Recenze reproduktorů Bluetooth Sonos Roam

Sonos Roam je jedním z nejlepších přenosných reproduktorů, které můžete získat, s výkonným zvukem, robustním designem, skvělou konektivitou a inteligentním ovládáním domácnosti. Díky svému svalnatému basovému výkonu je ideální také pro venkovní použití, ale lze jej použít i v interiéru.

recenze reproduktorů sonos roam

Roam detekuje, kde jsme, a snaží se přizpůsobit zvuk místnosti pomocí ladění Trueplay; a pomocí funkce Sound Swap můžete přenášet zvuk do nejbližšího reproduktoru Sonos pouhým stisknutím tlačítka. Roam s hodnocením IP67 je odolný proti prachu a vodě a doufejme, že aktualizace softwaru odstraní chybu, že se zařízení nevypne automaticky, takže pokud neopustíte aplikace jako Tidal nebo Spotify, může se váš reproduktor rychle vybít.

Roam umožňuje 10 hodin nepřetržitého přehrávání na jedno nabití a při nepoužívání si ponechá svůj náboj až 10 dní. Chcete-li dobít, můžete reproduktor Roam připojit k volitelné magnetické bezdrátové nabíječce Sonos nebo jiné bezdrátové nabíječce Qi nebo dokonce reproduktor nabíjet pomocí dodaného kabelu USB-C. Kompaktní velikost Roamu se pohodlně vejde kamkoli. Může být umístěn svisle nebo vodorovně.

Roam má připojení Bluetooth i Wi-Fi, což znamená, že může fungovat jako přenosný reproduktor i jako součást systému Sonos pro více místností, stejně jako inteligentní reproduktor díky hlasovému ovládání Google Assistant a Alexa.

Bluetooth reproduktor při roamingu

Díky automatickému přepínání můžete snadno přecházet mezi připojením Bluetooth a Wi-Fi, takže pokud se dostanete zvenčí do interiéru, Sonos Roam, dříve spárovaný s vaším zařízením Bluetooth, se připojí k Wi-Fi bez nutnosti zapnutí být přepnut. Díky funkci Auto TruePlay reproduktor automaticky vyladí zvuk podle vašeho prostředí, ať už používáte Bluetooth nebo Wi-Fi.
Navzdory své malé velikosti (0,43 kg) poskytuje Roam silný zvuk s vynikajícími basy, i když mu chybí trochu rytmické přesnosti, kterou byste od audiofilského reproduktoru očekávali. Při poslechu reproduktoru venku se hodí silné basy, takže okolní hluk nepřekoná hudbu.

Design

Je delší a tenčí než Sonos Move, lze jej přirovnat k láhvi na vodu, takže je mnohem jednodušší než jeho předchůdce a dostatečně odolný, aby odolal náročným podmínkám počasí. Sonos tvrdí, že vydrží 30 minut pod vodou. (Neodvážili jsme se to zkusit, protože na základě našich předchozích zkušeností výrobci často říkají, že stupeň odolnosti bluetooth reproduktorů vůči vodě je velmi velkorysý, ale ve skutečnosti se ukázaly být odolnější proti kapání.)

Roamingové reproduktory

Přední strana reproduktoru je opatřena bílým embosovaným logem Sonos; LED nad ním indikuje stav připojení reproduktoru, zatímco LED na druhém konci indikuje životnost baterie.

Ovládací tlačítka jsou na levé straně reproduktoru: tlačítka hlasitosti, tlačítko přehrávání / pozastavení a tlačítko pro zapnutí a vypnutí mikrofonu. Dvojitým stisknutím tlačítka přehrávání / pozastavení přejdete na další skladbu nebo třikrát stisknutím přejdete na předchozí skladbu.

Chcete-li spárovat Roam s dalšími produkty Sonos, stiskněte a podržte tlačítko přehrávání / pozastavení a připojte se k jinému reproduktoru Sonos. Díky lehkému reliéfu tlačítek jsou hmatatelnější a snáze použitelné ve srovnání s tlačítky citlivými na dotek v horní části Sonos Move – a snadněji se používají pro zrakově postižené.

Sonos Roam, který je k dispozici v černé a bílé barvě „Lunar“, se může pochlubit „precizně vyrobenými“ voštinovými mřížkami – ale neočekávejte skutečný 360stupňový zvuk.

Umístění reproduktorů je flexibilní – Roam lze kvůli stabilitě umístit vodorovně na nerovném povrchu nebo svisle – zabírají méně místa. Můžete si také zakoupit bezdrátový nabíjecí stojan pro Roam. Pokud jde o podporu hudebních služeb, podporuje AirPlay 2 na zařízeních Apple se systémem iOS 11.4 a novějším, Spotify, Apple Music, Deezer, Tidal, YouTube Music, 7Digital, Sonos Radio a další. Prostřednictvím stejné aplikace S2.

Zvuk Sonos Roam

Reproduktor Sonon Roam jsme také testovali v naší vnitřní kanceláři a venku. Celkově jsme byli velmi spokojeni s výkonem a zvukem malého reproduktoru, ale chtěli jsme slyšet trochu více ze středních a spodních tónů, protože některé detaily byly ztraceny kvůli silným basům; proto pokud používáte Roam v interiéru, možná budete chtít upravit nastavení EQ pro zvýšení výšek. Akustické vlastnosti daných místností samozřejmě také určují zvuk reproduktorů.

Ve všech místnostech a kancelářích se pro optimální vyvážení zvuku doporučuje ošetřit stěny a strop zvukově izolačními panely a akustickými difuzory. Nezapomeňte na povrch podlahy, umístěte akustické, hustě tkané zvukotěsné koberce, abyste zabránili odrazům. Zlepšení akustiky místnosti je velmi užitečné v každé místnosti, protože i ty nejlepší a nejdražší zvukové systémy nezní dobře, pokud je místnost ozvěna nebo je příliš mnoho basů. V případě Sonos Roam fungují nízké frekvence velmi dobře venku, kde nejsou žádné stěny, aby se zvuk odrazil, ale uvnitř mohou být basy trochu přehnané, což narušuje hudební požitek.

Sonos Roam postrádá přesnost a rytmus audiofilských reproduktorů, ale u reproduktorů této velikosti nelze očekávat komplexní a dokonalý zvuk.

Převodník v reproduktoru přeměňuje elektrický signál na vlnovou změnu tlaku vzduchu – zvuk, který slyšíte – a tento pohyb vyžaduje prostor i prostor uvnitř reproduktoru, aby se mohlo pohybovat co nejvíce vzduchu. Návrhářům společnosti Sonos se podařilo zmenšit velikost tím, že se převodník stal součástí samotného krytu, reproduktor byl menší, lehčí a přitom stále poskytoval kvalitu zvuku. Sound Swap je jednou z nejlepších funkcí Sonos Roam, která umožňuje přenášet hudbu ze Sonos Roam do nejbližšího dostupného reproduktoru Sonos a naopak. Vyzkoušeli jsme Sound Swap spárovaný se dvěma reproduktory Sonos One a subwooferem Sonos Sub a fungoval bez problémů. Jak již bylo zmíněno, tato funkce funguje i obráceně, takže pokud podržíte tlačítko přehrávání / pozastavení, zvuk se přenese z jiného reproduktoru do režimu Roam.

Přes zaměření na přenositelnost je Roam do značné míry součástí systému Sonos, což znamená, že jej můžete použít jako součást nastavení zvuku pro více místností nebo spárovat dva reproduktory pro stereofonní zvuk.

Chcete-li začít používat Sonos Roam, musíte se připojit k síti Wi-Fi prostřednictvím aplikace Sonos S2. Nastavení reproduktoru trvalo jen několik minut.

Roam také pracuje s hlasovým ovládáním Google Assistant a Alexa, s hlasovým asistentem podle vašeho výběru můžete zapnout reproduktor, ovládat další inteligentní domácí zařízení, vše, co musíte udělat, je připojit se k Wi-Fi.

Nastavení Sonos Roam pomocí Google Assistant je velmi snadné: aplikace Sonos nasměruje uživatele do aplikace Google Home a provede nastavení. Zjistili jsme, že mikrofony dokázaly zaznamenat náš zvuk docela jasně, i když hudba hrála se střední hlasitostí.

souhrn

Navzdory své malé velikosti tento reproduktor poskytuje vysoký výkon s vynikajícími basy. Reproduktor je vybaven dvěma zesilovači třídy H, vysoce účinným motorem, o kterém Sonos říká, že zvyšuje výkon a rozsah zvukového výstupu, stejně jako vynikajícím středovým reproduktorem a výškovým reproduktorem. Zatímco zvuk nevyplňuje tolik prostoru jako větší Sonos Move, Roam díky chytrému designu vyprodukoval jeden z nejlepších zvuků mezi přenosnými reproduktory.

Sonos Roam lze snadno integrovat do stávajícího systému Sonos, vynikajícího přenosného reproduktoru a velmi výkonných basů, které jsou ideální pro poslech venku. Cena je ve srovnání s jinými přenosnými reproduktory poměrně vysoká, na trhu najdete také mnohem levnější. I když je jeho zvukový výkon opravdu velmi dobrý, basové frekvence mohou být příliš škodlivé a rytmus může být lepší.

Chytré karty Google nebo Alexa lze používat pouze přes připojení Wi-Fi, takže tyto funkce inteligentní domácnosti nemůžeme používat přes připojení Bluetooth.

Napsal Róbert Polgár