Test subwooferu Sony SACS9

I když si nejste jisti, že podáte nejvyšší výkon, má Sony SACS9 řadu skvělých funkcí, od fantastické kvality zvuku až po jednoduchý proces ladění. Ačkoli vnější design nevykazuje příliš mnoho novinek, jeho jednoduchost a kompaktní velikost umožňují jeho snadnou integraci do našeho systému domácího kina.

Sony SACS9, který je k dispozici za mimořádně dostupnou cenu, poskytuje vysoký výkon při sledování filmů nebo poslechu jakéhokoli druhu hudby. Má také poměrně široký frekvenční rozsah a nabízí vysoce kvalitní dolní konce.

Výkon

Subwoofer Sony-SACS9

Zesilovač má výkon 115 W, spárovaný s frekvenční odezvou 28-200 Hz a kónickou membránou reproduktoru, který vytváří silné basy, které jsou jasné a ostré s minimální rezonancí. Basreflexový design, který potlačuje nežádoucí šum, má za následek mnohem lepší reprodukci zvuku, takže můžete slyšet hluboké zvuky, které se zdají být dostatečně silné a hluboké, i když subwoofer není nejsilnější.

Díky subwooferům Mica Reinforced Cellular (MRC) můžete očekávat mnohem lepší kvalitu zvuku s hlubšími basy. Dále je zabráněno všem formám nežádoucího šumu, protože zvukové vlny jsou akusticky pohlceny a zároveň tlumí vibrace ve skříni, což při použití aktivního subwooferu poskytuje mnohem jasnější a bezhlučnou kvalitu zvuku.

Sony SACS9 nabízí také další funkce, díky nimž je mnohem snadnější použití subwooferu domácího kina. Nejprve lze použít nastavitelný výhybku pro ovládání dolního koncového bodu změnou přenosu frekvence od 50 Hz do 200 Hz. K dispozici je také fázový spínač a funkce automatické úspory energie – tato přepne subwoofer do pohotovostního režimu, dokud nezjistí zvukový signál. Samozřejmostí je také ovládání hlasitosti na zařízení.

KASA 9 záznamů

Z hlediska velikosti a hmotnosti je Sony SACS9 mnohem lehčí (11,5 kg) než SVS SB-4000 a také mnohem kompaktnější. Díky tomu je snazší umístit do místnosti, aniž byste zabírali mnoho místa. Sony SACS9 má také tradiční zadní porty, které se pohybují od standardního vstupu RCA až po výstupy reproduktorů, což usnadňuje instalaci a velmi snadnou instalaci pomocí přiloženého kabelu.

Subwoofer vypadá na první pohled jako černá skříňka s odnímatelnou přední maskou se zkosenou hranou. Když je mřížka odstraněna, je vidět tmavě modrý kužel reproduktoru se vstupy a výstupy na zadní straně, vstupem RCA, přepínači fáze a úspory energie, zadním portem a hlasitostí a frekvencí nízkého průchodu

Testovací subwoofer SACS9

Pohon je vyroben z tkaného vláknitého materiálu, na rozdíl od obvyklého papírového nebo textilního materiálu jiných subwooferů. Tímto způsobem se nemusíte starat o žádnou formu opotřebení nebo zranění v průběhu času. Pokud dojde k poškození, jednoduše odstraňte mřížku z vinylové pěny. Sejmutím mřížky bude subwoofer vypadat mnohem hezčí. Když však odstraníte mřížku, objeví se nádherný námořnický modrý reproduktor.

Standardní černý povrch spolu s dýhou z masivního dřeva poskytuje kvalitní zvuk, který se nezhoršuje v důsledku změn teploty nebo vlhkosti. Ačkoli nemusí produkovat nejsilnější basy mezi subwoofery, ani není tak esteticky příjemný jako jiné subwoofery, díky cenově dostupnému cenovému rozpětí stojí Sony SACS9 za tu cenu. Funguje to velmi dobře pro systém domácího kina, ale není to nejlepší z hlediska výkonu, nemůže zaplnit celý prostor.

Další funkce Sony SACS9

SACS9 zní fantasticky, produkuje hromový spodní konec, těsný, dynamický a citlivý zvuk. Příjemný byl také poslech hudby a sledování filmů. Doporučujeme zejména pro malé a střední místnosti, má vynikající zvuk ve srovnání se subwoofery v podobných cenových kategoriích. Celkově Sony SA-CS9 nově definuje pojem „hodnota za peníze“ a je jistě nejlepším subwooferem, který za tuto cenu můžeme získat.

250 mm aktivní subwoofer poskytuje silné basy. Trychtýřová membrána je schopna pohybovat větší masou vzduchu a vytvářet vysoce výkonnou hlubokou rezonanci. Slídy zesílené, voštinové vzory, trychtýřovité subwoofery jsou tuhé, takže si zachovají svůj tvar i při vysokém akustickém tlaku a rychlosti, což zaručuje čistý zvuk i při vysoké hlasitosti.

Při výrobě subwooferu Sony byly použity pouze komponenty špičkové kvality, vysoce výkonný transformátor poskytuje stabilní napájení a díky robustnímu obvodu a velkému chladiči nemají změny teploty v případě kolísání výkonu vliv na provoz zařízení.

Zvuk

Při stavbě reproduktorů a zvukových systémů je nejdůležitější dokonalý zvuk. Prvním krokem je proto zajistit akustické ošetření místností. I když si koupíme ty nejlepší reproduktory a zesilovače, pokud má místnost špatnou akustiku, zvuk bude odrážet a rušit. Stojící vlny jsou vytvářeny podél hladkých, prázdných stěn, stropů, oken a podlahových povrchů, což má za následek zhoršenou akustiku. Kvůli příliš velkému množství basů, ozvěn, světel a zhasnutí si nemůžeme plně vychutnat naši oblíbenou hudbu a filmy. Akustické panely jsou nejlepším řešením akustických problémů. Subwoofer Sony jsme testovali v menší místnosti. Čím menší je místnost, tím více akustických problémů se setkáváme.

Zkoušeným místem byla místnost o rozloze 15 metrů čtverečních v suterénu rodinného domu, kde majitel poskytoval tištěný zvuk s akustickými prvky umístěnými na stěnách a 3D difuzory pro správný zvuk. Subwoofer SACS9 je spárován se zesilovačem domácího kina Pioneer AVR-VSX-934 a reproduktory Focal Aria 906. Také jsme byli spokojeni se subwooferem Sony během filmů a poslechu hudby. Zažili jsme dostatečnou dynamiku, citlivost a čistotu. Prostor nemohl být úplně vyplněn zvuky, ale stále existuje tolik kompromisů, které se hodí.

Výrok

Tento kompaktní aktivní subwoofer je k dispozici za mimořádně dostupnou cenu. Navzdory své malé velikosti je schopen překvapivě svalového výkonu s čistými a silnými basy. Nezabírá mnoho místa, lze jej snadno přemístit díky své nízké hmotnosti. Na jeho vzhledu není nic zvláštního, ve skutečnosti je to možná až příliš jednoduché. Současně byly z vysoce kvalitních komponent sníženy rezonance pouzdra na minimum. Pokud však chcete vážnější a výkonnější basy, můžete si vybrat ze subwooferů v dražší cenové relaci.

Napsal Róbert Polgár