Test mikrofonu Shure KSM44A a Neumann TLM102

Mikrofon Shure ou Neumann

Shure

Shure vyrábí vysoce kvalitní hi-fi a audio produkty téměř sto let. KSM44A je extrémně výkonný mikrofon, který nabízí několik polárních vzorů: kardioidní, kruhové a obousměrné, což nabízí širokou škálu aplikací. Jeho vlastní hladina hluku je velmi nízká a produkuje extrémně dobrý výkon a kvalitu zvuku.

Mikrofon Shure-KSM44A

Kondenzátorový mikrofon špičkové kvality má vlastnosti, díky nimž je ideální pro téměř jakékoli nahrávání, a mnoho mikrofonů používá tento mikrofon při své práci. Vyrobeno z hliníku, design s velkou membránou je ideální pro vokály, interní pop filtr a beztransformátorový výstup a technologie předzesilovače Prethus Advance zajišťuje čistý zvuk a tichý provoz.

Tento studiový mikrofon má dvojitou membránu, 3pólový vzor, je také vybaven tlumicí podložkou a volitelným filtrem povrchové propusti. Frekvenční odezva je mezi 40 a 20 000 Hz, impedance je 100 ohmů a maximální hladina akustického tlaku (SPL) je 131 decibeL. Ideální také pro profesionální použití.

Schéma mikrofonu Ksm44a

Podle recenzí se jedná o nejplošší, nejjasnější a nejvíce neutrálně znějící mikrofon, velmi tichý provoz, vůbec nehlučný a velmi snadno použitelný. Nevýhodou je nadměrný neutrální zvuk mikrofonu. Aby byl zvuk dokonalý, je důležité umístit mikrofon.

Kondenzátorové mikrofony jsou nejlepší pro nahrávání vokálů a vokálů, protože zaznamenávají více zvukových detailů, ale řízení zvukového tlaku je omezené. Dynamické mikrofony na druhé straně zvládnou hlasitější zdroje a filtrování šumu je lepší než oni a kondenzátorové mikrofony vyžadují fantom nebo vlastní napájení. Kardioidní mikrofony se většinou používají k nahrávání zvuků přicházejících zepředu. Pop filtry ve skutečnosti odfiltrují nadměrný pohyb vzduchu, protože tyto náhlé příchozí pohyby mohou způsobit nepříjemné skoky hlasitosti, které zhoršují kvalitu zvukového záznamu. Nastavitelné tlumicí podložky dodávané s mikrofony vám umožňují vytvářet zvuk bez zkreslení při vyšších hlasitostech a větších zdrojích zvuku.

Lze jej také použít pro živá vystoupení. Je také skvělý pro nahrávání hudby na pozadí díky různým vzorům nahrávání, které si můžete vybrat podle typu zvuku, který nahráváte. S jakýmkoli nástrojem odvádí vynikající práci. Může být také použit jako špičkový mikrofon pro orchestrální sbor nebo perkuse.

ksm44a-v-krabici

Vyznačuje se širokým frekvenčním rozsahem, vysokou úrovní výstupního signálu a širokým dynamickým rozsahem a rovnoměrnou polaritou. Má pozlacené konektory. Třípolohový přepínatelný nízkofrekvenční filtr snižuje nežádoucí vibrace stojanu. Je vybaven ultratenkou Mylarovou membránou o tloušťce 2,5 mikronu, 24karátovou a tlumičem, který snižuje problémy s rezonancí. Vyrobeno z odolného zinkového materiálu a mřížky z uhlíkové oceli.

Neumann

Konkurentem mikrofonu Shure je studiový mikrofon Normann TLM 102. který obsahuje velkou membránovou kondenzátorovou kapsli a je vybaven kondenzátorem bez transformátoru. Má jediný kardioidní vzorec, nedostal žádné další funkce, které by omezovaly jeho univerzálnost, ale usnadňuje práci, protože neexistuje žádná jiná nastavení, s nimiž je třeba se vypořádat. Byl speciálně navržen pro zpěv a vokální nahrávky s důrazem na zvuky přicházející zepředu. Frekvenční odezva je mezi 20 a 20 000 Hz, impedance je 50 Ohmů, maximální akustický tlak (SPL): 144 decibelů.

Mikrofon Neumann-TLM-102

Kompaktní velikost odolného a odolného mikrofonu se může líbit mnoha, ale jeho moderní design neláká každého.

Tento mikrofon je vyroben s využitím nákladově efektivnějších výrobních metod, takže by měly být vynechány podložky a filtry, ale to nemá vliv na kvalitu zvuku. Nově vyvinutá kapsle s velkou membránou je určena především pro hlasové mikrofony, ale je vhodná i pro hlasitější nástroje. Vyrobeno z pružného odpružení, které usnadňuje uvolnění vibrací krytu, je mikrofon k dispozici v černé a niklové barvě. Dodává se v jednoduché lepenkové krabici lemované pěnou a je dodáván s otočným stojanem.

schéma mikrofonu tlm-102

Design je velmi stylový a krásný, se stříbrným pruhem a červeným logem Neumann pod košem. Jeho hladina hluku je o něco vyšší než u mikrofonu Shure, ale stále se dá říci, že jde o nízkou hladinu hluku. TLM 102 má vyvážený zvuk.

Jaký je nejlepší mikrofon?

Mikrofon Neumann poskytoval velmi jemný, prostorný zvuk, střední a hluboké rozsahy byly naprosto srozumitelné a jasné. Při použití hudebních nástrojů produkoval menší hloubku než některé jiné typy mikrofonů, ale stále byl schopen produkovat živý a jasný zvuk. Správné umístění mikrofonu je velmi důležité v závislosti na tom, zda jej chcete použít pro instrumentální nebo hlasové nahrávání. Přestože má TLM102 pouze kardioidní vzor, ​​je překvapivě všestranný a ve srovnání s dražším mikrofonem se vůbec nestydí. Cena je také levnější než mikrofon Shure, ale když jsme jej rozbalili, chybělo nám úložné pouzdro dodávané s mikrofonem Shure, ale toto bylo vynecháno. Neumann má také dražší mikrofon, ale TLM 102 vyprodukoval vynikající výkon ve srovnání s jeho cenou.

Závěr

Studiový mikrofon KSM44A je mnohem dražší než Neumann, ale díky více polárním vzorům je také mnohem univerzálnější. Může být také použit jako špičkový mikrofon pro jevištní, vokální nebo instrumentální nahrávky, ale pokud nemůžete nebo nechcete utratit tolik peněz za mikrofon, nebudete zklamáni ani Normanem TLM 102, ale pamatujte, že kardioidní mikrofon určený především pro hlasové nahrávky.

Mějte na paměti, že pokud chcete vytvářet zvukové nahrávky dokonalé kvality nebo hudební mixy, nestačí kupovat hi-fi a audio produkty prvotřídní kvality. Pokud má studio špatnou akustiku, budou bohužel také nekvalitní zvukové nahrávky. Následné úpravy a zdokonalení pomocí počítačového softwaru nebudou stačit k zajištění správného záznamu zvuku. Je nezbytné vypořádat se s odrazy a stojatými vlnami a zajistit, aby doba dozvuku byla přiměřená, což lze vyřešit pouze akustickými prvky speciálně navrženými pro zlepšení akustiky.

Napsal Róbert Polgár