Popis přepážkových závěsů:

Použití přepážkových závěsů!

zvuk pohlcující-závěs-v-obývacím pokoji-300x150

Ztlumení zvuků prostředí je běžnou potřebou, ale někdy se to může zdát obtížné vyřešit. To může být problém, zvláště když místnost potřebuje mít více funkcí a různé činnosti se mohou navzájem rušit. Samozřejmě, jako téměř všechno, i dnes existují řešení, která se dají použít, ale někdy existuje jen jedna rychlá a co nejvýhodnější metoda. Naštěstí jeden existuje, a to zvuk pohlcující zatemňovací závěs

Co je to dělicí závěs?

Výběr pokoje-se závěsem-300x199

Ve skutečnosti to není nic jiného než textilie s vysokou hustotou, která neodráží, ale pohlcuje zvuky. Člověk si musí představit velký, tlustý zatemňovací závěs, který dokáže efektivně tlumit zvuky z obou stran – dokonce do té míry, že je můžeme zcela vyloučit. Pomocí akustické zatemňovací clony si snadněji vytvoříme klidné a tiché prostředí, kde se můžeme pořádně soustředit na svůj úkol.

Tyto závěsy jsou vyrobeny ze speciálních materiálů speciálně vyvinutých pro tento účel. Nestačí mít žádnou hustě tkanou látku, protože s ní nedosáhneme stejného efektu.

Hluk je nejčastějším vedlejším produktem našeho moderního světa

hluk

Mnohokrát si ani neuvědomujeme, kolik hluku nás obklopuje, pouze když se chceme na něco soustředit. Najednou velmi obtěžuje sousedova sekačka, elektrický zvonek, siréna sanitky, hluk auta, kolega u vedlejšího stolu, řev kávovaru atd. Vlastně nikdy nejsme úplně zticha, téměř neustále nás v životě doprovází různé hlasy.

Tyto dodatečné zvuky jsou obvykle nepostřehnutelné, protože naše uši si na to zvyknou, dokonce se zdá, že je ani neslyšíme. Zároveň mohou narušovat koncentraci a relaxaci. Závěs rozdělující místnost nám může pomoci odfiltrovat tyto takzvané tiché zóny, kde konečně slyšíme své vlastní myšlenky.

Používat závěsy proti pronikajícím zvukům?

Prakticky všude, kde jsou pronikající zvuky rušivé:

  • Doma jako předěl místností: mnoho menších bytů má obývací pokoj a ložnici v jednom prostoru, což je problematické, pokud jeden nebydlí sám a jeden odpočívá, druhý pracuje nebo se jen dívá na televizi. Například síťovaný kout oddělený akustickým závěsem může vytvořit tichý kout, kde můžete klidně spát. Může to být ale také dobré řešení, pokud potřebujete proměnit obývací pokoj v pracovní kout a nechcete být při práci rušeni pronikajícími zvuky.
  • Pro vytvoření tiché místnosti: při stále pobytu doma se může hodit místnost, kde lze vyloučit hluk z ulice a zvuky zbytku bytu. To může být nezbytné pro práci nebo pro zajištění správné kvality odpočinku. S použitím přepážkových závěsů lze toto přání snadno splnit.
  • V kancelářích, kde jsou zvuky zvenčí rušivé: již jsme zmínili, že i když se soustředíte, často ruší i ty nejnepatrnější věci, jako je kolega, který volá o 2 stoly dál, bije do klávesnice, kávovaru a tak dále. Pokud je tomu tak, možná se i v kanceláři vyplatí použít speciální závěsy.
  • Na zvláštních místech: například v divadlech, studiích, kde je důležité ticho. V divadle nelze filtrovat zvuky ze zákulisí a v případě studií nelze do nahrávek filtrovat žádné ruchy v pozadí.

Dělení pomocí závěsů je jednodušší:

Záclonové přepážky-300x150

Závěsy mohou rychle vyřešit nepříjemnosti a problémy způsobené pronikajícími zvuky. Mohou fungovat jako předěl místnosti, ale ti, kteří žijí na hlučnějších místech, mohou také fungovat jako tlumiče zvuku pro okna.

Díky široké nabídce barev a vzorů se nemusíte starat ani o estetiku. Zvukově pohlcující závěsy mohou být zvláštní ozdobou bytu, perfektně zapadnou do celkového obrazu, takže trefíme až dvě mouchy jedním šmahem: můžeme mít tichý, ale designový domov.

Pokud byste si chtěli objednat a v informacích jste nenašli žádnou pomoc s produktem, kontaktujte nás. Pokud si přejete informaci o dodací lhůtě, napište nám, abyste mohli zjistit dodatečnou dobu výroby produktu. Pro přesné rozměry si přečtěte informace o produktu.

Kategorie: Blog