Odhlučnění a zvuková izolace:

Hluk se skládá ze zvuků různých intenzit a vibrací. Díky svým účinkům na tělo může dokonce poškodit naše sluchové orgány nebo nervový systém. Rozsah poškození sluchu závisí také na intenzitě hluku. Na sluch mohou mít vliv další faktory:

  • hlasitost,
  • hřiště,
  • trvání
  • časové rozložení zvuku
  • pohlaví a věk osoby

DŮSLEDKY EXPOZICE HLUKU

Hluk, i když je v přijatelných mezích, může způsobit velmi vážné problémy. V závislosti na věku a pohlaví mohou i malé zvuky negativně působit na tělo. Nízkofrekvenční prodloužené zvuky jsou extrémně škodlivé a jejich negativní důsledky se obvykle neobjevují okamžitě, ale postupně v průběhu času. Samozřejmě, že ne všichni lidé jsou ovlivněni určitým hlukem stejně, ovlivňuje to několik věcí.

Typy zvuků:

Vzdušný zvuk: zvuky šířící se ve vzduchu způsobené stěnami bez zvukové izolace

Krokové zvuky: zvuky přenášené stěnami

Akustické zvuky: odrazí se od zdí

Existuje dokonalá (retrospektivní) zvuková izolace?

Bohužel neexistuje dokonalá inhibice zvuku. V případě bytových domů nelze poté dosáhnout dokonalé zvukové izolace. Proto musíme udělat kompromisy a přijmout, že zatímco redukce hluku může vytvořit příjemnější a zdravější prostředí, nedostáváme dokonalé ticho.

Co se děje s domácí odhlucneni, kterou děláte sami?

Pokud opravdu chcete efektivně ztlumit zvuky, není na škodu mít nějaké akustické znalosti a fyzickou kontrolu nad zvuky. Zvuk je ve skutečnosti energie, takže zvuková izolace je absorpce zvukové energie. Rozhodně se doporučujeme podívat se na téma akustiky, než mnoho zbytečně zakoupených nepotřebných produktů přemůže naše nervy a bohatství místo zvuků! Místo toho, abyste dostávali „chytrou“ radu od online chatovacích fór a laiků, obraťte se na akustické profesionály, kteří vám pomohou s přesnými měřeními, užitečnými tipy a návrhy, ať už se jedná o nově postavenou nemovitost, starý nebo použitý domácí prostor.

Odhlučnění a zvuková izolace:

Při koupi použité nemovitosti je třeba se připravit na to, že v důsledku neustálého vystavování hluku mohou nastat duševní choroby a poruchy. Batolata a kojenci jsou ještě citlivější na škodlivé zvukové efekty, a proto věnují větší pozornost vývoji správné zvukové izolace pomocí akustickych deska. Akustická úprava stěnu a stropu mění zvuk prostoru.

„Špatné sousedství je turecká kletba“

Odhlučnění a zvuková izolace:

Pokud naši sousedé párty až do rána, nebo vydávat hlasité zvukovou v noci, nebo slyšet hlasité hádky v jejich bytě nebo pod jejich podlaky, není jiný reseni, než se pohybovat nebo zvukotěsné akustickými signály! Před nákupem nově postavených bytů a domů, obchodni budov se poraďte se zvukovou izolací budovy. Nejideálnější by bylo uvažovat o akustickém prostoru během vsechny konstruckí. Akustika starších domů je často lepší než u moderních domů, ale v těchto starších budovách způsobují zastaralé dveře a okna problémy s izolací. Výměna dveří a oken proto významně přispívá k zvukové izolaci. Akustické desky údajú vynikající výsledky. Jsou schopni řídit šíření všech zvukovou mezi stěnami. Stěny pokryté polystyrenem nebo sádrokartonem vůbec nepůsobí jako zvuková izolace. Musíme také zvážit typ, materiálú a konstrukci akustických desky umístěných na stěně. Tyto jsou mnohem účinnější nez porézní pěny.Příčky by neměly být těžké ani silně zvukotěsné, jako je tomu u stropů. Při navrhování útlumu zvuku je třeba dbát na to, aby zvukotěsné materiály nezpůsobily při pohybu nehodu. Pokud budeme muset vyřešit odhlucneni můžeme pomocí odborníků najít optimální řešení. Akustikych desek poskytují dobrou akustiku v jakémkoli prostoru.

Jaké metody můžeme v takových případech použít?

Pro odhlucneni nestačí pokrýt stěnu nebo stropu tapetami, vláknitými izolačními materiály, krabicemi na vejce, polystyrénovými deskami. Sami nic nedosahují a často mají opačný účinek.Struktura budovy je také důležitá a měla by být zohledněna v akustickém návrhu. Začínáme lámat zdi? U nových stěn může být řešením zvukotěsná cihla. Pokud plánujete ve svém domě nové zdi, doporučujeme použít keramické nebo vápenné zdivo, které bylo speciálně navrženo pro tento účel. Výrobci vždy uvádějí, které zdivo může mít izolační účinek. Pokud hledáte zvukotěsné výrobky pro stavby, vyberte si zvukově izolační cihly.

Zasáhli jsme zdi

Pokud je úkolem odhlucneni stávajících stěn, musíme zapomenout na zvukotěsné cihly. Co si tedy myslíme? Nezapomeňte zvolit vícevrstvé krytiny, které jsou vyrobeny z rámového systému vzduchových mezer a akustiká materiál. Pro odhlucneni použijte izolaci z vláken, minerální vlnu nebo akustickou bavlnu. (Nepoužívejte polystyren nebo pěnu!) Získáváme informace od profesionálních výrobců o tom, jaký typ dát do vzduchových mezer. Použitím akustických panelů s tloušťkou izolace asi 10 cm již lze dosáhnout významného zlepšení akustická prostor.

protihlukový panel
protihlukový panel

„Na každém kroku“

Chcete-li tlumit hluk procházející povrchem stropu
pod podlahovou krytinu položte akustickou látku.Existují také kluzké akustická materiály, ale neizolují proti hluku, slouží spíše na střeše! Zjistěte si před zakoupením zvukotěsných materiál.

Chink v brnění
Odhlučnění a zvuková izolace:

V případě izolace dveří a oken musí být spoje utěsněny bez ohledu na to, zda jsou dveře použity nebo ne. I když izolujeme dveře z boku a shora, nejdůležitější je izolovat prahy. Odhlucneni dveří lze snadno vyřešit pomocí gumových pásků nebo hub.

Alias: deska – co je střešní konstrukce?

Během konstruká lze dosáhnout optimální akustickych desek. Pokud to však můžete udělat později, je vhodné instalovat akustické závěsy strop. I když hluk přicházející shora hluk zcela neodstraní, trochu ho tlumí.

Jakým chybám byste se měli vyhnout?

Pokud provedeme odhlucneni sami, můžeme udělat spoustu chyb. Pokud je dřevěný rám vyřezán z prken místo z kovu, může to být na úkor kvality. Akustické materiály by neměly být za žádných okolností izolovány, protože použití nekvalitních materiálů se může během používání zdeformovat a zdeformovat, a proto nebude fungovat správně.
Akustika prostor je velmi důležitá pro klidné a příjemné prostředí.
Zvuky se odrážejí tam a zpět mezi stěnami, což výrazně zhoršuje akustická jakékoli místnosti.
Kombinované použití akustických desek a deska difuzoru má za následek větší vylepšení jako desek z pěny nebo houby. Akustická desek údajú velmi dobré výsledky.

Kontakt ujte nás, pokud potřebujete pomoc s rozhodnutím, která akustická deska použít.

Kategorie: Výukový program