Testovali jsme subwoofer Sonos Sub!

Sonos-Subwoofer-Caché-300x300

V našem předchozím testu jsme psali o reproduktoru Sonos One, dnes informujeme o našich zkušenostech s dalším členem značky Sonos, subwooferem Sonos. Sonos Sub váží 16 kg, takže je docela těžký. Inovativní design umožňuje jeho umístění svisle nebo vodorovně.

 

Sub-subwoofer-Boden

Má jen velmi málo možností připojení, pouze napájecí zdroj a ethernetový vstup. Sub lze bezdrátově spárovat s jakýmkoli reproduktorem Sonos, Sonos Amp nebo Connect: Amp, což usnadňuje jeho integraci do systému hudby nebo domácího kina. K vašemu stávajícímu systému Sonos se můžete snadno připojit stisknutím tlačítka na přední straně. Můžeme připojit Sonos Sub k dvojici Sonos Play nebo Sonos One: 3 stereofonní reproduktory poskytly ohromující výstup.

Cena je o něco vyšší ve srovnání s průměrnými subwoofery, ale to je pochopitelné, protože je bezdrátové a vyrobené speciálně pro systém Sonos. Je nepopiratelné, že má vynikající basy, od jemných basů po vážné, bouřlivé hluboké basy, a aplikace Sonos vám umožní snadno upravit úrovně basů. I když je cena vysoká, výsledky jsou vynikající.

Design

Sonos-Sub-Subwoofer-Schwarz

Sonos Sub je k dispozici v lesklých černých nebo bílých modelech. Jeho tvar je zajímavý, jeho vzhled je elegantní, uprostřed krytu je malý akustický otvor a reflexní otvor. Na přední straně je logo Sonos a vlevo stavové světlo a tlačítko pro připojení k bezdrátové síti.

Sub používá dva zesilovače třídy D, frekvenční přenos je 25 Hz a maximální dělicí frekvence je 110 Hz. Dva silově vyvážené reproduktory jsou umístěny proti sobě, takže můžeme mít hlubší a jasnější a podrobnější zvuk.

Ujistěte se, že Sub není příliš blízko ke zdi, protože akustický otvor potřebuje pro efektivní výkon vzdušný prostor. Reproduktor lze také umístit vodorovně na podlahu. Čtyři nohy ponorky minimalizují vibrace. Spodní část reproduktoru má skrytý napájecí konektor a ethernetový kabel.

Nastavení reproduktoru se stávajícím systémem Sonos je u produktů Sonos stejně snadné jako obvykle. Jednou z největších hodnot společnosti je vysoce kvalitní aplikace, která v zásadě zjednodušuje nastavení jakéhokoli reproduktoru – vše, co potřebujete, je heslo Wi-Fi a aplikace se postará o zbytek.

Aplikace nejprve kalibruje nastavení Sub, měří akustiku místnosti a podle toho upravuje. Nastavení Sub můžete změnit v aplikaci. Kromě zapnutí a vypnutí subu můžete upravit jeho hlasitost vzhledem k ostatním reproduktorům v místnosti, upravit fázi na 0 nebo 180 stupňů, nebo upravit dělicí frekvenci. Výchozí nastavení spínací frekvence je 80 Hz. Lze jej však také nastavit mezi 50 Hz a 110 Hz a v závislosti na nastavení a velikosti místnosti může změna tohoto parametru znamenat obrovský rozdíl v celkovém zvuku.

Sonos-Subwoofer-Innen

Nastavení, aktivní ekvalizace, zajišťuje bezztrátový a dynamický zvuk díky nejnovějšímu obvodu DSP (Digital Signal Processing).

Stojí za zmínku, že Sub pracuje pouze s jinými reproduktory Sonos, což není velké překvapení, ale za tuto cenu je překvapivé, že jej nelze použít například se zesilovačem Sonos. Zesilovač má připojení subwooferu, které by bylo ideální pro kombinaci reproduktorů Sub a Non-Sonos, ale nebude to fungovat. (Sub můžete použít se zesilovačem, pokud používáte reproduktory Sonos Architectural by Sonance, ale to je jediný způsob.) Sub je bezdrátový reproduktor bez fyzického připojení a nefunguje s jinými bezdrátovými reproduktory jiných než Sonos, které jsou fyzicky připojeny k Sonos k zesilovači. Za tuto cenu je to příliš velké omezení.

Zvuk Sonos Sub

Sub pracuje s téměř jakoukoli konfigurací reproduktorů Sonos, ale testovali jsme to s reproduktorem Sonos One. Místnost je cca. Bylo to 15 metrů čtverečních, s akustickými panely pohlcujícími zvuk a difuzory na každé stěně a stropu. Pro dokonalý zvuk doporučujeme pro klienta umístit basové pasti Giga do rohů. Basové pasti by měly být umístěny na sebe až na strop, aby ještě účinněji zvládly hluboké rozsahy. Na podlahu místnosti byl umístěn 4 cm silný, hustě tkaný akustický koberec, který výrazně zlepšil zvuk. Pomohli jsme také našemu klientovi umístit reproduktory. Je důležité, jaký typ reproduktoru umístíme a kam jej umístit, aby zněl ideálně

Při výchozí úrovni hlasitosti Sub je znatelné zvýšení basů. Při sledování filmu jsme při výchozím nastavení Sub také slyšeli šokující intenzivní basy. Hvězdné války VIII. podívali jsme se na jeho část a měli jsme nějaké hluboké hloubky.

I nejnižší rozsahy mluvily krásně, čistě a s dostatečnou silou a dynamikou. Při poslechu hudby jsme také zažili dynamický, čistý zvuk, široký obraz scény a brutální hluboké rozsahy. Subwoofer jsme vyzkoušeli v několika hudebních žánrech a v každém případě jsme si vedli skvěle. Při poslechu orchestrálních a akustických písní jsme slyšeli každý nástroj zvlášť a nechyběly ani jemné detaily.

Výrok

Pokud chcete rozšířit svůj stávající systém Sonos o intenzivní hloubku basů, tento model vás nezklame. I když je to poměrně drahý subwoofer, tento kompaktní reproduktor je opravdu neuvěřitelný. Bohužel funguje pouze s jinými zařízeními Sonos, což je v této cenové kategorii docela velký kompromis. Pokud však hlasujeme o důvěře ve značku Sonos a vybereme si každého člena zvukového systému od této značky, budeme určitě spokojeni. Váží docela dost, ale pro subwoofer to není překvapující. Někdy nám to připadalo příliš hlasité, což by sousedům nemuselo být radostné.

Napsal Róbert Polgár