Recenze zesilovače domácího kina Samsung HW C700

Korejskou značku Samsung pravděpodobně nebude třeba nikomu představovat. Několik zvukových a hi-fi produktů se používá při výrobě mobilních telefonů, inteligentních zařízení, inteligentních televizorů, technických výrobků a elektronických výrobků pro domácnost. Zesilovač domácího kina nemohl být vynechán z jejich široké škály produktů.

Podívejme se na zesilovač domácího kina HW C700!

Nejdůležitější technické údaje zesilovače digitálního domácího kina jsou následující:

Má výkon 7 x 120 W, měří 430 x 164 x 368 mm a váží pouze 6 kg. Podporuje také Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby ProLogic II / x / z, Dolby TrueHD, DTS-ES a DTS-HD, aby vyhovovaly moderním požadavkům.

Zesilovač má 4 vstupy HDMI 1.4, 1 výstup HDMI, 2 komponentní vstupy a 1 výstup, 7,1 analogových vstupů, 3 optické a 1 koaxiální digitální audio vstup, 5 vstupů kompozitního videa a 1 výstup kompozitního videa. má také vstup pro iPod a 2 výstupy pro subwoofer.

Vzhled Samsung HW C700

Samsung-HW-C700-zesilovač

Z hlediska vzhledu zesilovače představuje moderní, čtvercový styl, jeho estetický vzhled. Přední panel je kartáčovaný Není sice ve skutečnosti vyroben z kovu, ale z lakovaného plastu, ale celkový obraz to nezkazí. Čistý přední panel je vybaven LCD displejem a ovládáním hlasitosti, stejně jako dotykovým tlačítkem napájení. Ve spodní části předního panelu je výklopný kryt, který skrývá tlačítka pro úplné ovládání, stejně jako konektory na předním panelu, jako jsou sluchátka, mikrofon a připojení kompozitního videa. Na zadní straně jsou již uvedená připojení, konektor FM antény a vstup RCA.

Během nastavení zesilovače jsme objevili chybějící článek, konkrétně funkci OSD. Ve výsledku lze všechna nastavení provést pouze pomocí displeje na předním panelu a ovládacích tlačítek a seznámit se s nabídkou a možnostmi nastavení, které nabízí, nějakou dobu trvá.

Kromě toho lze nastavení snadno provést, zesilovač má také funkci Smart Volume, která zabraňuje zkreslení, která mohou být výsledkem vyrovnání zvuku. Příjemným překvapením v této cenové kategorii byl systém automatické korekce místnosti, který se obvykle vyskytuje u dražších spotřebičů. Pomocí mikrofonu je program ASC schopen provádět docela přesná a vhodná nastavení.

hw-c700-dálkové ovládání

Dálkový ovladač dodávaný se zesilovačem nebyl podsvícený, což není pro systém domácího kina příliš výhodné, pokud chcete dálkový ovladač používat ve tmě. Mezi tlačítky není téměř žádný rozdíl, což také ztěžuje navigaci ve tmě.

HD signály jsou zpracovávány s mírným zpožděním, ale jejich kvalita se nezhoršuje. Zvukový signál prochází připojením HDMI bez komprese, takže jsme nezaznamenali žádnou ztrátu. Skutečnost, že dokovací stanice pro iPod je u zařízení standardní, je velkou výhodou zesilovače Samsung HW C700.

Hlavní nabídka nabízí 13 možností, včetně nastavení zvuku, velikosti a vzdálenosti reproduktorů, úrovně reproduktoru, testovacího tónu, ovládání basů a výšek, nastavení kalibrace místnosti, zesilovače mp3, nastavení HDMI a dalších.

Chcete-li upravit reproduktor, v nabídce jsou možnosti, můžete vybrat velikost a počet reproduktorů v systému. Úroveň reproduktoru řídí relativní hlasitost každého reproduktoru.

Test

Zesilovač Samsung HW C700 jsme otestovali v místnosti domácího kina jednoho z našich drahých zákazníků. Spojili jsme zesilovač s reproduktorovým systémem Dynaudio. Aby zařízení poskytovalo skutečně uspokojivý výkon, je důležité nastavit správný zvukový systém. Kromě toho však musíme věnovat pozornost – ať už mluvíme o místnosti domácího kina nebo studiu – akustickému ošetření stěn a stropu místnosti. Toho lze dosáhnout pomocí panelů pohlcujících zvuk a difuzorů speciálně vyvinutých pro akustické účely. Prvky zvané tlumiče zvuku houba a pěna nejsou kvůli své struktuře vůbec vhodné pro optimalizaci zvuku.

Nejprve jsme byli zvědaví na hudební schopnosti zesilovače, a tak jsme poslouchali společnou píseň od Black Eyed Peas a Shakira, Girl like me. Měli jsme docela dynamický, svalnatý výkon, ale zároveň byly vysoké tóny velmi potlačeny do pozadí, zvuk nebyl přirozený ani realistický, digitální efekt byl silně cítit a také nám chyběl širokoúhlý obraz.

Poté následovalo testování filmu. Sledovali jsme sci-fi katastrofické filmy, které Geostorm představil v roce 2017. Dynamika, intenzivní basy a čistota byly charakteristické pro zvuk zesilovače. Obrázky byly ostré, což u produktu Samsung nepřekvapuje. Prostorový zvuk byl také naprosto ideální, dostali jsme prostorový zážitek

Závěr

HW-C700-zesilovač

Zesilovač Samsung není prémiové zařízení. Levnost je nejzřetelnější v plastovém pouzdře, ale vzhled zesilovače neponechává nic, co by bylo žádoucí, je elegantní, ale moderní a stylový. Nastavení nabídky bylo jednoduché a bezproblémové, ale funkce OSD vážně chyběla.

Díky neobvykle nízké hmotnosti není jeho umístění problém. Přítomnost doku pro iPhone, iPod a iPod je hlavní výhodou zesilovače, stejně jako systém automatické kalibrace místnosti. Je také schopen podporovat plnou kvalitu zvuku přes HDMI, ale není zde žádné ovládání vstupní úrovně, žádné FM rádio, žádná nabídka na obrazovce a žádné podsvícení dálkového ovladače, což je pro kino nevýhodou.

Pro poslech hudby zvolte jiné, dražší zařízení kategorie nebo stereofonní zesilovač vyrobený speciálně pro audio systémy. Hudební zvuk bohužel zaostává za výkonem zesilovačů domácího kina, které jsme testovali dříve.

Nebyli jsme spokojeni ani se stereofonním zvukem, ani s kvalitou vysokých rozsahů, zvuk měl silný digitální efekt, nezažili jsme realistické ani přirozené zvuky. Zesilovač domácího kina HW C700 se však ukázal jako naprosto ideální pro sledování filmů. Fotografie byly fantasticky ostré, krásné, barvy a odstíny byly přesné, prostornost byla vynikající.

Pro ty, kteří hledají dokonalost, stojí za to investovat do dražšího zesilovače domácího kina, ale pro ty, kteří nechtějí příliš utrácet nebo používat zesilovač primárně ke sledování filmů, možná si budete chtít koupit Samsung HW C700.

Napsáno:

Róbert Polgár