Někdy je také důležité trochu ústupu a ticha pro ty, kteří nežijí sami, ale sdílejí svůj domov se spolubydlícími nebo členy rodiny. Každý potřebuje samotu a klid. Jak zajistit klid a pohodu? Odhlučněním dveří a oken u zdí.

Účinná zvuková izolace závisí na zdroji zvuku a úrovni hluku

Tichý rozsah zahrnuje například tikání hodin, běžný rozsah pro poslech rádia nebo sledování televize na normální hlasitost. Obtěžovat může zvuk vysavače nebo hlučné ulice, obtěžovat může například zvuk cirkulárky. Činnosti, které mohou být v rušivém rozsahu, jsou zvláště považovány za zdroje frustrace, pokud si někdo chce odpočinout v jiné místnosti nebo je uprostřed online schůzky. Když nechcete shon a shon, je snazší zajistit požadovaný klid a pohodu, pokud jsou vaše dveře i okna zvukotěsná. Mnoho lidí se mylně domnívá, že stačí stěny se zvukovou izolací, ale zdaleka tomu tak není.

sklo-3 lagen-560x356-1-300x191

Aby bylo v místnosti opravdové ticho, je třeba věnovat zvláštní pozornost zvukové izolaci dveří a oken, protože dveřmi a okny se prochází mnohem snáze než stěnami – samozřejmě pouze v případě, že nejsou zvukotěsný. Účinná zvuková izolace závisí na zdroji zvuku a úrovni hluku.

Zvuková izolace je klíčový problém na frekventovaných místech

Jak již bylo řečeno, kromě odhlučnění povrchů stěn místnosti nezapomeňte na dveře a okna. Ten je potřeba odhlučnit zvlášť, aby byl konečný výsledek skutečně ideální. V případě dveří musí být zajištěna zvuková izolace také pro dveřní křídlo a rozhraní skříň-dveře. Okna lze také dodatečně vybavit sklem. Zvukově izolační okna jsou potřebná zejména v případě, že se nacházíte na velmi frekventovaném místě vedle nemovitosti, jako je železnice nebo hlavní silnice. V případě bytu v centru města se snadno může stát, že auta a MHD přijedou a odjedou před oknem. To samozřejmě výrazně ztěžuje relaxaci bez odhlučněného okna. Nepřetržité vystavování hluku má z dlouhodobého hlediska negativní vliv na zdraví, protože výrazně zhoršuje kvalitu spánku. Prostředí bez hluku, ozvěn a vibrací přispívá nejen k relaxaci, ale také k efektivní práci. Zvukově izolované dveře a okna tedy pomáhají překonat problémy s hlukem.

Vyplatí se také zabývat akustikou místnosti

Zvukotěsná pryž-300x300

Pro snížení infiltračního hluku musí odborník zkontrolovat i zavírání dveří a stav těsnících gum. Těsnění je považováno za dostatečné, je-li dostatečně pružné a probíhá zcela kolem dveří a oken. Kromě toho se doporučuje zabývat se akustikou místnosti, protože audiotechnika může poskytnout nejlepší zvuk pouze tehdy, je-li akustika místnosti adekvátní. To je zvláště důležité pro kinosál, stejně jako obývací pokoj a studio. Jako první krok se vždy provede měření, poté se vyberou a umístí potřebné akustické panely. Díky tomu lze výrazně zlepšit zvuk v místnosti. Neumístění vhodných akustických panelů může mít za následek problémy, jako je dozvuk, ozvěna a útlum vysokých tónů. Akustické panely jsou nyní dostupné v různých provedeních a barvách, takže je lze snadno přizpůsobit stylu vašeho domácího prostředí.

Kategorie: Blog