Testovali jsme přehrávač Blu-Ray Sony BDP-S6700!

Sony Corporation je známá a oblíbená značka. Tokijská nadnárodní společnost se rozrostla a stala se jednou z největších světových společností v oblasti elektroniky, IT a zábavy. Společnost Sony byla založena v roce 1946 v Tokiu inženýrem Masaru Ibukou a fyzikem Akiem Moritou. Úspěšný příběh společnosti začal v roce 1954, kdy společnost Tokyo Tsushin Kogyo K.K. neboli Tokio Telecommunications Engineering Corporation, jak se společnosti tehdy říkalo, získala licenci na výrobu tranzistorů.

Prezentace Blu-Ray přehrávače Sony BDP-S6700

Reproduktor Blu-ray SONY-BDP-S6700

Tento přehrávač je aktualizovanou verzí BDP-S6500, ale tento model podporuje bezdrátovou technologii Bluetooth s technologií LDAC. To znamená, že můžete sledovat filmy s bezdrátovými sluchátky. Můžete se také připojit k internetu přes WiFi nebo Ethernet. WiFi je dvoupásmové, takže má dvojnásobnou šířku pásma.

Do smartphonu si můžete stáhnout mobilní aplikaci, která vám umožní používat telefon jako dálkové ovládání. Dodávané dálkové ovládání je trochu příliš malé, což je v ruce nepohodlné. Naštěstí jsou tlačítka rozumně umístěna a jasně viditelná ve tmě. Má také tlačítka, jako je párovací tlačítko Bluetooth a tlačítko pro spuštění Netflixu.

BDP-S6700 podporuje 24p na VUDU, Amazon a Netflix. Mnoho přehlídek Netflix a Disney Plus je k dispozici také ve 4K. Kromě těchto aplikací si můžete vybrat z více než 300 dalších. Sony App Store je také k dispozici na tomto přehrávači a zahrnuje zvukové aplikace jako Pandora a Spotify. (Samozřejmě, většina streamovacích služeb vyžaduje předplatné!) Výběr aplikací a navigace na domovské obrazovce byl jednoduchý a bezproblémový.

zadní kryt bdp-S6700

Na přehrávači je pouze jeden vstup HDMI a jeden koaxiální zvukový výstup. Pod předním tlačítkem napájení je port USB, ke kterému můžete připojit externí pevný disk pro přehrávání uložených souborů videa a fotografií. Audiofilům by prospěl druhý port HDMI pro zvukový výstup. BDP-S6700 podporuje Dolby True HD a DTS HD Master Audio a lze jej připojit k AV přijímači pro ohromující prostorový zvuk.

Protože je kompatibilní s DLNA, můžeme do cloudu nahrávat hudbu, fotografie a videa a mít k nim bezdrátový přístup. Společnost Sony má také aplikaci pro smartphone SongPal Link, která vám umožňuje přehrávat hudbu z přehrávače Blu-ray v několika místnostech s kompatibilními reproduktory. Je kompatibilní s formáty MP3, AAC, WAV, FLAC, ALAC a DSD, které lze přehrávat přes port USB. S přehrávačem můžete také přehrávat standardní CD. Kromě standardních disků Blu-ray a DVD je podporováno také přehrávání 3D Blu-ray pro ty, kteří oceňují tuto funkci. Je kompatibilní s DLNA, takže jej lze spárovat s dalšími zařízeními v domácí síti, například s počítačem.

Design

Přehrávač Sony je k dispozici za velmi přijatelnou cenu, ale bohužel výměnou za dostupnou cenu je vnější design přehrávače docela levný, plastový a téměř znepokojivě lehký. Naštěstí je dostatečně malý a tenký, aby se vešel na jakýkoli stojan nebo polici. Nelze však říci, že je to ošklivé. Ačkoli jsou černé, na pouzdru je méně otisků prstů. Na předním panelu jsou pouze dvě tlačítka – jedno pro zapnutí napájení a druhé pro zapnutí zásuvky na disk. Bylo by lepší mít displej na přední straně přehrávače, ale bohužel tomu tak není. Displej byl určitě vynechán z důvodů nákladové efektivity. Během přehrávání se ozýval šum, ale to vám nezabránilo ve sledování filmu.

Test

recenze hráče bpp-s6700

Chcete-li připojit přehrávač online, přečtěte si rychlého a snadného průvodce nastavením na obrazovce, který se zobrazí při prvním zapnutí přehrávače. Po připojení máme přístup k široké škále aplikací, včetně Amazon Video, Netflix, Spotify a YouTube. Můžeme vybrat naše oblíbené položky, abychom měli záznam systému na domovské stránce pro rychlý přístup.

Můžete si také stáhnout Video & TV SideView pro ovládání standardních funkcí přehrávače Blu-ray ze smartphonu nebo tabletu, ale můžete jej ovládat také jednoduchým, ale výkonným dálkovým ovládáním. V nabídkách můžete snadno procházet, ať už jde o přehrávání disku, procházení chytrých funkcí, spárování zařízení Bluetooth nebo změnu nastavení – na uspořádané domovské stránce se snadno orientujete, zatímco dvoujádrový procesor poskytuje dostatečnou rychlost. Nabídka reaguje rychle a načítání a spouštění disků je rychlý proces.

Testování jsme poprvé zahájili pomocí animovaného filmu A Dog’s Way Home, který byl uveden v roce 2019. Podrobnosti o tvářích a oblečení byly hráčem věrně reprodukovány a díky detailům, které tento přehrávač dokáže zobrazit, byly vytvořeny hluboké a realistické vizuální prvky. Barvy byly také jasné, aniž by to někdy vypadalo jako přehnané. Stejně silný jako barevný model S6700 může dobře fungovat i v tmavých scénách. Detail stínů je vynikající a zobrazuje tmavé a světlé prvky, aby se navzájem nemísily. Má také HDMI Deep Color.

Schopnost tohoto přehrávače na 4K mě neudělala. Poskytuje ostrý a detailní obraz, ale neočekávejte, že se bude realitě přibližovat z hlediska barev, kontrastu nebo jemnosti. Zvětšování však s DVD dělá skvělou práci. Přestože se zvyšuje šum a snižují se podrobnosti, zejména v tmavých scénách, stále vytváří plně viditelný obraz, který zobrazuje barvy stejně živě a udržuje pohyb stabilní jako Blu-ray. Zažili jsme také rychlost a přesnost během streamování, i když jsme si všimli některých problémů s pohybem, ale důvody byly spíše v omezeních streamování než ve schopnostech hráče.

Pokud jde o zvuk, BDP-S6700 nedělá vůbec špatnou práci. Střední rozsah by mohl být o něco hezčí a zvýrazněný. Zachází s basy s překvapivou jistotou, zatímco jeho hybnost a dynamika poskytují vynikající zvuk pro soundtrack. Nepoužívali bychom jej jako běžný CD přehrávač (má nedostatky v detailech), ale je to naprosto dobré pro hraní neformální hudby.

Nemůžeme zdůraznit význam akustiky. Pokud chcete dokonalý zvuk při poslechu hudby nebo sledování filmu, postarejte se o stěny a stropy místností. K vylepšení zvuku lze použít vynikající prvky pohlcující zvuk a difuzory. Podlahové rameno je pokryto zvukotěsnými koberci, takže akustický vývoj místností bude kompletní.

Výrok

bdp-s6700-player-with-cable-and-remote-control

Společnost Sony opět prokázala, že umí kombinovat vynikající výkon s konkurenceschopnou cenou. Tento přehrávač Blu-ray spouští aplikace mnohem plynuleji než jiné přehrávače. Sony BDP-S6700 je jednoduše jedním z nejlepších přehrávačů Blu-ray na světě, a to díky ohromující kvalitě obrazu, rozsáhlým aplikačním možnostem a schopnosti převádět videa do téměř 4K rozlišení. Snadno se používá a nastavuje a můžete dokonce převádět 2D videa na 3D. Abychom však nemluvili jen o jeho prospěšných vlastnostech, měli jsme také několik kritických poznámek. Jedná se o starší model, díky kterému je dostupnost služeb poněkud omezená. Bohužel nepodporuje HDR, což by poskytlo lepší kontrast. Dálkový ovladač je příliš malý a jeho tlačítka jsou příliš blízko u sebe. Vzhled hráče je docela levný, ale za tuto cenu nemůžeme očekávat mnohem víc. Jeho výkon je však opravdu přesvědčivý, takže každý, kdo nechce utrácet velké částky za přehrávač Blu-ray, si s modelem Sony poradí dobře.

Napsal Róbert Polgár