Recenze televizoru Samsung QN90A

Recenze televizoru Samsung QN90A

Samsung QN90A je také skvělý zvuk s mnoha aplikacemi a webovou kamerou. K dispozici je také aplikace Apple TV, která pracuje se systémem Apple AirPlay.

Společnost Samsung nabízí některé televizory vyšší třídy, včetně modelů s rozlišením 8K, a také velmi drahé televizory Micro-LED, ale model Q90A je také vybaven doplňky. Nejdůležitější je mini-LED podsvícení Neo QLED, které zlepšuje kvalitu obrazu LCD tím, že určité oblasti obrazu ztlumí nebo zesvětlí, v reakci na obrazy na obrazovce, což výrazně zvyšuje kontrast.

Klíčové vlastnosti

Technologie LED LCD displeje, LED podsvícení se stmíváním, rozlišení 4K, HDR kompatibilní HDR10, HDR10 +. 4 vstupy HDMI, 2 porty USB, port Ethernet (LAN), optický digitální audio výstup, vstup RF (anténa), vzdálený (RS-232) port (EX-LINK).

Samsung TV znovu

Jeden z mála televizorů s vestavěným tunerem ATSC 3.0 pro televizní signály nové generace. Technologie Quantum Dot poskytuje nejkrásnější obraz všech dob. Díky 100% sytosti barev si zachovává dokonalé barvy při jakémkoli okolním světle. Díky antireflexnímu displeji a extrémně velkému pozorovacímu úhlu není světlo lampy žádný problém a obrazovku lze rovnoměrně sledovat ze všech úhlů. Sound Tracking Sound + (OTS +) / Vícesměrný zvuk zaručuje 3D zážitek.

Aplikace Smart TV Tizen

Tizen je mobilní operační systém vyvinutý společností Samsung, který běží na řadě zařízení Samsung, jako jsou smartphony, tablety, informační a zábavní zařízení ve vozidle (IVI), chytré televize, chytré fotoaparáty, chytré hodinky, přehrávače Blu-ray, chytré telefony domácí spotřebiče a robotické vysavače.

V roce 2010 společnost Samsung vyvinula platformu Samsung Linux Platform (SLP), zatímco společnosti Intel a Nokia vedly projekt MeeGo, další mobilní operační systém Linux s otevřeným zdrojovým kódem. V roce 2011 se Intel spojil se společností Samsung a vytvořil nový projekt s názvem Tizen založený na kódu SLP.

Stejně jako všechny televizory Samsung QLED je i LCD panel QN90A doplněn kvantovými tečkami – mikroskopickými nanokrystaly, které osvětlují určitou barvu. Výsledkem bude lepší jas a barva než u televizorů bez QD.

Je obrazovka QLED lepší než standardní LED LCD TV?

I když výrazy „QLED“ a „OLED“ zní stejně, jsou zcela odlišné, protože OLED je technologie displeje s vlastním vydáváním, zatímco QLED využívá podsvícení. (Plně podsvícené pole nebo Mini-LED.) Nejdůležitějším rozdílem je použití filtru kvantových teček („Q“ v QLED) umístěného mezi uvedeným podsvícením a obrazovkou.

Zařízení podporuje obsah s vysokým dynamickým rozsahem ve formátech HDR10 a HDR10 Plus. Podpora HDR Dolby Vision na televizorech HDR většiny konkurentů však chybí, ale to není velká ztráta. Při výrobě QN90A se používají panely 120 Hz.

Hra

Tato herní funkce je jednou z nejsilnějších stránek QN90A. Všechny čtyři vstupy HDMI jsou kompatibilní s proměnlivými obnovovacími frekvencemi, včetně AMD FreeSync a standardních formátů VRR, stejně jako ALLM (také známý jako Auto Game Mode), který vám umožní automaticky přepnout do herního režimu a snížit detekční zpoždění při detekci. hrát hru. Vstup 3 je kompatibilní s eARC.

n90a-Jauantentecnologie-CK

Vstup 4, označený malou ikonou herního ovladače, akceptuje také 4K / 120Hz sa bez HDR. Žádný z ostatních vstupů nezpracovává 4K / 120, což může být opravdu problém, pouze pokud máte více zařízení.

Kvalita obrazu

Samsung QN90A má nejlepší kvalitu obrazu z televizorů jiných než OLED, které známe, a nabízí také nejlepší obraz ve světlé místnosti. Extrémně jasný, přesto schopný téměř dokonale zobrazit hluboké úrovně inkoustu a černé, zvládne i ty nejnáročnější formáty HDR. Nemůže překonat kontrast a barvu špičkových OLED modelů, jako je LG G1.

Test Samsung QN90A

Jeho úrovně černé byly téměř dokonalé, i když LG OLED TV předčí i v této oblasti.

Dálkové ovládání QN90A

Nejjasnější nastavení společnosti Samsung, Dynamic, bylo bohužel docela nepřesné. Pro přesná měření jsme použili režim přirozeného obrazu v SDR v kombinaci s nastavením teploty teplé barvy (přirozená výchozí teplota je poměrně namodralý odstín). Pro ještě přesnější a jasnější obraz můžete vybrat režim Cinema nebo Movie Maker a nastavit ovládání jasu na 50, což je 620 nitů.

QN90A udržoval světelný výstup HDR v režimech Cinema a Filmmaking, ale v dynamickém režimu funkce HDR i SDR kolísaly, počínaje kolem 2 500 nitů, ale téměř okamžitě klesly na přibližně 500 nitů – obrovský pětinásobný pokles.

Obrazovka Samsung si zachovává kontrast a jas a omezuje odrazy a poskytuje nejlepší možný výkon ve světlých místnostech.

Obrazovka QN90A nefunguje tak dobře jako LG, pokud jde o zobrazení jednotného obrazu, QN90A vykazovala mírně špinavý efekt obrazovky.

Společnost Samsung vyprodukovala vynikající herní zpoždění v herním režimu a vypadala jasněji než LG. Společnost Samsung má funkci „Dynamic Black Equalizer“, která vám umožňuje dále zvyšovat úrovně černé, ale nemá speciální režimy her, jako je LG.

Nejlepší 4K Blu-ray

Pokud jde o HDR a 4K video, byl QN90A jasnější než dokonce i nejjasnější OLED TV, ale hluboká černá byla také ohromující.

Nastavení obrazu

qn90a barevný prostor

Nastavení specifikovaná výrobcem slouží jako vodítko, ale pokud chcete mít co nejpřesnější obraz, budete potřebovat profesionální kalibraci.

Předvolby Cinema a Filmmaker byly nejpřesnější, vynikající v odstínech šedi a gama, pouze s mírně načervenalými barvami. Movie Maker ve výchozím nastavení zakáže všechna nastavení jasnosti obrazu, včetně korekce pohybu, a zapne okolní světlo.

Pro kalibraci byla upravena dvoubodová stupnice šedi, aby se odstranila červená barva, snížila se emise světla a změnilo se také gama, takže stupně šedi a barvy byly již naprosto přesné.

HDR obrázky

Stejně jako SDR byly režimy filmu a filmové produkce Samsung nejpřesnější pro zobrazení zdrojů HDR. Oba režimy byly výrazně přesnější než režim Dynamic.

Výrok

Pokud jde o zvuk, fantastickou kvalitu obrazu a další funkce, společnost Samsung vyrobila skutečně super sluchátko. Přestože televizor LG CX OLED má lepší výkon, pokud jde o určité funkce, tento televizor produkuje nejlepší obraz během hraní her. Díky antireflexní obrazovce, rozlišení obrazu 4K a dalším funkcím je tento televizor ideální volbou.

Zvuk může být samozřejmě dokonalý, pouze pokud věnujeme pozornost také akustice místnosti. Pomocí akustických panelů a difuzorů pohlcujících zvuk můžeme zvuk vylepšit a zdokonalit. V případě domácích kin je úplné zatemnění také důležitým kritériem, pokud chcete mít skutečný filmový zážitek, proto stojí za to umístit před okna akustické závěsy, které nejen fungují jako zatemňovací závěsy, ale také zlepšují akustiku.

Napsal Róbert Polgár