Vytvoření domácího kina u nás doma

Stále více domácností vyvíjí filmové místnosti pro filmové fanoušky. Společnosti vyrábějící audio a hi-fi zařízení neustále vyvíjejí své produkty a uvádějí na trh novější modely, aby vyhověly potřebám majitelů domácího kina.

Filmovou místnost můžeme vytvořit téměř kdekoli, ale při vytváření filmové místnosti je třeba mít na paměti několik důležitých věcí.

Jak začneme vytvářet naše kino?

1., Prvním a nejdůležitějším úkolem je optimalizace akustiky místnosti!

I když dostaneme sebelepší zvuk a výkon audio a hi-fi produktů, nebudeme spokojeni se zvukem v nepříznivých akustických podmínkách.

Máme štěstí, pokud máme možnost zohlednit akustické aspekty při navrhování a stavbě místnosti. Při stavbě budov zajišťujeme akustiku místnosti pomocí zvukově izolačních stavebních materiálů a oken s dvojitým zasklením.

Pokud to nedokážeme, je možné akustiku místnosti ošetřit až dodatečně.

Akustiku místnosti ovlivňuje také tvar, umístění místností a typ stěn a obkladů. Stěny, strop, sklo a dlážděné povrchy odrážejí zvuky a vytvářejí ozvěnu. Podobná situace je u tvrdých dlaždic nebo dřevěných podlah. Stojí za to izolovat stěny a strop. Sádrokartonové a zvukotěsné tapety, stejně jako podhledy, mohou ozvučení místnosti poněkud zlepšit. Nábytek a bytové doplňky také dokážou pohltit všechny zvuky, ale spíše ve vysokých pásmech. K pohlcování a správné kontrole ozvěny, která ozvěnu vytváří, jsou však zapotřebí profesionální akustické produkty.

Pro akustické účely jsou vhodné silnější, hutnější, těžší, porézní materiály, takže nezapomeňte na lepenkové, pěnové nebo houbové stěnové panely!

Blogový příspěvek o tom, jak vytvořit domácí kino v našem domě

Zvukově pohlcující stěnové panely, difuzory a basové pasti v rozích mohou výrazně zlepšit akustiku místnosti.

Před okna nebo dveře umístěte husté, silné akustické závěsy. Tyto bytové textilie nejen redukují vnější hluk, ale mají také vlastnosti pohlcující zvuk.

Pro dokonalé výsledky položte na podlahu zvukotěsné koberce.

Nejlepším řešením pro ošetření místnosti je požádat o radu a průzkum odborníka na akustiku. Tímto způsobem můžete přesně určit, kam, kolik a jaký typ akustického produktu umístit.

2., Kvalitní audio a ozvučení

Zákazníkům je k dispozici široká škála reproduktorů, subwooferů a přijímačů domácího kina. Podle našich finančních možností si můžeme vybrat z vybavení různých cenových kategorií. Vyplatí se kupovat zařízení prémiové kvality, ale ne vždy je nejdražší hi-fi zařízení nejlepší. Pokud nechcete být zklamáni zvukem, pořiďte si alespoň produkty střední třídy.

Zjistěte, přečtěte si testy před nákupem hi-fi zařízení.

Prostorový efekt bude skutečný s 5.1 zvukovým systémem, takže je to něco k zamyšlení.

3., Umístění reproduktorů

Po zvukové stránce hodně záleží na způsobu umístění reproduktorů a jejich vzdálenosti od sebe a od poslechového místa. Udržujte reproduktory přibližně ve stejné vzdálenosti od sebe a neumisťujte je přímo ke stěně nebo rohu. Pokud vaše kino zní optimálně, vyzkoušejte několik možností umístění pro nastavení ideálního zvuku pro vaše reproduktory.

4., Vhodné ztmavení

Akustické závěsy v kinosále.

Dokonalý filmový zážitek můžeme zažít pouze tehdy, když dosáhneme dokonalého ztmavení. To vyžaduje zatemňovací závěsy. Akustické závěsy lze díky své tloušťce a husté vazbě použít také jako zatemňovací závěsy. Jsou schopny vyloučit světlo až 100% v dostatečné tloušťce. Můžeme se tak cítit jako ve skutečném kině.

5., Vybavení kinosál

Kinosál lze zpříjemnit křesly a pohovkami. Na stěnu je nejlepší použít tmavší odstíny. Atmosféru kina můžeme dále vylepšit filmovými plakáty a obrázky našich oblíbených herců. Mohou to být dokonce fotografie a plakáty vytištěné na akustické panely pohlcující zvuk. Působí tak nejen jako dekorativní prvek, ale zlepšují i ​​akustiku.

6., Dokonalý vizuální svět

LCD televizory a projektory mají také svá pro a proti, každý si musí rozhodnout sám, jaké audio zařízení pro něj bude tou nejlepší volbou. Pokud chcete jasný vizuální svět, je důležité přizpůsobit velikost obrazovky a rozlišení velikosti místnosti.

7., Vhodná světla

domácí kino luci

Bezdrátové chytré osvětlení je nejlepší v kinech, takže se nemusíte obtěžovat s kabely navíc a světla můžeme pohodlně nastavit.

8., Uspořádání kabelů

Správné uspořádání a vedení kabelů je v kině také velmi důležité. Pomocí kabelovodů dokážeme uspořádat spoustu kabelů. Pokud je to možné, lze kabely vést do stropu nebo za obklady stěn. Nezapomeňte na přepěťové ochrany pro případ výpadku proudu!

9., Bezdrátová připojení

Většina chytrých zařízení, která instalujeme při stavbě systému domácího kina, má bezdrátové připojení Wi-Fi. Proto je nezbytné mít v našem kině správné Wi-Fi připojení. V případě potřeby můžete dokonce získat zesilovač Wi-fi signálu, abyste se vyhnuli problémům kvůli slabé síle signálu.

10., Pořádek je důležitý

Kromě křesel nepotřebujeme v kinech příliš nábytku, jen na audio a hi-fi techniku, ale potřebujeme také police na filmy, DVD a další věci, abychom měli pořádek.

Vidíte, že drahá televize a pár reproduktorů na výrobu kinosálu nestačí. Vše důkladně promýšlíme, abychom vytvořili dokonalý filmový zážitek!

Kategorie: Blog