslulý ruský režisér Anatoly Vasilyev požádal akademického profesora, aby navrhl akustiku jeho divadla v Moskvě. Tento geniální vědec se mimo jiné podílel na průzkumu vesmíru. Při zkoumání duševního stavu, který prožívá v uzavřeném prostoru, zjistil, že různé negativní podněty mohou pomoci s negativními účinky způsobenými uzavřeným prostorem. Častým problémem je přeplnění veřejných prostorů, což má za následek matoucí zvukový efekt.

Akustické „bogey-men“

1. RATTLE ECHOES

V prázdné místnosti mezi rovnoběžnými stěnami se zvuk ozývá tam a zpět a pomalu ztrácí energii. Tomu lze zabránit tím, že protilehlé stěny zakryjeme různými způsoby.

2.REVERBERATION

Čím větší místnost, tím méně příslušenství v ní – čím více narušuje dozvuk. V tomto případě mohou pomoci membrány absorbující basy.

3. STANDARDNÍ VLNY

Tvoří se v rohu a poblíž zdí. Umístěním basových pastí můžeme tento problém také odstranit.

4. VLASTNÍ ZVUK

Vlastní zvuk místnosti závisí na vzdálenosti mezi stěnami a podlahou a stropem. Je to vlastně rezonance. Pokud je výška a šířka místnosti stejná, vlastní hlas se ještě zvýší.

TOTO JE SKUTEČNĚ AKUSTICKÉ!

Je nesporné, že k dosažení optimální akustiky je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Rozměry a tvar prostoru, vybavení, krytí stěn, teplota jsou důležitá data! Nezapomeňte také pověřit skutečného odborníka akustickou zkouškou a přesným měřením vašeho domova, kanceláře nebo studia!

Zvolte levnější reproduktory, zvuk pohlcující a zvukově izolační panely, akustické difuzéry, zvukové izolační závěsy místo levnějších, nekvalitních produktů! Při navrhování našich výrobků byla brána v úvahu také estetika. Takže nejen rozmazlujeme naše uši, ale také můžeme mít vizuální zážitek. Každý typ našich akustických membrán se může stát ozdobou jakékoli místnosti nebo studia. Perfect Acoustic přináší nejen „dokonalý zvuk“, ale také je při výrobě svých produktů veden cílem, aby jeho zákazníci byli maximálně spokojeni, mohli si vychutnat bezchybný zvuk.

Kategorie: Blog