Otestovali jsme subwoofer Polk Audio PSW10!

V roce 1972 založili Mathew Polk, Sandy Gross a George Klopfer společnost s názvem Polk Audio, která vyrábí zvukové produkty. Sídlo společnosti je v San Diegu v Kalifornii a v roce 2006 ji převzala společnost Directed Electronics. Polk Audio je lídrem v distribuci zvukových produktů a během let se rozrostl v silného konkurenta, který nabízí vynikající produkty a vynikající kvalitu zvuku za dostupnou cenu.

Funkce Polk Audio PSW10

-Výstupní výkon 500 wattů

-Dynamický výkon 100 wattů

-Frekvenční přenos 40 – 160 Hz

-Nastavitelná dělící frekvence

-Automatické vypnutí a pohotovostní režim

-Ovládání hlasitosti

-Fázový přepínač

-Linkový vstup

-Řečníci

-Průměr subwooferu 250 mm

-Rozměry: 356 x 365 x 401 mm

Skříň subwooferu z MDF s minimální rezonancí je vybavena vnitřními výztuhami, které zajišťují vynikající čistotu i v nejhlubších rozsazích. Ideální také pro systémy domácího kina.

SW10 lze snadno připojit k vašemu stávajícímu hudebnímu stereu prostřednictvím online připojení nebo připojení na úrovni reproduktorů. Dynamický crossover s nízkým průchodem sladí zvuk subwooferu s ostatními reproduktory.

Vzhled

Standardní krabicový tvar PSW10 se neliší od subwooferů jiných značek. K dispozici ve dvou verzích: vinyl v barvě třešně a vinyl z černého dubu. Oba mají vysoce kvalitní povrch, takže je lze dokonale integrovat do stylu a barev moderního domácího kina nebo zvukových systémů.

Design

Zpráva o testu subwooferu Polk Audio PSW10

Subwoofer PSW10 je vybaven silnou ozvučnicí, tradiční dřevěný blok je vyroben z titanu. Má vyztužený plášť a díky tlumenému designu eliminuje stojaté vlny a zkreslení. Vedený a jemně vyladěný basový port pro produkci maximálních basů je jedním z nejdůležitějších prvků subwooferu. Je také vybaven laserovou měřicí technologií KlippelDistortion, která snižuje zkreslení zvuku a poskytuje hluboký a přesný zvuk. Většinu reproduktorů a subwooferů Polk Audio lze poslouchat při extrémně vysokých hlasitostech, aniž by byla ovlivněna kvalita zvuku. Polk Audio PSW10 není výjimkou.

Test

Ideální pro malé až středně velké místnosti. U větších místností dáváme přednost subwooferům s vyšším výkonem. Testovali jsme subwoofer v menším obývacím pokoji, propojili jej s přijímačem domácího kina NAD T758 V3 a dvojicí reproduktorů Magnat Transpuls 1500. Akustika místnosti bohužel ještě nebyla adekvátní, protože nově postavený byt ještě nebyl zcela dokončen, takže stěny a strop odrážejí zvuky, stejně jako velké okenní plochy a krásné mramorové podlahy. Na stěnách budeme potřebovat panely pohlcující zvuk a difuzor a před okna jsme navrhli akustické závěsy, které díky své husté husté vazbě výrazně zlepší akustiku. Zatímco mramorová podlaha vypadá úžasně, není příliš akusticky výhodná, takže bude nutné umístit rohože tlumící zvuk.

Zadní stěna PSW10

Vstupy jsou pohodlně přístupné a snadno připojitelné k většině audio systémů. S inteligentními senzory získáte optimální zvukový zážitek. PSW10 vytváří působivý basový efekt. Bicí nástroje bylo slyšet jasně a působivě přesně. Basové tóny jsou čisté, ostré a bohaté na detaily, aniž by to ovlivnilo celkovou kvalitu zvuku. PSW10 zní nejlépe v malých a středních místnostech. PSW10 bojuje ve velké místnosti. Pokud chcete intenzivnější basy ve větších místnostech, můžete zvolit Polk Audio PSW12 nebo PSW505. Kvalitu zvuku ovlivňuje také 50wattový zesilovač RMS instalovaný v Polk Audio PSW10. Zesilovač poskytuje vynikající basy i při nízké hlasitosti. Impozantní 50wattový zesilovač je navržen pro minimální spotřebu energie.

Většina subwooferů se často zastaví na extrémních hlasitostech. Naštěstí má Polk Audio PSW10 vynikající kompresní obvod, který omezuje zkreslení zvuku při poslechu při vysokých hlasitostech. Tento obvod snižuje a předchází možnému poškození způsobenému vysokou hlasitostí.

Polk Audio PSW10 má také užitečný inteligentní senzorový obvod, který umožňuje automatické zapnutí a vypnutí subwooferu. To znamená, že si nemusíte dělat starosti s manuálním vypínáním subwooferu v případě výpadku proudu nebo neočekávaného vypnutí. Funkce automatického zapnutí / vypnutí chrání subwoofer před možným přepětím.

Polk Audio PSW10 je za svou cenu velmi efektivní. Kvalita zvukového výstupu je překvapivě působivá. Hluboké, detailní basy a čisté zvuky se velmi příjemně poslouchají.

Závěr

Tento subwoofer nabízí překvapivě dobrou kvalitu zvuku ve srovnání s dostupnou cenou. Je také skvělým doplňkem vašeho stávajícího zvukového systému nebo systému domácího kina. Vyznačuje se čistým a čistým zvukem. Nejen, že nabízí skvělé zvukové efekty, ale také má skvělé basové efekty s vylepšenými zvuky. Díky 50W RMS zesilovači a 10palcovému ovladači, který zálohuje celý systém, zlepšuje konečnou kvalitu zvuku pro Polk Audio PSW10. Dřevěný blok a upscale design dodávají subwooferu elegantní vzhled, navíc jsou praktické a dostupné!

Polk Audio PSW10 se extrémně snadno připojuje k většině systémů; stále však nemá přímé vstupní připojení LFE k obejití crossoveru subwooferu. Protože je PSW10 kompatibilní s jinými reproduktory Polk Audio, použití PSW10 nemusí být maximální. Přestože má PSW10 působivý basový výstup, je obtížné poskytnout basy vhodné pro výkonné a velké místnosti. PSW10 je vhodný pro použití v menších místnostech.

Napsal Róbert Polgár