Testovali jsme zvukový projektor Samsung HW-Q800A!

soundbar samsung-hw-q800a

Samsung HW-Q800A je aktivní soundbar, který nabízí funkce podobné 3.1.2 kanálovým systémům, s aktivním subwooferem pro silné basy. Jeho celkový výkon je 330 wattů. Kompatibilní se zvukovými formáty Dolby Atmos, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Surround, DTS: X, Dolby Digital a DTS Digital Surround. Má také HDMI a digitální optické připojení, stejně jako připojení Wi-Fi nebo Bluetooth. Subwoofer lze také připojit bezdrátově.

Další funkce zvukového panelu Samsung HW-Q800A

Je také vybaven funkcemi ARC, 4K Video Pass a HDR. Lze jej také ovládat pomocí zařízení iOS. Zvukový projektor měří 98 × 11,5 × 6 cm a subwoofer měří 40,3 × 40,3 × 21 cm.

ovládání remoto hw-q800a

Samsung HW-Q800A je kompatibilní se systémy multiroom a umožňuje vám vychutnat si oblíbenou hudbu ve více místnostech najednou. Funkce ARC umožňuje připojení televizoru pomocí kabelu HDMI. Díky funkci 4K Video Pass lze také dokonale přehrávat filmy ve vysokém rozlišení. Zvukový projektor můžete ovládat dálkovým ovládáním.

Krátký přehled

Klady: Zažili jsme silný, pohlcující zvuk naplňující místnost, vytvořili jsme vynikající basy díky subwooferu a jeho atraktivní a kompaktní design umožňuje snadné umístění.

Negativy: Většina funkcí vyžaduje nový a prémiový televizor Samsung, může existovat více kanálů než 3.1.2. Tento zvukový projektor je poměrně drahý.

Podrobné vyšetření

Pro milovníky filmů je Q800A pravděpodobně nejkomplexnějším, nejpřesvědčivějším a nejpodrobnějším zvukovým projektorem, který za tuto cenu můžeme získat. Jeho subwoofer také přispívá super zvukem s intenzivními basy a systém je tak dobře propracovaný, že ohromná síla nezpůsobuje chrastění, bzučení ani zkreslení ani při sledování akčních filmů při hrozné hlasitosti.

Pro hudební fanoušky, audiofily, může být někdy příliš mnoho basů, takže dáváme přednost zvukovému projektoru Sonos. Q800A vypadá skvěle a je pohodlný a snadno umístitelný pod většinu televizorů.

Q800A nabízí 3.1.2 kanálový systém, zatímco o něco dražší LG SP9YA nabízí 5.1.2 systém. Technologie Samsung Acoustic Beam však umožňuje modelu Q800A znít, jako by měl více zvukových kanálů než ve skutečnosti, a to vytvořením širšího a rozsáhlejšího scénického obrazu.

Pokud máte televizor Samsung, můžete také využít nové funkce automatické optimalizace zvuku Space Fit / Adaptive Sound +.

Q800A podporuje dekódování DTS: X a Dolby Atmos. Poskytuje také plnou podporu eARC, vestavěné hlasové ovládání Amazon Alexa a možnosti upgradu. Zvuk Q800A je přesný, výkonný, dynamický a realistický.

Design

Vzhled modelu HW-Q800A je téměř stejný jako u modelu 2020 Q800T. To může být pro některé uživatele zklamáním, ale předchozí model vycházel docela dobře, takže podle našeho názoru nebylo v této oblasti potřeba žádná změna.

Hlavní reproduktor i subwoofer jsou velmi robustní, ale můžete je skrýt vedle gauče nebo pod stolem, aniž byste kazili hlas. Na zvukovém projektoru je malý LED displej. Chcete-li jej připevnit na zeď, poskytne společnost Samsung potřebnou konzolu a šrouby pro montáž.

Se svým novým systémem Adaptive Sound + / Space Fit se Q800A liší od svého předchůdce a optimalizuje zvuk pro podmínky v místnosti. Tato funkce je však k dispozici, pouze pokud je zvukový projektor připojen k jednomu z nových televizorů QLED společnosti Samsung (od řady Q70A).

Novinkou v Q800A je také automatický zesilovač zvuku, který dokáže detekovat velký okolní hluk v místnosti a podle toho regulovat zvuk, takže nám nebudou chybět klíčové dialogy.

Stejně jako jeho předchůdce podporuje model Q800A dekódování Dolby Atmos a DTS: X pro přenos bezztrátového objektového zvuku přes HDMI z televizorů eARC díky technologii eARC. Systém HDMI také podporuje přepis všech hlavních formátů HDR, včetně HDR10 + a Dolby Vision. Je trochu zklamáním, že pro výstup HDMI kompatibilní s eARC najdeme pouze jeden vstup HDMI. Do této ceny by byly zahrnuty dva vstupy HDMI, i kdyby byl k dispozici eARC.

Ačkoli podporuje formáty HDR10, HDR10 + a Dolby Vision, nemůže přenášet 4K při 120 Hz.

hw-q800-a vstupy, výstupy

Má optický zvukový vstup, Wi-Fi, Bluetooth a bezdrátové připojení AirPlay 2. K tomuto bezdrátovému připojení je nejjednodušší přístup prostřednictvím aplikace Samsung Smart Things pro iOS / Android.

SmartThings vám také umožní přístup k různým hudebním funkcím, zejména Spotify, Deezer, Amazon Music a Samsung Music, a soundbar dokáže přehrávat všechny nejoblíbenější typy zvukových souborů ve vysokém rozlišení.

Pokud neposloucháte zdroj Dolby Atmos nebo DTS: X, můžete si vybrat ze čtyř různých režimů zpracování zvuku. V základním režimu přehrává pouze příchozí zvuk bez zpracování. Prostorové remixy zdrojů Dolby Atmos / DTS: X, Adaptive Sound zkoumá příchozí zvukové zdroje a neustále se je snaží optimalizovat tak, aby vyhovovaly vašim okolnostem. Konečně je zde režim Game Pro, díky kterému je hra ideální.

Test

Testovali jsme zvukový projektor Samsung v poměrně velkém kině. Místnost je dobře vybavena, aby poskytovala dokonalý zážitek z domácího kina. Podle našich měření byla akustika bezchybná. Dříve majitel zajišťoval akustické ošetření stěn a stropů místnosti. Nástěnné umělecké panely zobrazující filmové plakáty a hvězdy na stěnách a parametrické difuzory s futuristickým vzhledem zajišťují správný zvuk. A před velkými okny a terasovými dveřmi byly umístěny zvukově izolační závěsy Brawa, které díky své husté a husté vazbě také pomáhají snižovat ozvěny a zlepšují akustiku.

Díky zvukovým formátům Dolby Atmos a DTS: X se model Q800A ukázal jako výjimečně výkonný. Poskytoval jasný a dynamický zvuk bez zkreslení, a to i při vysoké hlasitosti. Měli jsme bohatý, propracovaný a prostorný scénický obraz. Detaily lze jasně odstranit bez nadměrného potlačení zvuků na pozadí. Někdy to vypadalo, jako by zvuky vyzařovaly zpoza obrazů, ale ne rušivě. Pokud považujete basy za příliš represivní, můžete je snadno opravit pomocí EQ a nastavení kanálu.

obálka hw-q800a-son

Zvukový projektor vytváří skutečný zvukový pocit, který je příjemným překvapením pro kompaktní systém 3.1.2. Mluvili jsme většinou o zpracování formátů Q800A Dolby Atmos a DTS: X. Zároveň Q800A extrémně dobře zpracovává méně sofistikované zdroje. Každý zdroj je čistý, výkonný, překvapivě dynamický, působivě prostorný a zvukově detailní. Ve skutečnosti mu obě verze 7.1 a 5.1 dodávají téměř atmosféru Atmos.

Chybí nám, že neexistuje žádné vyhrazené nastavení hudby. Předvolby mohou znít agresivně a soustředit se na určité typy hudby (rockové a orchestrální skladby).

Díky síle Q800A, širokému a rozsáhlému scénickému obrazu a dynamickému rozsahu můžete očekávat zvuky bez zkreslení ve filmech i hudbě.

Nové funkce Q800A lze použít ve spojení s kompatibilní novou televizí Samsung, Q Symphony a novým Sound Optimizer. V důsledku kombinace zvukového projektoru a televizních reproduktorů se vertikální efekty zdají přímější a zdá se, že Q-Symphony pomáhá zvýšit zvuky o něco výše.

Kombinací mikrofonu Q800A a kompatibilních televizorů Samsung můžete využít možnosti kalibrace zvuku. Výsledkem bylo, že zvukové pole soundbar / Q Symphony bylo mnohem vyváženější, regulovanější, podrobnější a přesvědčivější.

Závěr

Tento zvukový projektor podporuje nejnovější objektové zvukové systémy a udržuje čistý a nepřerušovaný zvuk i při vysoké hlasitosti. Abyste mohli využívat výhod Q Symphony a Adaptive Sound +, potřebujete kompatibilní televizor Samsung. Mohlo by to nabídnout více kanálů, i když to se ve zvuku neobjevilo. Cena je poměrně vysoká, takže pokud jsou naše finanční zdroje omezené, není to pro nás vhodný projektor. Zjistili jsme, že zvuk hudby je příliš agresivní, proto jej doporučujeme více těm, kteří jej chtějí používat především ke sledování filmů.

Napsal Róbert Polgár