Dříve hrály ve stínicí technice prim záclony, ale dnes k tomu máme i účinnější nástroje, jako jsou žaluzie, rolety, žaluzie a tak dále. Závěsy však z našich domovů nezmizely, což je dáno jejich jasnou estetickou úlohou: kvazi oblékají byt. Aby to však byla skutečná výhoda, je důležité vědět, která záclona má roli, co od ní očekávat a co se k čemu skutečně hodí.

Jaké záclony obvykle používáme?

V domácnostech se nejčastěji vyskytují dva typy závěsů: průsvitné, zatemňovací závěsy a akustické a dveřní závěsy.

Průsvitné závěsy

Ohřejte v horké vodě s parciálním tlakem - těžko se zasouvá - 200 malý 300

Světlo propouštějící závěs minimálně filtruje přirozené světlo přicházející zvenčí. Jeho role, kromě zkrášlování prostředí, spočívá především v omezení vhledu zvenčí. To však může panovat pouze za denního světla; pokud je venku již tma, ale lampa v domě svítí, je přes světlopropouštějící závěs vidět bez problémů. Používá se tedy především z estetických důvodů. Je velmi rozmanitý, dostupný vzor, ​​tvar, samozřejmě s různými režimy odpružení, takže si každý najde něco, co se mu opravdu hodí do domácnosti.

Zatemňovací závěsy / závěsy jsou také akustické závěsy

Dalšími často používanými závěsy jsou blackouty, což je mnohem zajímavější téma, protože je jich z hlediska funkce velké množství. Zatemňovací závěsy mohou být takové, které přicházející světlo jednoduše ztlumí, to znamená, že mu do určité míry umožní procházet, ale můžeme zde také uvést naše zvuk pohlcující závěsy tím, že jej výrazně odfiltrujeme. Přitom existují tzv. zatemňovací závěsy, které téměř dokonale dokážou zadržet denní světlo, a pokud jej zatáhneme bez mezer, můžeme v našem bytě za jasného dne virtuálně vykouzlit noční tmu. Tyto materiály obsahují speciální vrstvu, která jim umožňuje zcela odfiltrovat světlo.

Vyplatí se rozhodnout pro nebo proti zatemnění v závislosti na funkci místnosti, kde je závěs umístěn. Pokud se jedná o ložnici, může být důležitým faktorem úplná tma, ale pokud je to obývací pokoj, který může mít okna do ulice, která po setmění nechcete vidět, druhá verze je perfektní. Je to pevný materiál, který téměř úplně brání vidění, ale světlo jím může procházet.

Zatemňovací závěsy / závěsy s extra funkcemi

Dělící závěs-300x300

Zatemňovací závěsy mohou mít i další funkce. Jedním z takových příkladů je schopnost filtrování zvuku, což znamená, že daná clona může účinně absorbovat hluk zvenčí. Tyto závěsy se nazývají zvukotěsné závěsy a mohou být užitečné v mnoha případech.

Pro ty, kteří žijí v hlučné oblasti, může být vhodné umístit takové závěsy před okna, protože mohou slyšitelně snížit venkovní hluk, což umožní klidnější odpočinek a příjemnější pobyt doma. Akustické závěsy mohou být dokonce dobrým řešením pro oddělení prostoru v bytě, nebo pokud potřebujete doma vytvořit tichý kout nebo místnost pro práci.

Závěsy se správnými vlastnostmi však mohou pomoci i k zateplení našeho domova. Takzvané termozávěsy se výborně hodí do více projektovaných bytů, kde ještě neproběhla energetická modernizace, nebo toho není možné v dohledné době dosáhnout.

Zejména před starší typy dveří, které nemají příliš dobré tepelně izolační vlastnosti, může být vhodné instalovat tepelně izolační závěsy. Tyto závěsy velmi účinně uchopují potah, takže i v blízkosti ztrácejících se oken dveří cítíme samotný byt teplejší. To může výrazně přispět k tomu, že naše účty za vytápění budou nižší, protože to zabrání snadnému úniku tepla z bytu, takže je potřeba méně vytápění.

Spojme praktičnost a krásu!

Velmi praktické výše uvedené závěsy jsou samozřejmě dostupné v různých barevných a vzorových verzích, aby se skutečně přizpůsobily interiérům jednotlivých stylových bytů. Kromě toho, že se neustále snažíme svůj domov zútulňovat, můžeme také hodně udělat pro to, aby byl útulnější a útulnější.

Vyplatí se důkladně procházet nabídku, abyste našli pro nás po všech stránkách ideální bytový textil!

Kategorie: Blog