Recenze zvukového projektoru Sonos Playbar

Sonos-PLAYBAR-soundbar

Společnost Sonos sídlí v Kalifornii a je lídrem na trhu audio a hi-fi produktů. Tento týden ukončíme testování produktů značky zvukovým projektorem Sonos Playbar.

Funkce

Přehrávač Sonos Playbar, který je připojen k moderním televizorům s plochou obrazovkou, má vynikající zvuk. Instalace je velmi snadná pomocí optických kabelů. Přehrávač Playbar je schopen zvukového i stereofonního režimu Dolby Digital. 6 středových reproduktorů, 3 výškové reproduktory a 9 digitálních zesilovačů (třída D) zaručují kvalitní zvuk. Středové reproduktory zní jako řada reproduktorů, takže zvuk vycházející z reproduktoru a obraz na obrazovce jsou navzájem v souladu. Do mobilního telefonu se systémem Android nebo iOS je možné stáhnout aplikaci, kterou můžete snadno připojit k reproduktoru. Toto zařízení také nabízí možnosti streamování, můžeme také používat aplikace iTunes, Tidal, Deezer nebo Spotify. Samozřejmě je kompatibilní s ostatními produkty Sonos, takže kombinací produktů značky můžeme vytvořit velmi seriózní zvukový systém. Bezdrátové připojení je možné díky Sonos BRIDGE. Můžete upravit nastavení zvuku, upravit hloubky, výšky a hlasitost. Má funkci automatického přehrávání, která vám umožňuje zvolit, zda se zvuk televizoru spustí automaticky.

Funguje s většinou infračervených dálkových ovladačů a lze jej ovládat také pomocí aplikace Sonos Controller – k dispozici pro Android, iPhone, iPod touch nebo iPad. Přehrává všechny zdroje připojené k HDTV. (satelitní set-top boxy, přehrávače Blu-ray a herní konzole). Napájení: AC 100-240V, 50-60Hz. Rozměry: 900 mm x 85 mm x 140 mm, hmotnost 5400 g.

Ingressi Playbar

Bohužel existuje pouze jeden způsob připojení k televizi, a to prostřednictvím digitálního optického kabelu. Tato jednoduchost má také výhodu, protože televizor připojuje k Playbaru pouze jeden kabel – to je však nevýhoda při připojení zařízení s více vstupy HDMI a výstupy HDMI.

Zvuk přehrávače Sonos Playbar

Jedná se o opravdu pěkně zpracovaný a minimalistický styl. Vestavěné akcelerometry, které lze také připevnit na zeď s volitelným držákem nebo položit před televizor, automaticky detekují směr a podle toho upravují zvuk.

Sonos-Playbar-on-the-wall

Akustické podmínky na zkušebním místě byly v pořádku, díky koženým membránám pohlcujícím zvuk a akustickým difuzorům dřeva. Basové pasti v rozích zajišťovaly správné zacházení s hlubokými zvuky. Akustika místností bude ideální, pokud také ošetříme stěny, rohy a stropy výrobky vyrobenými speciálně pro akustické účely. Doporučuje se umístit akustické závěsy před okna a dveře do terasy. Klíčem ke kvalitě zvuku je také způsob umístění reproduktorů a vzdálenost od stěny nebo pozice studenta!

Vyzkoušeli jsme také Sonos Playbar pro sledování filmů a poslech hudby. Z našich zkušeností zní Playbar nejlépe, když směřuje ven se širším okrajem.

Spolu s dalšími připojeními má zařízení také dvojici ethernetových zásuvek, které umožňují připojení dalších zařízení k internetu prostřednictvím sítě Sonos, například chytré televize. Díky infračervenému senzoru můžete nastavit Playbar tak, aby reagoval na ovládání hlasitosti na dálkovém ovladači televizoru, a dokonce je zabudován opakovač, který umožňuje přijímat všechny ostatní příkazy dálkového ovládání do televizoru, i když je Playbar vpředu toho. Neexistuje možnost hlasového ovládání. Abyste mohli používat Google Assistant, Alexa nebo Siri, budete potřebovat Sonos Beam.

Šířka tónu je mimořádně působivá, zvuk je dynamický, detailní a prostorový. Někdy to zní, jako by zvuk směřoval vzhůru, spíše než do pozice poslechu, zvláště když je umístěn naplocho.

Playbar je ve své kategorii schopen docela slušných hloubek, i když se potýkal s nejnižšími basy. Pokud chcete dokonalé basy, možná budete chtít přidat subwoofer Sonos Sub. Přidání Sonos Sub do systému prostřednictvím aplikace je jednoduchý proces a zvuk se jasně zlepší.

Altoparlanti Playbar

Systém Sonos dokáže dekódovat zvuky Dolby Digital nebo produkovat pseudo-prostorový zvuk ze stereofonního signálu. Je však škoda, že nedokáže zpracovat DTS nebo kvalitnější zvukové stopy, jako je Dolby TrueHD – to může být způsobeno omezením šířky pásma optického připojení. Za zmínku stojí také to, že mnoho televizorů přenáší stereofonní zvuk pouze opticky. , takže pro správný zvuk Dolby Digital 5.1 musí set-top box nebo DVD / Blu-ray přehrávač dekódovat a připojit se přímo k Playbar.

souhrn

Playbar-soundbar-con-tv

Nastavení zvukového projektoru nebylo vždy snadné, trvalo to nějaký čas, ale poté už bylo snadné jej ovládat. Jeho vzhled je čistý, estetický, lze jej připevnit na zeď, ale lze jej také položit. Zní to docela fér, i když se také doporučuje připojit subwoofer Sonos Sub pro ideální basy. Výrazně vylepšuje zvuk televizoru a nabízí také možnosti streamování hudby. Nemůže sám generovat prostorový pocit, ale dekóduje signály Dolby Digital přicházející na jeho digitální vstupy. Z hlediska zvuku (ani z hlediska prostoru, ani hlasitosti) se sám o sobě nepřibližuje ke starému dobrému drátovému stereofonnímu světu, i když díky své velikosti zní „dobře“ v kategorii přehrávače. Možná se to pod televizi nevejde a nezáleží na tom, jak to umístíme, pokud jde o zvuk.

Sonos Beam je kompaktnější a vysoce znějící reproduktor pro inteligentní televizi s hlasovým ovládáním, podle našeho názoru lepší volbou než Playbar.

Napsal Róbert Polgár